Bezdomovcom a žobrákom sa nikde nevyhnete. Sú aj v Melbourne, v Sydney aj v Brisbane... Proste boli, sú, aj budú. Ak by ste plánovali navštíviť Brisbane, doporučujem plavbu po rieke Brisbane, lodičkou, čo pláva zdarma každú polhodinu (City Hopper) so zastávkami okolo CBD. Inak nám sa zatiaľ najviac páčilo na Peninsule (štát Victoria), Byron Bay, a Noosa (Queensland), ale zatiaľ sme tu len rok. V strede Austrálie sme ešte neboli.
Viac info máme na www.australsky.blog.cz
Cestovaniu zdar!
Ale ano. Byl jsem na Sydney natěšený a z pohledu ostatních australských míst mě zklamalo. Přesto netvrdím, že by tam nikdo neměl jezdit.
Obecně, ne všechny potraviny jsou zakázané. Maso (včetně masných výrobků), ovoce a zelenina však jsou. Na konzervy proto raději zapomeňte.
Pokud byste i přes toto varování chtěli přivézt jakékoliv jídlo, důrazně doporučuji vše deklarovat na imigračním papírku. Tím se jídla nevzdáváte, pouze přiznáváte že s sebou něco máte. Je pak na úřednících, zda Vás budou kontrolovat pečlivě a zda rozhodnou o nutnosti odebrání a likvidace jídla.
Pokud jídlo nebude deklarované a najdou u Vás něco zakázaného, znamená to automaticky velkou pokutu, případně zadržení nebo i zrušení víz a tím konec celé cesty.
Myšlenka "abychom měli něco do začátku" je směšná. Nouzový sendvič koupíte na cílovém letišti za 5-10 AUD aniž byste cokoliv porušovali či riskovali.
Find more info here:
'Taking your own food into a plane'
forums.whirlpool.net.au/archive/1940591
Bon voyage & Bon appétit !
Loni jsme si půjčili auto a projeli půl Austrálie včetně návštěvy Mt K. Navrhuji jet do Thredba, což je výchozí bod pro výstup, kde je i dost ubytovacích kapacit. Dá se jet lanovkou nahoru a pak se jde nijak náročným terénem až k Mt K. Není třeba průvodce, není třeba mapy, vše perfektně značené. Pokud to nestačí, je v Thredbu dole u lanovky informační centrum, kde mají potřebné materiály (mapy, průvodce okolím apod.).
proc se to jmenuje po nejakem polakovi?
Ahoj Kateřino,musel jsem se zasmát,když jsem to četl -))) jsem na tom byl stejně taky přes Dubaj a do Perthu za synem -))) neumím ani holou větu anglicky. V dubaji na letišti je to přehledné. Tam se nedá zabloudit. V sešitku jsem si napsal anglicky odlty,přilety a jiná potřebná slova. Je to v pohodě zase se tam někdy poletím podívat je to užasná země. Jirka
Na jih Austrálie jezdí za koupáním leda otužilci:
http://www.seatemperature.org/australia-pacific/australia/apollo-bay-march.htm
http://www.watertemperature.org/Warrnambool-Australia-City.html
V Sydney už je teplota vody lepší, ale stejně se tam lidi běžně koupou asi jen kousek od pláží, kterých tam zas tak moc není (spíš dobré pro surfaře):
http://www.seatemperature.org/australia-pacific/australia/north-sydney-march.htm
Na koupání je lepší úplný jih Queenslandu (Gold Coast a Sunshine Coast).
V Sydney je sice v březnu v průměru 13,6 dnů s deštěm větším než 1 mm, ale taky 214 h. slunce. 130 mm deště není důvod k obavám.
V Melbourne je počasí velmi proměnlivé, ale v březnu prší málo. Já tam zažil v březnu i 36°C a za asi 2 týdny ve Victorii snad žádný déšť.
V Melbourne sa vraj za deň dokážu vystriedať 4 ročné obdobia.