hmm.. výstup na ..jaro s průvodcem tam není podmínkou. Průměr alpinář to v pohodě dá na první dobrou. Byli jsme v Tanzanii letos v lednu. Vyšlo nás to na asi 22t. na jednoho vč Serengeti (vstup 10000 TZS) a výstupu na járo. A to jsme se ani nesnažili být co nejvíc lowcost. Takže za 100000 jo. Pro pětičlennou rodinu. Chytrolíne...
Hezký den, mohla bych poprosit o více informací o Vaší cestě? :)
Ahoj, levnější je určitě spát mimo park, ale i ubytování v těsné blízkosti partků je drahé. My jsme spali v Ruaha NP za $30 ve stanu. Původně jsme chtěli "bandas" za stejnou cenu, ale bylo plno, tak nám půjčili stany. Vše ostatní bylo příliš drahé. Nakonec jsme byli rádi, nemají tam oplocené kempy, jen tábořiště a když se v noci sloni příšli nakrmit ze stromů jen pár metrů od stanů, to byl asi největší zážitek :)
Ceny z těchto stránek loni seděly (alespoň pro parky na jihu):
http://www.tanzaniaparks.com/parkfees/applicableFees2013-06.pdf
Ahoj Jitko,
do Botswany se 4x4? Super, jedni z mála, kteří raději připlatí a pak jezdí přes hory přes doly ;-)
Ne, k věci. Sehnat ubytování v Chobe je dost těžké, přímo v CHobe, jakožto prime park jsou všechny kempy zprivatizované, Savuti, Lynyati atd jsou za cenu 50usd na osobu a protože jsou na prime místě, většinou jsou od všech tour operators rezervovaný dost dlouho dopředu. Je možné že tam chytnete místo, protože někdo odřekne. Je to ale dost peněz, zase na druhou stranu jste v centru dění. V Savuti se pořád něco děje ;-)
Odkud pojedete? Od Maunu je to na jednodenní tripy dost z ruky, i když zvířata v Botswaně jsou i tam kde je člověk nečeká.
Varianta z Maunu - jste zruční řidiči a troufnete si do hlubokého písku? Pokud ano, tak z Maunu bych projela celé Chobe nahoru k řece, Je ale důležité, abyste vyjeli opravdu brzy ráno, abyste se do zavíračky dostali ven z parku na straně KAsane. V parku je zakázáno nopcovat mimo vyhrazené kempy!. Dojedete nahoru, ubytujte se v Kasane a jezděte do parku na safari. Platí se v přepočtu 12usd na den a pustí tě tam třeba 5x. Pěkné ubytování je v Kasane camp Kvalape. Samozřejmě je tam toho více, ale my vždy nocujeme tady, je to tam fajn a než tam dojedeš, tak Ti ještě přes cestu přeběhne stádo buvolů, antilop, zeber nebo se pžekolíbají sloni ;-) . Jen když mají Jihoafričani dovolené tak to je poněkud rušnější než by člověk chtěl. Až se nabažíte severního Chobe, tak buď můžete opět projet do Maunu parkem, nebo jen z Kasane po asfaltce na Nata a pokračovat dál dle Vašeho plánu.
Pokud pojedete nejdříve Kasane, tak se ubytovat, udělat pár safari a pak projet parkem do Maunu. River cruise safari si určitě nenechte ujít. do max 30usd na osobu za 3-4h.
Z Kasane vede hlavní silnice skrz Chobe na západ, je asfaltovaná a končí u Muchenje, tam začíná hluboký písek dvokolová pista. Od KAsane je jedna hlavní brána Sedudu gate (když odbočíš z hlavní), pak až na konci asfaltky Ngoma gate.
Ještě důležitá věc - nahoře okolo řeky Chobe, byla část parku mezi 6-8h ráno uzavřená pouze pro safari agentury. Nevím jestli to tak bude i v listopadu (mimo hlavní sezónu), ale oni Tě na bráně informují.
Máš ještě nějaký dotaz? Piš nebo koukni na stránky www.divokaafrika.cz nebo www.facebook.com/anythinginafrica
Souhlasím s Andreou. Opravdu je to naročné na řidiče, ale když jsem to zvládl já, zvládnete to i vy, jen prostě respektovat přírodu a nedělat nějaké harakiri s autem. My tam byli v Březnu 2016. Morálně jsme se připravovali na zapadnutí v písku, ale jelikož několik dní pršelo broodili jsme pořád louže ( a to jako na 1km třeba 50x), což tě omezuje na rychlostí stupen 1 nebo 2...nicméně v parku se stejně jezdí pomalu pokud máš ráda přírodu a zvířata. V každém případě to stojí za to a naprosto doporučuji, protože je to pro mě pravá surová Afrika.
Poraď se raději v očkovacím centru: https://www.ockovacicentrum.cz/cz
Do JAR není povinné ani nutné žádné očkování (pokud není tranzit delší než 12 h. v rizikové oblasti) viz:
http://www.vakciny.net/CIZINA/DESTINACE/jihoafricka.htm
Hepatitida A a tyfus se obecně doporučují na cestování do většiny méně vyspělých zemí v tropech, ale JAR je poměrně vyspělá a spíše v subtropech. Riziko je srovnatelné s ČR podle mapek na odkazu výše. Pokud jde o antimalarika, červenec je období sucha, takže riziko minimální i v Krugeru (jinde žádné riziko).
Seychelly- ubytování- mám stejný dotaz, můžu poprosit o kontakt? Yvona
[email protected]
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293738-i9311-k7036828-Camping_in_Seychelles-Seychelles.html
http://seychelles.travel/en/plan-your-visit/accommodation/budget-holiday-accommodation