Z wikipedie:
Temporary ETA fee exemption
From 1 August 2019 to 30 April 2020 (initially 31 January 2020), nationals of the following countries who travel as tourists are exempt from the ETA processing fee, and thus may obtain an ETA free of charge: All European Union citizens ...
Platnost lze ověřit tady:
https://eta.gov.lk/etaslvisa/pages/checkStatus.jsp
Ahoj, vyplnili jsme formulář na víza ale stranka s platbou se nám uplně vyhnula, dnes nám přislo potvrzení se schválením žádosti..tak jak máme tedy víza zaplatit?
My sme mali toto leto kupovanu SIMku v Dilli od Vodafone a okrem štátov Jammu a Kašmír,Ladakh fungovala v celej severnej Indii. Volanie fakt za smiešne ceny :)
Zdravím, vrátili jsme se před měsícem, koupili u nějakého obchodníka simku Vodafone, kterou nám hned zprovoznil a celý měsíc fungovala ve všech státech naprosto bez problémů, navíc volání za pár "halířů"
Díky všem za info, už jsem si něco zjišťoval sám všude možně na netu, pan Govinda je asi profláknutá postavička, že ??
Na Manaslu nemusíš nosit nic. Se stanem se rozhodně netahej, všude se můžeš ubytovat. I pod sedlem v Dharmasale 4800 m jsou nově postavený kamenný chatrče a vaří tam jídlo. A moc jídla taky netahej, všude mají snídaně a večeře, jde se přes vesnice, kde lze nakoupit i něco na oběd. Jen na den, kdy jdeš přes sedlo to chce sváču.
Bez průvodce je to schopnej zařídit třeba Govinda www.greenhorizontour.com Ale pozor na něj :-) http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/indie-sri-lanka-nepal-banglades/nepal-2011-informace/
Manaslu je nádherná! Nezapomeňte se zajít kouknout do Base campu, jsou tam pěkný horolezci :-D
V Číně jsem byl několikrát pozván na jídlo do restaurace. Jedlo se u kulatého stolu a měli jsme přes 20 chodů. Bohužel jen několik jídel bylo bez masa a malá mistička s rýží byla až na konci. Prý není slušné dávat rýži. Jedlo se hlavně maso a to všechno možné. Na konci hostiny vždy zbylo hodně jídla.
Výroba etanolu je velmi náročná na energii a tak se moc nevyplatí.V Brazílii vyrábějí etanol hlavně z cukrové třtiny což vychází o něco lépe než z kukuřice. To samé platí i o výrobě biodieselu z řepky. Důvod proč se podporuje pěstování biopaliv v EU jsou hlavně zemědělské dotace. 70 % celosvětové zemědělské půdy je využíváno na chov hospodářských zvířat. Pokavad' by vypěstované plodiny konzumovali lidé a ne zvířata tak by bylo dostatek potravy a část půdy by se mohla využít i na pěstování biopaliv. Toto jednoduché řešení může ovlivnit každý znas tím co jí.
Přednáška Ekocesty - z Evropy do Číny aneb po stopách Oldřicha Čecha.
28.11 od 19:00 hod
Čajovna Šamanka
Hálkova 8, Praha 2
Vydáme se malým obytným autem poháněným použitým rostlinným olejem po stopách prvního "českého" cestovatele blahořečeného Oldřicha z Pordenone, který v letech 1316-1330 putoval z Evropy do Číny a celou cestu popsal ve svém cestopise Cesta do říše velkého Chána“. Dozvíte se jak dnes žijí lidé v Turecku, Íránu a Pákistánu, Indii a Číně a jaký zde byl život před šesti sty lety. Zjistíte co si lidé přejí a jak vidí svoji budoucnost, co rádi jedí a jaká je jejich ekologická stopa. Dozvíte se jak se dá dojet autem z Prahy do Dílí za 1500 Kč.
Vstupné dobrovolné
Více informací na http://www.facebook.com/event.php?eid=105054052938121 nebo www.ekocesty.info
Omlouvám se, teď jsem našel informaci na stránkách velvyslanectví v SRN, že poplatek je 60 EUR.