Ahoj Ondro,
co se tyce vyse kryti, doporucuji se zeptat primo na agenturach, ktere toto zajistuji:
Alfa Agency
Information Planet
Australia Online
Jiste maji nejaktualnejsi informace.
Pripadne se take zkus podivat na http://www.immi.gov.au/students/students/chooser/subclass-options.htm
Co se tyce kreditni karty, jiste Ti take odpovedi, nicmene osobne se domnivam, ze kreditni karta mozna nebude, ponevadz pri financnim kryti (na turisticka i studijni viza) byl vzdy potreba vypis z uctu, na kterem byl videt pocatecni a konecny zustatek v min. stanovene vysi.
Hodne stesti, PM
Diky za info Marto, wofing znam, tak mozna pro start je to nejlepsi varianta dokud se vice nepostesti. Vicemene mam zkusenosti ze Zelandu, jenom by me zajimala posledni vec, jestli nevis v jakych oblastech je nejlepsi hledat? Predem diky a sem rad ze konecne normalni odezva bez nejakych odsudku.
Hledat musíš podle sezóny buď na severovýchodě nebo jihovýchodě, třeba rajčata se sklízí v Austrálii celý rok, ale vždy jen v určité oblasti. Nebo se jim vyštipují postranní výhonky (pruning), což jsem dělal já před 15 lety (na černo, ale platba na účet, který jsem si musel zřídit). Byla to pohodová práce v Bowenu na snad největší rajčatové farmě v Austrálii v květnu ještě před sklizní. Tehdy to bylo tak, že první 4 týdny se nemuselo udat daňové číslo, ale pokud se neudalo ani pak, byla daň téměř 50%, kterou by si člověk mohl nechat na FÚ vrátit, pokud ho měl. Lidi většinou byli na 1 místě max. 4 týdny. Jak je to dnes, nevím. Slyšel jsem ale o případech, že dělali kontroly i na plantážích konkrétně banánových o něco severněji. Koho chytli, měl pár dní na opuštění země.
Ahoj cestovatele,
prave se nachazim na Novem Zelandu a mam v planu doputovat domu po zemi z Ciny. A nechci s sebou tahat celou dobu maly 10 palcovy netbook a zaroven se mi nechce ho poslat pres kuryr sluzbu. Rad bych touto cestou poprosil nekoho, jestli by mi ho neodvezl domu. Predani v CR samozrejme zajistim a samozrejme to nechci zadarmo. :-)
Predani ntb je mozno v Melbourne 2,3,4,5. kvetna. Byl bych velmi vdecny. Poslete mejla nebo cislo na mob. a ja se s Vami spojim. :-)
mail: [email protected]
Predem moc dekuji
Ahoj!Nevím,jestli Ti poradím,jen,co jsem četla tady pár příspěvků a taky,co jsem se doslechla z vyprávění mých scestovalých přátel,tak je někdy lepší,neudávat VŠ titul do poptávky práce,berou Tě pak jako překvalifikovanou osobu a práce se shání hůř,spousta začínala při mytí nádobí,uklízení apod.Já mám podobný problém,za rok končím veterinu a ráda bych našla práci v oboru,tak nevím,jestli mám vůbec zkoušet najít lepší práci nebo se smířit se zpočátku podřadnější prací.No,třeba někdo bude mít více zkušeností.
Ahoj,
s timto nemam osobni zkusenost. Myslim si, ze toto je tema pro agentury, ktere se migraci do AU venuji, vc. posouzeni, zda je lepsi odjet do AU na studijni viza a zacit „studijne“, nebo uz primo v ramci „skilled migration“ . Doporucuji proto spojit se s agenturou, ktera tuto migraci zajistuje, napr. Australia Online apod. Nicmene muj osobni poznatek: shaneni prace v Australii je dane kontakty a znamostmi. Je to pro bezneho Cecha tvrda realita, ale je to tak. Chapu, ze sehnat toto predem z Ceska je skoro nemozne, nicmene Tvoje zamereni je tak specificke, ze si myslim, ze by stalo za to, zkusit sehnat kontakty a praci predem pres nejakou agenturu. Take si nejsem jisty, nakolik by bylo realne „pricestovat jako student a zmenu resit az na miste“. Zaprve nevim, co ta zmena bude obnaset (jak bude narocna financne a casove), a za druhe kdyz bezny Australan uvidi tvoje CV tak bych spise rekl, ze se zhrozi jak moc jsi kvalifikovany, a vybere na beznou praci „normalniho“ Asiata, co bude v klidu pracovat za pulku mzdy. Jinymi slovy, je to tak specificke zamereni, ze bych se pokusil to resit jiz z Ceska, prip. ve spolupraci s agenturou, ktera toto zajistuje. Toliko muj omezeny nazor v teto veci, nechci tady radit, kdyz s timto nemam zkusenosti.
Diky, PM
Díky moc za info. R.
Ahoj, už je to 10 let, co jsem byl v dubnu a květnu v Západní Austrálii. Bylo to nejhezčí část z celé Austrálie. Za 2 týdny stihneš buď jihozápad nebo část severně od Perthu. Doporučuju:
1) Okolo Wave Rock do Esperance (720 km), pláže Cape Le Grande NP (voda je studená, teplá až v Coral Bay či Broome), vyhlídka z hory na jihovýchodě Fitzgerald River NP, možná Stirling Range NP, Albany, lesy s vysokými eukalypty včetně výstupu na některou z rozhleden v korunách stromů (já Bicentennial tree), menší divocí papoušci si sednou na ruku či rameno, když máš třeba ovesné vločky, Cape Leeuwin s cedulí Jižní oceán vlevo, Indický vpravo, jeskyně s horizontálními krápníky, ochutnávka vína u Margaret River, možná plavání s divokými delfíny u Bunburry (začíná období dešťů a od Albany po B. může pršet, ale není to tak hrozné), Fremantle, Perth. Pokud bude čas, ještě zajeď na sever na Pinnacles v Nambung NP.
2) Typická ZA, je třeba jet třeba 500 km než se přijede do zajímavého místa. Pinnacles v Nambung NP pokud možno při východu či západu Slunce (není tam kemp, ale neoficiálně se dá u vchodu v autě přespat), červenohnědé útesy a přírodní okno nad zákrutem řeky v NP Kalbarri, stromatolity v Hamelin (před miliardami let vytvářely na Zemi kyslík, teď jsou jen na pár místech světa), Shell Beach a v nedaleké Monkey Mia delfíni, s terénním autem krásné pobřeží v NP F. Perón, Coral Bay či Exmouth a Cape Range NP s korálovými plážemi u Ningaloo Reef, výlet na šnorchlování se žralokem velrybím (i keporkaci či manty můžou být v okolí). Při dostatku času i Karijini NP.
Čaute. V júni končím VŠ a chcela by som niekam vypadnuť,pravdepodobne na študentsko-pracovné víza do Australie (študovať Aj na jazykovke a popritom niečo privyrobiť), ale kľudne sa nechám nahovoriť aj na USA atď. Kedže to bude moja prvá "veľká zahraničná cesta" :D hľadám niekoho kto by sa ku mne pridal (najlepšie ženskeho rodu :-) ),či už z ČR ale SR. Budem rada keď sa ozve každý, kto ma podobne plány, alebo sny a možno nájdeme spoločnú reč :-)[email protected]