Odpovědi některých ubožáků jsou ubohé. To jsou asi zamindrákovaní chudáci, opuštění, sexuálně nevybití a potřebují se tady předvádět. Proč takový člověk nevyhledá odbornou pomoc ? No, protože sám asi bohužel neví, že ji potřebuje...
Ostuda to bude uz jen proto, ze Adela nevi co vlastne chce.. :)
Adelo, pristi tyden odjizdim na par tydnu do Rumunska. Tak jestli to s tim poznavanim sveta myslis vazne, pripoj se.
Ahoj,v Omanu jsem byl trikrat. ceny v Omanu jsou pro nas celkem prijatelne,hlavne hrady a jine pomatky jsou hodne levne..jidlo u indu ci pakistancu je tak do stovky..obleceni pro zeny klasika..aby nebyli videt ramena,sukne pod kolena,lepe kalhoty..zeny obecne tam moc nejsou videt,natoz kourit:)kdyby si chtela poradit s itinerarem,ci cimkoliv viz muj [email protected]
Díky všem za tipy, nakonec jsem si většinu komentářů tihla přečíst zpětně - a musím všem dát za pravdu. Byly jsme i v Haifě - naprosto zbytečná zajížďka, i popravdě Caesaria se mi zdála dosti nijaká, většina je zrenovovaná a historické vykopávky se nacházejí jen pod zrekonstruovanou vrstvou. Stejně nijaký byl i Tiberias a Galilejské moře - dle LP tam měly být veřejné kempovací pláže, realita byla dosti odlišnáod představ (asi hodinu vzdálená "pláž" se zakázaným vstupem do vody, všude stoly a lavice pro piknik, večer a v noci tam přijeli lidé vyhrávat a debužírovat).
Nádherné bylo Ein Gedi a hlavně přírodní rezervace a Jeruzalém,v Betlému opravdu není moc co k vidění (došly jsme si ke zdi oddělující Betlém od Jeruzaléma, která je pomalovaná politicky i jinak motivovanými posláními, mimo jiné i od Banksyho). Telavivské pláže byly parádní, stejně jako Yaffa.
Mockrát ještě jednou děkuju za rady, nepochybně se do Israele ještě vrátím, ta země mi dosti učarovala :).
Jen bych dodala info k tomu oblečení. Tel-Aviv je naprosto moderní město, takže tam chodily ženy oblečené evropsky a málem polonahé. Ale v Jeruzaléme se v tomto zastavil čas (i když je to kousek od sebe) a raději bych doporučila delši kalhoty a triko s rukávem bez výstřihu. Za prvé je tam plno muslimů, kteří prostě dost otravují a blbě čumí a taky tě někam nevhodně oblečenou nemusí pustit. Takže mít pro každý případ šátek pro zahalení výstřihu/krku. A myslím, že platí klasická bezpečnostní pravidla, nepotulovat se osamotě v noci někde v zatoulaných uličkách...jinak je tam bezpečnost ok :-)
No tak, priatelia, nikto nemá chuť na kus púštneho dobrodružstva? :) Letenky do Maskatu sú dostupné a do Dubaja ešte lacnejšie.
Pre predstavu niekoľko tours, ktoré sú v ponuke. Čím viac ľudí, tým menšie náklady.
http://www.omantrekkingguides.com/sejours-en.asp?act=0&nbjde=7&nbjA=12&env=0&diff=0&heb=0&dispo=10&tri=0&btncherch.x=76&btncherch.y=9
http://www.sunsandtours.com/extendedtours.htm#muscat
http://www.insidersoman.com/index.html
Tak sa nebojte!
I poblíž klasických cílů se dá najít mnoho krásných míst s minimem turistů, např. ledovec Huemul u Fitzroye, odbočka na ledovec Dickson z okruhu v Torres del Paine, treky u Ushuaii, skalnaté vrcholky hor u Bariloche.
Hlavně doporučuju projet celou Carreteru Austral a prozkoumat ta nejhezčí místa, když máte dostatek času (jinak by to nebylo jednoduché). Tam moc nikdy moc lidí nebude. Např. park Pumalín, ledovec Colgante jižně od Puyuhuapi, stezka k Laguně Los Pumas severně od Puyuhuapi, trek u Cerro Castillo, Catedral de Marmol u Río Tranquilo i nejjižnější část silnice, kde jsem nebyl, např. výlety k ledovcům z Caleta Tortel. Pošlu mailem zápisky z cesty.
Ahoj Libore, doporucil bys nam prosim nejaka dalsi mista, ktera stoji za to v Patagonii nevynechat, krome klasickch cilu jako Fitz Roy nebo Torres del Paine? Mame dva mesice casu, tak bychom radi zvladli vse, co se stihnout da...
Ahoj,
nevim, jestli nepisu pozde, ale treba...
Dobre spojeni do Jericha je z Betlema. Jede tam normalne verejna doprava. Jela jsem tam serutem/servisem. Trochu uz si nepamatuju, kolik stala jizdenka, ale bylo to kolem 20 sekelu. Odjizdelo to z mistniho nadrazi, ktere je v druhem patre jednoho neco jako obchodaku nedale namesti. (Dobre poradi v betlemskem infocentru, jsou tam moc sikovna devcata, co hodne vi a umi spoustu jazyku.) Ubytovana jsem byla v Betleme v soukromi u strasne hodneho pana. Za 100 sekelu na hlavu. (Rano udela snidani a jeste ti da na cestu stavu z granatovych jablek.) V pripade zajmu muzu predat kontakt. Z Betlema se da jet hezky i do Hebronu, trictvrte hodiny za 9 sekelu. (Lepsi zeptat se v infu, jestli ted cestu doporuci.)
Stastnou cestu, Veronika
Ahoj, doporučuji si zjistit, jak je to v sobotu, kdy židovské busy obecně nejezdí.
My jeli z východního Jerusaléma taxíkem k výchozímu bodu na Wadi Kelt (cena 120 NIS, smlouvat moc nechtěl. Zeptali jsme se v lékárně a bratranec nás hodil :)), pěšky jsme došli do Jericha. Hned u východu z vádí vás budou odchytávat palestinští taxikáři a vnucovat svoje služby. Zeptali jsme se v turistickém info centru, jak zpět a byli jsme ujištěni, že jezdí busy a označil nám to i na mapě. Pak jsme šli do doporučované restaurace Lemond, během našeho oběda nás neustále otravoval řidič taxi, že nám volají z info centra a chtějí nám něco říct, že nám ukáže památky atd. No chtěli jsme chodit pěšky, tak jsem ho odmítli (asi na 5krát). Abych to zkrátila - v sobotu asi v 7 jsme zjistili, že busíky asi nejezdí, taxikář že nás výhodně vezme na křižovatku, odkud busy jezdí, tam po emonitivním telefonátu nám přišel říct, že busy nejezdí, protože je sobota a že nás za dobrou cenu vezme někam za check point. No šli jsme do toho, vysadil nás někde na kraji Jerusaléma, po troše bloudění jsme se dostali na to arabské busové nádraží u gate (myslím že Jaffa gate). Jestli busy jezdily nebo ne nevíme, je možné, že kecal, aby měl lepší kšeft. Vyšlo nás to na asi 160 NIS. To dělají běžně - věděli jsme třeba na 100% že jezdí v daný den izraelský sherut do Tel Avivu, přesto nám na arabském nádraží, kam jsme omylem zabloudili, tvrdili, že dnes nic nejede a že nás výhodně hodí.
Jinak jsme jezdili autem, v Izraeli z Avisu, na Palestinu jsme měli jiné s pojistkou pro Palestinu.