JAK NAPSAT ČLÁNEK PRO TENTO WEB?

JAK NAPSAT ČLÁNEK PRO TENTO WEB?

Cestujete a chcete se podělit o své zážitky s dalšími cestovateli?

Cestopisy a cestovatelské deníčky

Rádi zveřejníme Váš cestopis, zajímavou historku nebo nejlepší fotky na cestovatelském portálu HedvabnaStezka.cz. Své cestovatelské deníčky můžete nyní pravidelně vkládat do našeho cestovatelského blogu. Na nejlepší příspěvky upozorníme v pravidelné rubrice cestovatelských novinek na titulní straně. Tyto příspěvky neprochází redakční úpravou ani korekturou. Výhodou je, že si můžete text graficky editovat sami a hned. Konzultovat vkládání cestopisů můžete na katka.smolova(@)hedvabnastezka.cz. PŘEČTĚTE SI POZORNĚ PODMÍNKY PRO UŽIVATELE A PŘISPĚVATELE.

Články na titulní stranu

Ucelené texty, které se zabývají konkrétním zajímavým tématem, vychází jednou týdně v prostředním sloupci na titulní stránce webu a jsou obvykle honorované. Honorář se pohybuje kolem 300-500 Kč, pokud je příspěvek přijat k vydání. Tyto články posílejte prosím nakatka.smolova(@)hedvabnastezka.cz, obratem se Vám ozveme a společně dořešíme detaily.

Na všechny texty na tomto webu se vztahují autorská práva. Odměna za aktualizaci webu podléhá dani a autoři jsou povinni ji řádně odvést. Portál HedvabnaStezka.cz si dále vyhrazuje právo přijaté texty a fotografie používat pro svou propagaci na partnerských webech a v tištěných periodicích bez nároku na další honorář. Tato partnerská média se zabývají výhradně cestováním a outdoorem. HedvabnaStezka.cz nesmí texty jakkoli upravovat bez souhlasu autorů a je vždy povinna autorství u textu i fotografií uvést. PŘEČTĚTE SI POZORNĚ PODMÍNKY PRO UŽIVATELE A PŘISPĚVATELE

Zde jsou náměty na typické články, ale dalších možností jsou spousty. Záleží jen na vás, co vymyslíte.

Článek – ucelené pojednání s nějakým konkrétním cestovatelským, kulturním, zeměpisným, přírodním … zkrátka zajímavým námětem. Hlavní důraz je na čtivost a kvalitu fotografií.

Foto-článek – cca 10 kvalitních fotografií doplněných textem, který může být i zcela kratinký (v tomto případě jde o zajímavost fotografie)

Praktické rady a tipy – upozornění na jakoukoliv praktickou věc, od nového hraničního přechodu v Laosu až po nejlepší cukrárnu v Peru

Optimální ROZSAH článku je 2500-4000 znaků.

Velkou pozornost věnujte TITULKU článku. Vyhrazujeme si právo změnit titulek a doplnit tzv. PEREX, tedy shrnující 3-4 řádky na záčátek textu. Váš návrh perexu je však vítán.

Ke každému článku je dobré mít nejméně 6-10 bezchybných FOTEK. Nazvěte je podle toho, co na nich je, a pošlete v maximální kvalitě. (Popisky fotografií připravte podle vzoru: „Stúpa v Sánčí, Indie“ nebo „Vynášení smrtky, Ukrajina“.

Své JMÉNO napište přímo na konec článku, stejně jako případný ODKAZ na vaše webové stránky, knihy nebo jiné aktivity.

ČTENÁŘI Vašeho článku jsou zcestovalí, zkušení lidé s nadprůměrným všeobecným rozhledem.

Pokud článek vyšel nebo má vyjít v jiném médiu (web či časopis), informujte nás o tom, abychom se dohodli na (ne)exkluzivitě.

Podpora on-line průvodce

Znáte-li některou zemi opravdu dobře, pomozte nám doplnit on-line průvodce. Nejlepší přispěvatelé se automaticky stanou „guru“ pro danou zemi. Na rozsahu příspěvku se domluvíme podle potřeby u každé konkrétní země. Pro více informací mě kontaktujte na adrese katka.smolova(@)hedvabnastezka.cz. PŘEČTĚTE SI POZORNĚ PODMÍNKY PRO UŽIVATELE A PŘISPĚVATELE.

Plánujete expedici? Napište nám o ni.

Plánujete-li výjimečnou či dobrodružnou expedici, dejte nám prosím vědět ještě před odjezdem, případně zašlete itinerář, a můžete získat mediální podporu v podobě publikace vašich aktuálních zpráv z cesty v sekci aktuality.

Zkušenosti čtenářů

Milada Racková

Spíše než konkrétní země, tak o tom, jak většina českého národa cestuje, sice humorné, ale pravidvé.
Systém – jídlo+ pivo s sebou
Systém – all inclusive
Systém – je pondělí musíme být v Paříži
Systé – podívej, co dokážu

Martin T.
Milada Racková:

Zajímavý námět ! Možná příjemná změna. Ani články totiž nemusejí být all inclusive: „Před pagodu ze 17. století, kde na nás dýchla starobylá atmosféra dávných království, jsme přijeli rikšou a dali jsme si tam smaženou rýži za 30 bahtů.“ Trochu přeháním, neberte mne za slovo… 🙂

Lukáš Bártek

Chtěl jsem se informovat jestli bych mohl zveřejnit na Vašem webu foto článek z mé cesty po Jižní Americe. Zejména ze Solar de Uyuni, Bolivie, kde jsem byl v lednu a nafotil fotky se solnou planinou kompletně pod vodou s nadherným odrazem mraků ve vodě. Dále mám také fotky z Upsala ledovce z Narodního parku Los Glaciares v Argentíně. Spousta lidí zná jen Perito Moreno, ale jsou tam také další ledovce v okolí. Pokud Vás moje nabídka zaujme, můžete se podívat na některé moje fotky na:
http://www.flickr.com/photos/lukasbartek/

Tereza Šrámková

Zdravím HS, v létě se chystám jako dobrovolník do Ladakhu pod záštitou základního článku hnutí Brontosaurus – Modrý Kámen. Projekt se jmenuje Krajní Meze 09 a je to již třetí ročník. Jedná se hlavně o výuku na školách či pomoc při stavění a opravách buddhistických klášterů. Měli byste o takový článek zájem? Mohla bych dodat i fota z minulého ročníku. Kontaktujte mne prosím mailem.

Přeji pěkný večer

T.Š.

squirrel

Ahoj,

jsem squirrel a mám svůj web o cestování, výletech, atd.. Ráda bych si s Vámi vyměnila odkazy, nebo u Vás i publikovala mé cestopisy s malou podmínkou. S tou, že bych si na závěr článku mohla přidat odkaz na moje stránky.
Váš web se mi moc líbí a přeji Vám hodně zdaru při jeho budování a upravování :).

Vaše Squirrel.

petrag
squirrel:

Děkujeme moc za nabídku. Podívám se na Váš web a napíšu Vám mailem, zda bude možné nějaký text převzít. Petra Gr.

Marquel

Ahoj, na svém webu věnovaném Indii jsem nedávno zveřejnil pár informací o vlacích a cestování vlaky po Indii. Snad by to mohlo zajímat i čtenáře tohoto webu …

Více viz http://www.hindustan.cz/Vlakem-po-Indii

Pokud by byl zájem o provázání webů či spolupráci, budu potěšen.

Díky Marquel

Tomáš Koudelka

Dobrý den,
v dnešní době je pro webové stránky velice důležitý dobrý text.
 
Mám dobrý návod, vždy pište text/článek podle sebe s jasnou myšlenkou – je to pro návštěvníka. Také mějte na paměti, co textem chcete říct a co má za úkol.
 
Až text napíšete radím zaplatit si službu profesionálního copywritera, který článek opraví z hlediska gramatiky a slovosletu. Takzvaně článek „učeše“. Tahle služba vychází příbližně na 500 Kč za NS. Ale jak se říka Obsah je Král 🙂
 
Pro webové stránky je tedy obsah velice důležitý.
 
Tomáš Koudelka
webové stránky Pardubice
http://www.web-provas.cz

Tomáš Koudelka:

„Pro webové stránky je tedy obsah velice důležitý.
I slovosleT :-))

Vašek

Ahoj, tak jasný že by člověk měl psát články bez chyb a spisovně, když už se chce živit jako copywriter. A taky aby měl článek hlavu a patu. Dobrý článek je třeba toto. Je to článek jak psát kvalitní PR články takže se to tady může někomu hodit. Jestli už píšete profesionálně a nebo jen tak pro sebe třeba na svůj blog.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: