Září 2024.Cena lanovky tam i zpět 9000 tisíc.
Zmíněná lanovka je sice dost dlouhá, ale není to nejdelší lanovka na světě.
Tou je údajně 17 km dlouhá lanovka v Bolívii.
Dokonce i v ČR najdete delší lanovku, i když jen nákladní, a to u Vrchlabí, která měří 8 km (nejdelší osobní lanovka v ČR ovšem měří pouhé 3,2 km a vede z Bohosudova u Teplic na Komáří vížku v Krušných horách).
Ahoj, vrátili jsme se z Libanonu. Pokud někdo zvažujete cestu a máte strach z tamní situace, tak mohu říci, že v tuto chvíli zcela zbytečný. Samozřejmě situace se zde může změnit z hodiny na hodinu, nikdo vám nemůže zaručit absolutní bezpečí. Cestovali jsme převážně místní veřejnou dopravou (autobusy, minibusky), na tři dny jsme měli půjčené auto, abychom se dostali do nejvyšších hor, kam veřejná doprava nejezdí. Několikrát jsme využili i stop. Vše bez nejmenších problémů. Bydleli jsme v hotýlcích (nejsou zrovna levné, a to ani ty nejlevnější), přes airbnb, v drúzské rodině, v kempu i u couchsurfistů. Byli jsme v Zahlé, v údolí Bekaá, Baalbeku, Andžaru, v pohoří Šúf v Barouku a v Al Shouf Cedar Nature Reserve, v Beit ed-Dine a Deir al-Qamaru, na Moussově hradě, v Saidě (Sidonu) a Súru (Tyru), v Byblosu a Amchitu, v horách v oblasti Laklouku, v Baatara Gorge, Tannourine, v údolí Adonis, v pohoří Libanon, v lyžařském středisku Cedars a v údolí Kadíša. Chodili jsme po památkách (převážně zcela sami) a v horách (tam už úplně sami). Byli jsme dva a měli jsme na to 15 dnů. Kromě jedné odpolední přestřelky na tržnici v Týru byl všude klid, pohoda, milí a nesmírně ochotní lidi. Čím víc jsme si povídali s místními o tamější situaci, o místních náboženských sektách, jejich rivalitě, o dopadech občanské války i války v Sýrii, o statisících palestinských uprchlíků v táborech a milionech syrských uprchlíků roztroušených po celé zemi i měnícím se vztahu místních k nim, tím víc nám připadalo, že maličký Libanon sedí na ohromném sudu se střelným prachem a otázkou není zda, ale kdy ten sud vybouchne. Rozbušek má tahle zemička opravdu spoustu.
Pokud byste někdo chtěl nějaké info, klidně napište na gonartroza@seznam.cz. Budu-li vědět, odpovím.
Dobrý den, nemáte někdo prosím zkušenosti a především tipy na nějaké levnější ubytování v Libanonu? Za levnější považuji cokoli pro dva lidi pod 20-25 dolarů. Nedaří se mi najít. Specielně v oblasti Sidonu (Saida), Byblosu a Der Al Qamar, případně Baruk (Barouk). V Bejrútu jsme něco našli, ale v uvedených místech a nejbližším okolí se mi fakt nevede. Díky moc.
Ahoj, jak píše Tomas, mají zdlouhavou kontrolu, ale dobře zorganizovanou (přílet byl mnohem horší, total chaos).
Na kontrolu pouštěli i podle toho, kdo kam letěl. Úřednice se ptala a když už někdo hodně spěchal, vzali ho přednostně.
Také jsme jeli 282 z Ejlatu, na nádraží hrozná tlačenice, lidi se cpali, chlapi se málem pobili, no nevím, jestli tohle se dá nějak ošetřit.
Ja bych volil prijet vcas, pret tydnem mi trvalo pres 2 hodky se probojovat pres security a fronty na Ovde.
Zdravím. 10.3. letíme přes Kyjev do Dubaje a následně pokračujeme do Ománu. Akorát pas mi končí 5.9. a zjistil jsem to až dnes , tudíž nesplňuji podmínku mít platnost 6 měsíců po opuštění země. Je možné nyní zakoupit letenku s číslem mého starého pasu, a na celnici na letišti v Dubaji ukázat nový pas? Nebude s tím problém? máte někdo zkušenosti s touto záležitostí? Díky moc za rady, spěchá to.Kuba
Na https://019mobile.com/ lze koupit dopředu. Vytiskněte si fakturu, s tou přijdete na Ben Gurion v přízemí do kiosku 019 (nelze přehlédnout), dají vám simku do mobilu, zprovozní a hned používáte. My jsme to měli už dvakrát za sebou (2017, 2018), naprostá spokojenost, fungovala od Haify až po Eilat. V Negevské poušti samozřejmě počítat s omezením u všech providerů:-)
Dá se cestovat 1 týden autem jen s využíváním Wi-Fi. Nebo je SIM potřeba??? Máme offline mapy, knižní průvodce...