TIMS určitě není zadarmo! stojí 1500 NR na jeden trek! Je nutný si koupit permit (vstup do parku: Langtang 1000 NR, Annapurna 2000 NR) i TIMS! Někde kontrolují permity, jinde zas TIMS, potřeba je oboje.
Toto je kristalický případ toho, jak se věci mění a jak jsou Nepálci vynalézaví ve škubání . TIMS skutečně byl zdarma, je to v podstatě jen registrace trekkera, od 1.4.2010 se za něj platí (více na http://www.shorttraveltips.com/activities/hiking-activities/nepal-tims-card-is-not-free-any-more/ )...vzduch je v Nepálu snad pořád zadarmo...
PS : skušenosti od tam již mám , kontakt :[email protected]
Radek
Ahoj, no po pravdě by mě na Srí Lance nenapadlo takhle cestovat. Nějaký trek možná, ale ceny hotelů a ubytoven jsou natolik nízké, že brát stan a spát někde v divočině nemá smysl. Možná kvůli pocitu a prožití ...
V horách je celkem chladno, tedy je potřeba dobrý spacák. Teplota klesá až k nule. Naopak na pláži je 35°, tam to chce zas dobré větrání.
Spát venku se asi dá, ale měl bych strach ze zvířat, na pláži třeba z toulavých psů v horách možná z opic. A je otázkou co by na to řekli místní ...
Voda z kohoutku se moc pít nedá, resp. je určitě bezpečnější pít balenou vodu a to asi obecně na celém ostrově. Ani v poměrně luxusním hotelu v Colombu jsme vodu jen tak nepili.
Ahoj, rada bych se zeptala tech, co jiz na Sri Lance byli - da se tam cestovat klasicky po cesku - batuzkarit se stanem? Samozrejme s obcasnym prespanim v hotylku.. :)
Mam na myslim treba jit na tridenni trek, nekde v te vysocine anebo treba mezi cajovymi plantazemi nebo treba po plazich..
Nekde vecer rozbalit stan a rano zase sbalit - nejsou tam nejaky dramaticky problemy s komarama? Co voda, da se pit z kohoutku?
Diky moc za odpovedi!
J.
Jitko,
myslim, ze "po cesku" se stanem neni uplne idealni zpusob cestovani po Sri Lance. Po kopcich se chodit da, ale neni to klasicke trekovani. Krom Hortons Plains jsou vsude vesnice nebo cajove plantaze. Lide nejsou zvykli na trampy, takze by vas asi razne ze sve plantaze chteli vypakovat do hotylku. Mimo kopce je vetsina uzemi obydlena (nekonecne vesnice tahnouci se podel cest) nebo obdelavana. Kempovat na ryzovem poli by se mi moc nechtelo. A na severu a vychode je spousta vojenskych zakladen, checkpointu a hlidek, kde by se na stan divali velmi podezrele a bud by vam stanovat rovnou zakazali nebo by meli snahu vas vyslychat ci zatykat. Valka preci jen skoncila teprve pred rokem a pul a vlada si bezpecnost dost hlida. Na plazi kempovat je nebezpecne celkem vsude v rozvojovem svete, takze nezkousejte ani tady.
Komaru byva habadej, obcas prenasi horecku dengue nebo malarii atd. Nekdy je pekelne vedro a spat ve stanu by ani moc neslo.
Myslim, ze pro Sri Lanku je idealni batuzkarit "po indicku" - tedy od hotylku k hotylku autobusem. Ono mimo tech par turistickych atrakci-mest tu toho zas tolik k videni neni.
Vodu z kohoutku nepit. Neni to takova tragedie jako treba v Indii, ale stejne. Kupovat balenou vodu nebo pouzivat cistic vody treba Sanosil.
Proboha! Voda z kohoutku se preci v Asii nedá pít nikde!
Južná India - Karnátaka, Kerala, Tamilnadu a Goa
Cesta do tropického raja. Gopury chrámov dotýkajúce sa oblakov, prastaré kultúry, nekonečne more paliem. Najvyššia stojacia monolitická socha Budhu na svete. Mesto a krajina ako z inej planéty -Hampi . Najväčší funkčný náboženský chrám na svete. Človek sa tu cíti akosi voľnejšie a slobodnejšie ako na severe. Skvela kuchyňa a ovocie za facku. Kúpanie, túlanie a poznávanie.
Menej komfortu no o to viac zážitkov. Nízkorozpočtové nezávislé cestovanie na mieru pre fajnšmekrov.
Za 500Kč budeš mít na pokoji i zlaté kliky :-D
"Přijatelnou cenu mi doporučte vy. -dvojlužák se sprchou,wc a bez štěnic. V Africe na Sahaře tomu odpovídalo max 500,-Kč vč. snídaně.V Indii se do 500 předpokládám také v pohodě vejdeme.
Do Dilí přilétáme nad ránem a tak si chceme první noc zarezervovat, abychom se po přeletu celí polámani neuseli handrkovat a trmácet z místa na místo.
Dík Vláďa
ja mam skusenost z pred 10 rokmi... na pakistanskej ambasade v Delhi, chceli prilis vela dokiumentov, odporucanie, vypis z banky, zaruku z ambasady.atd....nakoniec som to vyriesil 100 rupi v pase a podal cez okienko , nalepku/vizum som dostal na pockanie a cela zalezitost trvala 15 minut.
Supr, diky moc.
Ahoj Alesi, dodatecne se ozyvam kvuli te ceste na andamany lodi, chci se zeptat jaky to bylo, jak dlouho jste jeli atd ... diky za innfo, mozna bych to pristi rok zkusil, ale nevim prave jak ta lod, v australii jsem plul asi 3 hodiny a poblil jsem celou lod .-) dik ahoj, D
Ahoj Irco. Na Andamany se od jinud nez z Indie letet neda. Mozna v budoucnu z Phuketu...nejlepsi je letet z Chennai nebo z Kalkaty...v predstihu se daji koupit za hubicku a bez jakychkoliv uplatku jak pise Dusan...opravdu se daji poridit levne..zpatecni treba uz i za 4000 rupek..ted kolem vanoc to je ale horsi..cca 10000 one way. Momentalne jsme v Chennaii a cekame na lod za 2000 rupek..chceme si totiz dat obe varianty..na zpet letime...hledej vse na www.cleartrip.com nebo makemytrip.com
mej se good luck..ahoj
Ahoj, rada bych se zeptala tech, co jiz na Sri Lance byli - da se tam cestovat klasicky po cesku - batuzkarit se stanem? Samozrejme s obcasnym prespanim v hotylku.. :)
Mam na myslim treba jit na tridenni trek, nekde v te vysocine anebo treba mezi cajovymi plantazemi nebo treba po plazich..
Nekde vecer rozbalit stan a rano zase sbalit - nejsou tam nejaky dramaticky problemy s komarama? Co voda, da se pit z kohoutku?
Diky moc za odpovedi!
J.
Záleží kam chceš jet, ale na Srí Lance je vždy na jedné části ostrova pěkně a na druhé prší. Ale ani déšť v zásadě nevadí, jednak neprší pořád ale třeba jen večer a v noci a druhak je krásně teplo ...
Můžu doporučit, je to krásný ostrov.
Nějaké zážitky také na mém webu http://www.marquel.net/sri-lanka/