No tak, priatelia, nikto nemá chuť na kus púštneho dobrodružstva? :) Letenky do Maskatu sú dostupné a do Dubaja ešte lacnejšie.
Pre predstavu niekoľko tours, ktoré sú v ponuke. Čím viac ľudí, tým menšie náklady.
http://www.omantrekkingguides.com/sejours-en.asp?act=0&nbjde=7&nbjA=12&env=0&diff=0&heb=0&dispo=10&tri=0&btncherch.x=76&btncherch.y=9
http://www.sunsandtours.com/extendedtours.htm#muscat
http://www.insidersoman.com/index.html
Tak sa nebojte!
I poblíž klasických cílů se dá najít mnoho krásných míst s minimem turistů, např. ledovec Huemul u Fitzroye, odbočka na ledovec Dickson z okruhu v Torres del Paine, treky u Ushuaii, skalnaté vrcholky hor u Bariloche.
Hlavně doporučuju projet celou Carreteru Austral a prozkoumat ta nejhezčí místa, když máte dostatek času (jinak by to nebylo jednoduché). Tam moc nikdy moc lidí nebude. Např. park Pumalín, ledovec Colgante jižně od Puyuhuapi, stezka k Laguně Los Pumas severně od Puyuhuapi, trek u Cerro Castillo, Catedral de Marmol u Río Tranquilo i nejjižnější část silnice, kde jsem nebyl, např. výlety k ledovcům z Caleta Tortel. Pošlu mailem zápisky z cesty.
Ahoj Libore, doporucil bys nam prosim nejaka dalsi mista, ktera stoji za to v Patagonii nevynechat, krome klasickch cilu jako Fitz Roy nebo Torres del Paine? Mame dva mesice casu, tak bychom radi zvladli vse, co se stihnout da...
Ahoj,
nevim, jestli nepisu pozde, ale treba...
Dobre spojeni do Jericha je z Betlema. Jede tam normalne verejna doprava. Jela jsem tam serutem/servisem. Trochu uz si nepamatuju, kolik stala jizdenka, ale bylo to kolem 20 sekelu. Odjizdelo to z mistniho nadrazi, ktere je v druhem patre jednoho neco jako obchodaku nedale namesti. (Dobre poradi v betlemskem infocentru, jsou tam moc sikovna devcata, co hodne vi a umi spoustu jazyku.) Ubytovana jsem byla v Betleme v soukromi u strasne hodneho pana. Za 100 sekelu na hlavu. (Rano udela snidani a jeste ti da na cestu stavu z granatovych jablek.) V pripade zajmu muzu predat kontakt. Z Betlema se da jet hezky i do Hebronu, trictvrte hodiny za 9 sekelu. (Lepsi zeptat se v infu, jestli ted cestu doporuci.)
Stastnou cestu, Veronika
Ahoj, doporučuji si zjistit, jak je to v sobotu, kdy židovské busy obecně nejezdí.
My jeli z východního Jerusaléma taxíkem k výchozímu bodu na Wadi Kelt (cena 120 NIS, smlouvat moc nechtěl. Zeptali jsme se v lékárně a bratranec nás hodil :)), pěšky jsme došli do Jericha. Hned u východu z vádí vás budou odchytávat palestinští taxikáři a vnucovat svoje služby. Zeptali jsme se v turistickém info centru, jak zpět a byli jsme ujištěni, že jezdí busy a označil nám to i na mapě. Pak jsme šli do doporučované restaurace Lemond, během našeho oběda nás neustále otravoval řidič taxi, že nám volají z info centra a chtějí nám něco říct, že nám ukáže památky atd. No chtěli jsme chodit pěšky, tak jsem ho odmítli (asi na 5krát). Abych to zkrátila - v sobotu asi v 7 jsme zjistili, že busíky asi nejezdí, taxikář že nás výhodně vezme na křižovatku, odkud busy jezdí, tam po emonitivním telefonátu nám přišel říct, že busy nejezdí, protože je sobota a že nás za dobrou cenu vezme někam za check point. No šli jsme do toho, vysadil nás někde na kraji Jerusaléma, po troše bloudění jsme se dostali na to arabské busové nádraží u gate (myslím že Jaffa gate). Jestli busy jezdily nebo ne nevíme, je možné, že kecal, aby měl lepší kšeft. Vyšlo nás to na asi 160 NIS. To dělají běžně - věděli jsme třeba na 100% že jezdí v daný den izraelský sherut do Tel Avivu, přesto nám na arabském nádraží, kam jsme omylem zabloudili, tvrdili, že dnes nic nejede a že nás výhodně hodí.
Jinak jsme jezdili autem, v Izraeli z Avisu, na Palestinu jsme měli jiné s pojistkou pro Palestinu.
Tak do Betlema jsme z Jeruzalema jeli busem 21 - ten nas odvezl tusim na Hebron road odtud jsme sli pesky na Manger Square. V Chramu jsme nikde necekali, protoze jsme sli druhou stranou (vchodem). Zpet jsme jeli od Checkpointu 300 busem c.24.
Do Jericha jsme jeli busem na Almog Jericho Junction - krizovatka na hlavni silnici, odtud jsme do Jericha i zpet stopovali. Obe mesta jsou zajimava a doporucuju navstivit.
my jsme se stravovali v místních bistrech v cenových relacích od 25 za falafel talíř po cca 50 NIS za kebap. Málokde jsme viděli ceny nižší. Je pravda, že jsme jedli v blízkosti památek, nechtělo se nám v čas oběda běhat po městě či jíst jídlo ze samošky. V restauraci za rybu jsme platili kolem 80, někde to bylo i s předkrmy. Na večeři jsme si kupovali chleba (placky) a humus či obdobné věci z lilků ap., cottage sýr, gervais ap. a jedli na pokoji (bydleli jsme přes airbnb, v bytě byla vždy i kuchyňka s lednicí)- ceny byly tak 7-15 za menší balení. To jsme pak jedli i na snídani. S nějakým čerstvě vymačkaným džusem, kávou či zákuskem bych řekla že jsme se dostali tak na 100 NIS na den, záleželo, jak drahý byl oběd.
Dle mzv je povolení k jednoměsíčnímu vstupu vydáváno po příletu. Na některých českých webech je ovšem napsána výjimka - mladší 26 let musí žádat o vízum na ambasádě. Na mzv a ani na libanonských stránkách jsem takovou informaci nenašel.
Někdo osobní zkušenost, či mi to může potvrdit?
Máte někdo
i can talk about desert ,im expert and speciallist in arabic desert,see wadi rum desert in the internet the most beautifull desert in the world,i love desert adventures,i left Switzerland because i couldnt live a way from my beloved deserts,im swiss/jordanien dance teachear 41 old dance teacher originaly but i spent always my free time in the desert thier is alot of things to see and to descover,it is history,romance and spirtuality anergy, some time i spend days when we camp and some times i hunt ,if any one like to have new anergy new life expiriences or new things to see just write me and i will take care about you.i can speak english and german