Jak cestovat do Thajska

Jak cestovat do Thajska

Tento „cestopis“ bych chtěla zcela nezištně věnovat především těm, kteří jsou s cestováním s baťohem teprve v začátcích a uvítají něco jako návod na několik dní aktivně užívací dovolené v Thajsku. Budu psát konkrétně o jižním Thajsku na straně Andamanského moře.

Tato dovolená byla naše již jedenáctá větší cesta do světa, kdy jsme s mým manželem v minulých několika letech navštívili Peru, Bolívii, Venezuelu, Jihoafrickou republiku, Laos, Kambodžu, mnoho ostrovů Indonésie včetně Papuy atd. Tato cesta je určitě ten nejlehčí odvar dobrodružství a nebezpečí, ale přesto i navzdory poměrně civilizovanému a turistickému prostředí jsem byla překvapena nádherným čistým mořem, překrásnými přírodními sceneriemi a velmi milými lidmi. Jelikož jsme letos již jednu cestu do světa absolvovali, chtěli jsme si teď v pochmurných podzimních dnech hlavně užít moře a pohodu. A přesto si myslím, že jsme se ani jeden den neváleli (kromě toho prvního) na pláži.

Původní rozhodnutí o cestě jsme učinili my dva (já a můj manžel Tonda) a postupně se k nám přidali další naši kamarádi, takže konečný počet byl sedm (dvě holky a pět kluků). Zní to hrůzostrašně, ale byli jsme taková přelévací grupa a podle názoru a nálady jsme se rozdělovali, abychom se zase za den nebo dva někde sešli. Fungovalo to bez nejmenších problémů a výhodné to bylo z hlediska najímání různých druhů dopravy a lodí. I když teď, když se na to dívám zpětně, manželé Pavel s Katkou si to prostě užívali po svém a já s Tondou a pak Martin, Honza a Radek jsme utvořili malinko kompaktnější partičku, i když taky ne napořád.

Předcestovní přípravy

Všechno samozřejmě začíná výběrem lokality, počtem dní a letenky za dobrou cenu. Lokalita je tedy jižní Thajsko, pobřeží Andamanského moře, a to proto, že jednak chceme být u moře (na severu Thajska jsme byli vloni při cestě do Laosu), a jednak na jiných místech, např. v Thajském zálivu, v listopadu teprve vrcholí období dešťů.

Další věc, kterou máme ujasněnou, je, že nechceme na ostrovy typu Phuket. Počet dní jsme zvolili 18 a letenka Praha – Bangkok nás stála asi 18.000,- Kč. Tady bych se chtěla zmínit o thajské nízkorozpočtové letecké společnosti „One Two Go“, která operuje mezi Bangkokem a Krabi a dalšími vnitrostátními destinacemi. My jsme si tedy koupili letenku až do Krabi. Jen pro srovnání, letenka stojí zhruba kolem 1.100,- Kč se všemi letištními poplatky – vlak do Krabi asi 800,- Kč. Ušetříte sice 300,- Kč, ale letadlo letí 1 hodinu, vlak jede 14 hodin. Pokud si tedy chcete co nejvíce užít dovolené, doporučuji zakoupit letenku. Zpátky jsme razili názor projet se vlakem, ale stejně jsme si zase koupili let (1.850,- B, což je při současném kurzu 10 B = 6,50 Kč opět stejná suma).

Dále je potřeba zavolat na hygienickou stanici a nechat se naočkovat a v neposlední řadě vyřídit si vízum. Thajské velvyslanectví se nachází na adrese:Romaina Rollanda 481/3160 00  Praha-Bubeneč. Vízum se podává každý všední den od 9:00 do 11:00 a je třeba 1x vyplněný formulář s fotkou, pas, rezervace letenky (důležité) a 700 Kč. Vše je hotové do tří dnů. Pas musí mít delší platnost než 6 měsíců.

Dobrodružství na cestě

Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli poměrně narychlo a chtěli jsme letět co nejlevněji, náš známý kamarád, který vlastní firmu na prodej letenek (tímto udělám první reklamu www.airtic.cz), dělal, co mohl, a letěli jsme přes Moskvu, což sice je ve směru jízdy, ale zato jsme sedm hodin čuměli na letišti Sheremetevo a zkoumali, proč Rusové tolik šetří židlemi. Nakonec jsme to vyřešili natrhanými papírovými krabicemi, na kterých seděla většina zoufalců jako my. Pavel s Katkou to měli ještě zajímavější – ti letěli přes Bahrain (jenom pro představu kterými všemi cestami se dá do Bangkoku doletět).

Další kapitola je vybavenost ruských letadel, stáří a vzhled letušek a absence jakéhokoliv alkoholického nápoje na palubě letadla. To, že nám nedají ani pivo k jídlu (vše se musí platit), tak trochu odčinilo královské místo na nohy. Doporučuji vyšším lidem jako já létat s ruským Aeroflotem a na palubu si propašovat nějaké to vínko či pivko, tak jak to v hojném množství předvedli ruští občané. My, střízlivý zbytek světa, jsme jen závistivě koukali, jak si zvesela přiťukávají stakanem nějakého toho koňaku. A to, že se v letadle nenachází žádná televize, se dá vyřešit nějakým tím časopisem. Ale to přistání! Tak měkký dosed v Bangkoku na dráze jsem fakt ještě nikdy nezažila. Opravdu.

Pro přehled délka letu

Praha – Moskva 2:15 (+2 hod časový posun)

Moskva – Bangkok 9:15 (další +4 hod posun, takže celkem +6)

Bangkok – Krabi 1 hod

První ubytování

To vše, ač se to nezdá, nám zabralo skoro dva dny cestování. Z Prahy jsme odlétali 3.11. v 11:45 a v Krabi jsme vystoupili 4.11. v 18:25. Horší je, že na takhle malém letišti toho většinou moc nevymyslíte. A už vůbec ne po setmění.

Na první ubytování jsem dostala tip od našeho kamaráda, protože tento resortík není v průvodci Lonely Planet uveden, a přesto si myslím, že je to jedno z nejlepších řešení, jak bydlet v okolí Krabi. Teď nevím, jestli co napíšu, je pravda, ale prý majitelka tohoto resortu byla osobní kuchařka krále a dostala od něho tento pozemek darem a vybudovala si tam resort „Pine Bungalow“. S vámi se ale bude bavit mistr Somgpong neustále popíjející různě uschovaný thajský rum.

Takže možné nejlevnější řešení by asi bylo vydat se pěšky po silnici směr Krabi a tam si chytit taxi, usmlouvat cenu a jet. Jenže po dvou dnech cestování se těšíte být co nejrychleji někde už u toho moře. Bereme oficiální taxi u východu z letištní haly za 700 B a jedeme směr Pine Bungalow asi 35 km vzdálené.

Za necelou hodinu jsme na místě. Dalo by se říci, že to, co nás uvítalo, předčilo všechna naše očekávání. V zahradě zasazené bungalovy v cenovém rozmezí od 300 do 600 B, ne víc než deset kroků od moře a pláž jemně osvícená světýlky a do toho všeho jemně šplouchající moře. A pozor – široko daleko žádný další resort, kromě královské rezidence vyjímající se vysoko na skále. K bungalovům samozřejmě patří i restaurace téměř na pláži.

Dostávám od svých kamarádů několik malých kladných bezvýznamných bodů.

5.11.2006 Jediný válecí den

Tak dnes je ten první a taky poslední válecí den. Náladu nám trošku kazí odpolední odliv, kdy moře ustoupí opravdu daleko a vrátí se až zase večer. Posléze ale zjišťujeme, že to při odlivu vypadá všude úplně stejně.

Večer se necháváme všichni na korbě náklaďáku odvézt do Krabi (asi 20 km za 100B/os/i zpátky) na tzv. Full moon party. Představovali jsme si, co to nebude za divočinu, ale v podstatě se výborně najíte na nočním trhu a pak koukáte, jak Thajci pouštějí po vodě všelijaké ozdoby z kytek se zapálenými svíčkami.

6.11. Národní park Thanbokkoranee

Půjčujeme si motorky (300B/den) a vyrážíme na sever do 70 km vzdáleného městečka Ban Bho Tho (7 km od Ao Leuk). Zde se nachází startovní bod pro kajaking do jeskyní národního parku Thanbokkoranee.

Normálně tento výlet aranžují různé resorty v okolí Krabi a chtějí za to poměrně veliké peníze. Pokud si půjčíte motorky a kajak sami, vyjde vás to vše asi na čtvrtinu. Kajak pro dva půjčují za vyvolávací cenu 500 B, my jsme ho usmlouvali za 300 B i s průvodcem na dalším kajaku. Průvodce je užitečný, ukáže vám cestu, prehistorické malby v jeskyních (protože jinak je sami nemáte šanci nalézt) a popovídá si s vámi o vaší zemi a tak. Uvidíte tedy již výše zmíněnou poměrně velkou jeskyni s pár malbami (stejně v nás zůstalo podezření, že si to tam Thajci namalovali nedávno, nebo to alespoň trochu obtáhli) a s mnoha krápníky, pak vjedete jeskyní do takové laguny a nakonec projedete jeskyní nebo spíše tunelem tam a zpátky a 10 cm nad hlavami budete mít krápníky. Je to fakt docela hezké. Na konci cesty se můžete osprchovat ve sprchách od slané vody a dát si jídlo v malé plovoucí restauraci.

Odtud jsme popojeli asi 10 km do dalšího menšího parku, který je ale stále zřejmě součástí celého parku Thanbokkoranee. Vstupné chtěli 200 B, ale po naší nacvičené scénce, že omdlíváme úžasem nad astronomickým vstupným, se výběrčí v budce, sice s očima v sloup, ale spokojil se 100 B na osobu. V jednom místě se tam dá koupat a plavat ve vodních kaskádách tekoucích odněkud z džungle. Při návratu domů klukům cesta po rovné bezproblémové silnici připadala nudná a odbočili mezi kaučukové sady. Takže jsme se ztratili, což ovšem bylo žádané a neuvěřitelnými prašnými cestičkami jsme se potmě nějak domotali domů. Mistr Somgpong asi půl hodiny zkoumal stav motorek.

Dodatek pod čarou: Důmyslnost mistra Somgponga, co se týká schovávání alkoholu před svojí ženou, je opravdu veliká. Jeden rum má v knihovně za Lonely Planet a druhý u nás na stole, jako že je náš.

7.11. Výlet lodí

Dnes jsme si u mistra Somgponga zamluvili celodenní výlet lodí (long tail boat) po okolních ostrovech včetně oběda a pitné vody za 450 B/os. Na lodi je akorát naše partička a je skoro plno. Jede se trasa kolem čtyř ostrovů. Hlavní atrakcí by mělo být šnorchlování u Chicken Island, který je všude na obrázcích. Všechno bylo nádherné, ale mne ohromila poslední zastávka v Railay, kde se nacházejí nádherné přírodní skalní útvary a jeskyně a především je to lezecký ráj.

Do Pine Bungalow se vracíme v pozdním odpoledni. Po večeři se necháváme hodit do nedaleké vesničky na masáže. Thajská masáž celého těla na jednu hodinu stojí 250 B, olejová masáž 500 B a masáž nohou 280 B. Mají samozřejmě plno dalších druhů.

8.11. Přesun na ostrov Phi Phi Don

Je čas přestěhovat se dál. Platíme a loučíme se s mistrem Somgpongem a opět všichni na korbě auta jedeme na letiště (auto 500 B). Cestou si necháváme zastavit u „Hřbitova mušlí“(na mapě místo s hvězdičkou velkého významu „Gastropod Fossil“). Jak bych to řekla. To co uvidíte, by vás za vybírané vstupné moc nenadchlo. Ale ještě než dojdete k výběrčí budce, pěkně v tichosti přelezte zábradlíčko, slezte dolů k moři a zadarmo jsou ty zkamenělé mušle docela zajímavé.

Loď na Phi Phi Don odjíždí z mola asi 5 km za městem Krabi. Nenechte si od nikoho vnutit dražší lístek. Stojí 350 B/os. Loď jede 2x denně v 10:00 a v 15:00 a cesta trvá 1 1/2 hod. Pokud chcete cestu strávit na otevřené palubě, doporučuji připravit si krém s vysokým faktorem. Batohy vám totiž naházejí dolů do lodi a pak už nebudete mít šanci a budete pouze měnit barvu. Píše se v Lonely Planet, že v sezóně (od října do dubna) je na Phi Phi Don těžké sehnat vůbec nějaké ubytování. Asi je to pravda. My jsme s vypětím všech sil našli ubytování přímo na Ton Sai Bay,

kam přijede loď, v Gypsy Bungalow za 500 B/bungalov. Bungalovy jsou asi 200 m od moře zastrčené směrem do vnitrozemí.

Na ostrově Phi Phi Don nejsou žádné cesty, není tedy možné půjčit si motorku, ale dá se chodit pěšky. Po celém ostrově jsou rozmístěné resorty. Pokud se chcete ubytovat jinde než v Ton Sai Bay, je třeba si najmout loď asi za 300 B, ostrov si objet a vyhlídnout si ubytování v nějakém izolovaném resortu. Nám se tato varianta moc nezamlouvala, protože je člověk odříznutý od světa a nedá se toho moc podnikat. Ovšem pro někoho to může být vhodné.

V Ton Sai Bay je několik potápěčských základen. Jedna z nich – Phi Phi scuba diving center má českou instruktorku, která si s vámi ráda popovídá. Možná se necháme zlákat i na potápění, nabídka na lokalitu, kde je možné vidět manty a žraloka velrybího, je lákavá. Ještě se uvidí.

Odpoledne jsme prošli kus ostrova. Po vlně tsunami to tady rozhodně není v původním stavu, ale zato se všude pilně staví. Večer si u hlavního mola najímáme na druhý den loď. Všude se za celodenní objížďku ostrovů se šnorchlingem inzeruje cena 600 B s malým obědem a pitnou vodou. My jsme si u nějakého chlapíka ukecali cenu za celou loď 2200B (což je při sedmi lidech skoro 300 B/os) bez oběda. Bylo trošku divné, že nabídku na loď vytáhl z telefonního automatu, no ale zase nechtěl žádnou zálohu, tak co, snad to bude platit.

To byste koukali, jaký je večer zájem o můj krém s panthenolem.

9.11. Výlet se šnorchlováním

Paráda, všechno platí, dokonce si pro nás ten řidič přišel do Gypsy bungalow. Je 9:30 a vyrážíme. Věci na šnorchlování máme svoje, na oběd se někde zastavíme.

První šnorchlování je kousek od hlavního mola naproti Long Beach, kde se opravdu dají vidět tzv. píseční žraloci. Pak je další a další šnorchlování u ostrovů Bamboo Island a Mosquito Island. U obou ostrovů se pouze kotví, neboť jsou přírodní rezervace a při vstupu se platí poplatek 200 B/os. Ale není problém řidičovi říct a on přikotví. Je tam krásná pláž s bílým pískem. Dále se objede ostrov Phi Phi severně z východní strany na západní a teprve začíná pastva pro oči. Krásné skály a malé plážičky tvořící ostrovní laguny.

Na jedné takové Nui Bay zastavujeme na delší šnorchlování. Je tam skrytá jeskyně, kterou se dá s malou troškou adrenalinu proplout. Dále se pokračuje kolem Monkey Beach (opice tam zrovna nebyly) k sousednímu neobydlenému ostrovu Phi Phi Lay, který je známý především svou lagunou Maya Bay, kde se natáčel film Pláž s Leonardem di Caprio. Zde se za vystoupení z lodi opět musí zaplatit poplatek 200 B jako vstup do národního parku. Ostrov se dá projít napříč a prolézt dírou ve skále na druhou stranu a tam opět pošnorchlovat.

Vracíme se skoro za tmy. Ve městě to večer docela žije – krámky, restaurace a bary. Není špatné si v místní sámošce 7Eleven koupit za pár Bahtů pivo a sednout si na břeh moře. Kdekoliv také není problém internet, ICQ nebo Skype. Dá se říci , že je to celkem všude docela rychlé.

Proč jsem nenapsala, jak jsme si poloseděli a pololeželi v jedné hospůdce s výhledem na moře a pak jsem zjistila, že mi na těle pochodují dva obrovští švábi a já vyskočila a převrhla pivo? Proto!

Taky bych se tímto chtěla dodatečně omluvit Martinovi za ty žraloky. Po úpravě fotek v programu Adobe Photoshop se na té fotce opravdu objevili.

10.11. Na kajaku kolem ostrova

Dělíme se na dvě party. Pozemní parta prolézá celý ostrov pěšky, já s Tondou si půjčujeme kajak a statečně pádlujeme kolem ostrova a pak na včerejší Nui Bai. Jsme tam úplně sami (asi dvě hodiny, pak přijíždějí long tail boaty s turisty a pak je zase klid). Hlavně jsem si chtěla podvodním foťákem nafotit tu včerejší jeskyni, což jsem udělala, ale fotky nic moc. Půjčení kajaku stojí na 4 hodiny 250 B, na celý den 500 B.

Večer jsme navštívili na pláži ohňovou show. Docela dobré, kdyby na mne nespadla nějaká opilá slečna, nevylila mi pivo a nespálila mi prst cigaretou.

11.11. Plavba na ostrov Lanta

No nic, je čas popojet dál. Kupujeme za 300 B/os lístky na loď a v 11:30 máváme Phi Phi a míříme na ostrov Lanta. Na lodi operují dohazovači ubytování. Ač jsme byli pevně rozhodnuti, že hned, jak vystoupíme na Lantě, si půjčíme motorky, projedeme si ostrov a najdeme si ubytování sami, nakonec jsme se nechali od slečny Niny naverbovat do bungalovů jejího bratra „Last Beach Resort“ za 300 B/bungalov plus doprava zdarma. V podstatě o nic nejde a když se nám to nebude líbit, pojedeme pryč.

Po dvou hodinách na lodi tedy vystupujeme na Lantě, nakládáme se na korbu auta a jedeme asi půl hodiny přes celý ostrov na úplný jih Lanty (odtud název bungalovů). Dál už je jenom národní park a maják. Bungalovy jsou takové jednodušší, ale pěkné, kousek od moře (asi 30 m). Celé to tady působí velmi romanticky (ano, to by žádný chlap takhle nevykreslil) a příjemně.

Jak jsme další den zjistili, když jsme si půjčili motorky, ani bychom nikde jinde na Lantě bydlet nechtěli. Ostatní resorty byly mnohem dražší nebo pláž vypadala přelidněná jako v Itálii anebo nebyla při odlivu hezká (plno mrtvých korálů čouhajících z moře).Tady je moře pořád pěkné a nádherné večery při západu slunce. Jediný nedostatek je podle kluků ten, že jste odkázáni na pivo místní restaurace a to stojí 100 B. Takže vypijete tři piva a stojí to stejně jako ubytování (takhle by zase neuvažovala žádná ženská – pozn. aut.).

Myslíte si, že je naprosto normální chytit obrovského kraba poustevníčka v obrovské mušli a pak ho chovat v umyvadle bungalovu? Honza si myslí, že je.

A v Last Beach Resortu si zase myslí, že není úplně normální, když tři dospělí, vzrostlí chlapi trvají na tom, že budou spát všichni na jedné posteli. Ale ušetřili jste kluci, co?

12.11. Motovýlet kolem Lanty

Půjčujeme si motorky přímo u nás, řadicí za 250 B/den, automat za 350 B/den, a jedeme prozkoumat ostrov na sever a zase zpátky. Nastalo malé zdržení s objednávkou letenek do Bangkoku a s obědem v podobě pečeného kuřete na schodech před 7Eleven.

Projíždíme napříč ostrovem na východní stranu Lanty kolem odbočky do jeskyní. Na ty se chystáme až odpoledne. Cestou si v restauraci s nádherným výhledem dáváme polívku a kafe. Pak opět sjíždíme k moři na východní straně ostrova. Projíždíme Starým městem až k vesnici mořských cikánů. Tady cesta končí.

Jak jsme tak všechno očumovali, zjistili jsme, že do jeskyní už to nestihneme. Ani nevím, jestli je to škoda, protože za prvé jsme si jeskyní do této chvíle užili celkem dost a za druhé trochu sprchlo, takže každý, kdo z jeskyní vylezl, vypadá jak indián na válečné stezce (obalen červeným blátem).

Co se dá ještě na Lantě podniknout, je mimo jiné výprava na slonech k vodopádům. Tato atrakce však zaujala pouze dva členy naší výpravy (Pavla a Katku), ale vypadali spokojení.

Večer potvrzujeme náš dvoudenní výlet na ostrov Koh Rok. Cena je 1.600 B/os při minimálním počtu šesti lidí, a to je, jak jsme zjistili, velmi dobrá cena, kterou nám nikde jinde na Lantě nebyli schopní nabídnout.

Když už se ten večer při ohnivé show na pláži tak pěkně rozjel, nebudeme přeci tu slivovici tahat přes celé Thajsko.

13.11. Výlet na ostrov Koh Rok

Vstáváme tak, abychom na našich motorkách (usoudili jsme, že od včerejška ještě neuplynulo 24 hodin od vypůjčení) byli na svítání u majáku, což je asi 20 minut maličko složitější jízdy. Maják je, jak už jsem psala, úplně na jihu ostrova a kolem se rozprostírá národní park. Je tady hezká vegetace, okolo říčky varani a neskutečně drzé opice na pláži.

Vracíme se na snídani a balíme na výlet. Vlastně akorát pár osobních věcí, všechno ostatní bude zajištěno. Neděláme si žádné iluze o nabídnutém servisu, určitě to bude jako vždy – něco málo jídla a pitná voda. Omyl. Tak za prvé s námi jede celá tlupa průvodců, kteří se o nás budou starat, a loď je do poloviny naplněna vším možným. Dále s námi jedou tři Italové, takže je nás dohromady osm (Katka s Pavlem nejedou a jdou právě na ty slony).

Dále bylo v ceně zahrnuto:

– samozřejmě doprava na ostrov a zpět (2 hodiny tam a 3 hodiny ve vlnách zpět)

– šnorchling na různých místech

– poplatek 200 B/os za vstup do národního parku (to je celý tento neobydlený ostrov – vlastně dva ostrovy proti sobě)

– půjčení hamaky pro spaní na pláži, nebo 300 B pronájem stanu – jak kdo chce

Jídlo

– první oběd: sendvič a nakrájený ananas a meloun

– večeře: na ohni pečené ryby, které nachytali harpunami, další mořské potvory, kuřata a k tomu rýže a několik druhů omáček a zeleniny

– snídaně: toust s máslem a marmeládou a míchaná vajíčka a opět ananas a meloun a kafe

– druhý oběd: opět pečené ryby a kuřata s rýží a ovoce

Pití

– kromě vody fanta, sprite, pivo, coca cola a rum, vše pěkně ve velké bedně s ledem.

Celý tento výlet jsme nazvali takovou třešinkou na dortu našeho zájezdu do Thajska. Už při cestě jsme byli nadšení skupinou šesti žraloků, kterou jsme míjeli. Tak jak to má být, žralokům koukaly jen ploutve. Na ostrov přijede za den tak maximálně pět lodí s pár lidmi a přes noc tam nezůstává skoro nikdo. Jsou tu neskutečně nádherné bílé pláže s jemňoučkým písečkem jako mouka a šnorchlování, kde si jen člověk vzpomene. Na ostrově je jedna hospodářská budova, kolem které žijou dvoumetroví varani a jeden drzý pták loskuták. Ráno při východu slunce po pláži běhají 10cm krabi.

Kromě klasického šnorchlování na korálech jsme se vydali pozorovat lov ryb harpunou. To jsme však netušili, že nás loď vyhodí (mne a Tondu) spolu se čtyřmi lovci na moři a vrátí se pro nás zase až za dvě hodiny. Zatímco ostatní šnorchlovali kdesi v korálových zahradách, my jsme obeplavali skoro půl ostrova. Z druhé strany je Rok Island skalnatý a v čisté vodě bylo vidět, jak skály pokračují pod hladinou a vytvářejí různé bizarní útvary a jeskyně. Mezitím jsme neustále kontrolovali, abychom se nedostali harpunářům na mušku.

Večer pak nastala hostina ze všech těch nalovených ryb.

Martinova oblíbená věta: „Honzine, pojď do vody, víš, že ten zájezd byl drahý jako prase!“

14.11. Relax na Koh Rok

Prošli jsme ostrov, pošnorchlovali na dalším novém místě, snědli oběd a asi v 14:30 se vracíme zpět na Lantu. Tentokrát fouká vítr a jsou dost velké vlny. Občas loď nabere trochu vody, ale pohoda. Nejedeme přímo na Lantu, ale na ostrov Koh Hai, kde vysazujeme naše tři Italy. Kdyby nám zbývalo do konce zájezdu více dní, bylo by to i pro nás zajímavé řešení. Vlastně si člověk na Lantě zbalí všechny věci, takže nemusí platit tu jednu noc, co se bivakuje na ostrově, a pak se nechá vyhodit na Koh Hai. Bydlení se tady dá najít od 400 B a celý den se můžete kochat fantastickým výhledem na okolní ostrůvky.

V našem Last Beach Resortu přistáváme maličko zmrzlí. Večer vše rozebíráme a tři z naší skupiny (Honza, Martin a Radek) už zase nemůžou vydržet na místě a jsou rozhodnuti zítra odjet směr Krabi (odtud nám 17. letí letadlo do Bangkoku). My zbývající čtyři členové si chceme ještě užít moře a na druhý den si opět platíme naši loď na výlet kolem čtyř dalších ostrovů. Cena je 800 B/os – poměrně vysoká.

Je dobré mít doopravdického kamaráda, který vám v případě nouze rád přenechá své místo na přídi lodi v zákrytu za bednou a sám si ochotně sedne na vítr a na déšť. „Viď Honzine?“

15.11. Plavba na pirátský ostrov

Stejná loď, stejný kapitán. Vždyť taky vše patří k Last Beach Resortu. Na lodi my čtyři a dva Angláni. Je to vlastně náš skoro poslední den u moře, tak si to musíme náležitě užít. Šnorchluje se u několika menších ostrovů. Pod vodou je to hezké, jako ostatně skoro všude. Na ostrůvkách na skále jsou přilepené malé domečky a natažená lana. Jsou to základny sběračů ptačích hnízd, vyhlášené to kulinářské pochoutky.

Perlička dne nastává u ostrova Koh Muk. Do nitra ostrova se dá dostat pouze 80m dlouhou jeskyní – tunelem. První plave průvodce s baterkou a ten poslední (což jsem byla já) už nevidí skoro nic (několik minut opravdu nic). Proplave se tedy tou jeskyní a uvnitř ostrova je pláž. Když je příliv, jeskyně se zatopí a do ostrova se dostat nedá. Prý tady piráti schovávali své poklady.

Tak jsme si to užili. Zítra opouštíme resort, tak si musíme objednat dopravu do přístavu. K našemu milému zjištění je zdarma.

Šnorchlohodin máme, že se to nedá spočítat.

A to proplouvání tou jeskyní bylo fakt nebezpečné, takže dobře kluci, že jste odjeli.

16.11. Zpět v Krabi

Přesně v 7:00 opouštíme na korbě vozu Last Beach Resort. V 7:30 jsme v přístavu a v 8:10 odplouváme směr Krabi. (Cesta trvala 2 hod a lístek stál 350 B/os). V přístavu si bereme taxi. Taxikář chtěl 50 B/os, tak se nám to zdá docela levné a ani o tom moc nepřemýšlíme a nesmlouváme. Ubytováváme se v Green Tea Guesthousu za 350 B s větrákem a teplou vodou. Kluci tady nejsou, asi někam odjeli.

Půjčujeme si motorky a jedeme se podívat na pláž Ao Nang, kterou jsme vždycky viděli jen z lodi. Je zrovna odliv, moře je pryč a pohled to není nijak úžasný. Celé to prostředí po tom všem klidu, co jsme prožili, mi nějak připomíná italské Bibione. Teď teprve vidíme, jak to naše první bydlení v Pine Bungalow bylo zlatý.

Na koupání to v těch 10 cm vody moc nevypadá, a tak navrhuji jet se podívat do národního parku Khao Phanom Bencha. Jenže jsme zřejmě zaparkovali naši motorku na špatném místě a tak jsme jako mnoho dalších dostali botičku. Tedy botička je řetěz se zámkem. Zatímco řešíme co dál, přijíždějí kluci právě z tohoto parku a tak naši situaci řešíme společně. Vyřešit se nedá nic. Prostě se musí dojít do nedaleké policejní budky, tam sepsat protokol a nechat tam mezinárodní řidičák, pak jet zaplatit pokutu do Krabi (není to tak strašné, dá se to ukecat na 300 B), pak se vrátit zpátky do Ao Nang s potvrzením o zaplacení a oni vám vrátí řidičák.

Po setmění vyrážíme na společnou večeři na noční market. Večer uzavírá, tak jako ostatně všude, kde je to možné, pár piv z obchodu 7Eleven. Jak tak sedíme před Sedmičkou, přímo před námi zastavilo takové oprýskané autíčko se zastřešenou korbou. Najímáme si ho na druhý den za 300 B jako odvoz na letiště. (Recepční v našem guesthousu nám nabízela dopravu za 600 B).

Kluci se smáli, že jsme rozmazlení s teplou vodou, ale pak se potichu někteří z nich zajímali, jestli, když už tu teplou vodu máme, by se k nám jako nemohli přijít trochu líp umýt.

17.11. Pár dní v Bangkoku

Letadlo letí v 10:50. Přistáváme opět na novém letišti Suvarnabhumi. Teď se potřebujeme co nejlevněji dostat na Khao San, ulici, kde budeme bydlet. Když se vyjde ven z letiště, přesně v tom samém patře, co se přiletí, je přímo zastávka Shuttle Busu. Ten jede zdarma asi 10 min na autobusový terminál a odtud se pokračuje autobusem č.556 za 35 B/os asi 35 min (záleží na dopravní zácpě).

Ubytováváme na ulici Khao San v New Joe Guesthaus za 350 B s větrákem, ale byla to pěkná blbost, protože ačkoliv se v Lonely Planet píše:“Listopad je v Bangkoku nejchladnější měsíc, tak si přibalte mikinu“, je tady takové vedro, že se to nedá vydržet. V pokoji je doslova nedýchatelno. Chodíme se ochladit ke klukům, kteří mají klimatizaci, protože jiný pokoj už neměli, jinak by dopadli stejně.

Tady se vlastně končí můj cestopis, protože návod, jak strávit dva nebo tři dny v Bangkoku, si každý může přečíst v jakémkoliv průvodci. Je tady plno krásných chrámů, můžete jet lodí po řeceChao Phraya, vyrazit do okolí Bangkoku atd. Po řece jezdí malé lodě, které slouží jako městská hromadná doprava. Lístek stojí asi 13 B, jejich ceník jsem nepochopila, protože ať jsme jeli kamkoliv, stále jsme platili 13 B.

Proč bydlet na Khao San? Je to oblast baťůžkářů, s levným bydlením a uličkami nabitými krámky, restauracemi a bary.

Nebojte se jezdit lodí a skytrainem, z obojího je nádherný výhled, a taky se nebojte taxi. Když si poručíte zapnout taxametr, budete žasnout, že je mnohem levnější než ztěžka usmlouvaný Tuk Tuk.

20.11. Let zpátky domů

Na letiště je možné jet za 120 B minibusem, který postupně sbírá lidi z Khao San a jede zhruba každou hodinu, nebo si na Khao San sjednat dopravu taxikem za 160 B. Většina guesthousů vám vždy nabídne předraženou službu.

Nezapomeňte si nechat 500B/os jako odletovou taxu.

A jestli poletíte s Aeroflotem, víte, co máte dělat.

A jestli pašujete nějaké ty mušle či kamínky tak jako vždy já, zabalte je jednotlivě do špinavých věcí a na Ruzyni se tvařte jakoby nic. Jestli vám je najdou, máte smůlu, protože platí nové předpisy v Evropské Unii a nic takového se dovážet nesmí.

Nejširší nabídku průvodců a map Thajska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Zkušenosti čtenářů

Vasek

Aktuální info k ubytování na Ko Lantě v článku – Last Beach Resort již neexistuje. Majitel prodal pozemek a na jeho místě vzniknul luxusní komplex s cenou několik tisíc za noc. Původní Last Beach se přesunul na vedlejší pláž, kde je zatím jen restaurace na pláži. Podle slov majitele tam příští rok vzniknou i bungalovy…

Milosh
Vasek:

Ahoj lidi. Chtel bych se zeptat jak to je s vizem do Thajska. Budem tam 2mesice a mezitim jednou bychom chteli navstivit Kambodzu vidim to tak na 14dni a pak zpet do thajska. Diky za odpovedi

Milosh
Vasek:

Ahoj lidi. Chtel bych se zeptat jak to je s vizem do Thajska. Budem tam 2mesice a mezitim jednou bychom chteli navstivit Kambodzu vidim to tak na 14dni a pak zpet do thajska. Diky za odpovedi

Kafa
Milosh:

ahoj,vizum je 2 mesice takze nemusis nic resit ohledne vyjezdu do kambodze a odletova taxa uz se davno neplati -500bathu.

lada
Vasek:

de to

Milosh
Vasek:

Ahoj lidi. Chtel bych se zeptat jak to je s vizem do Thajska. Budem tam 2mesice a mezitim jednou bychom chteli navstivit Kambodzu vidim to tak na 14dni a pak zpet do thajska. Diky za odpovedi

risa
Vasek:

ahojky nemohli byste nam nekdo prosim poradit ,chci cestovat s pritelkyni do thaiska okolo noveho roku na phuket nebo do krabi,nikdy jsme tam nebyli a takze nemame zadnou zkusenost ,chteli jsme se zeptat jestli neni po priletu problem najit ubytovani divali jsme se na net na hostely ,chteli bysme tam pobyt mesic a jestli by nam stacilo 20000 korun s levnym ubytovanim a stravou.cetli jsme si vase clanky a hodne se nam libily ,doufame ze nam trosicku pomuzou,dekujeme za kazdou malou radicku ,dekujeme moc a tesime se ze nam nekdo napise hanka a risa

ri*********@se****.cz











jirka
risa:

Byli jsme vloni na Krabi a Phi-Phi (tam na vánoce) a s ubytováním nebyl problém (na vánoce se radši ubytujte jeden dva dny předem). Náš dojem – Krabi (Ao Nang) nic moc (kromě krásných skal na Railey). Phi Phi dobré, méně lidí i nižší ceny než Krabi (kromě ubytování, to mi přišlo dražší, 700 THB nejméně?). Bydleli jsme většinu času na Long Beach (okolo 1200 THB/bungalow).

Veronika
Vasek:

Ahoj,chystáme se na Ko Phi-Phi kolem vánoc. Nemáte někdo tip na levnější ubytování na nějaké klidnější pláži? Vypadá to, že tu začala sezóna, tak si chceme něco zamluvit předem. Jedeme low budget, tak by nám každá rada bodla 🙂 Díky moc!

Jarda

Ahoj cestovatelé,mohl bych se zeptat na kolik Vás cesta výsledně vyšla-na osobu?Také plánuju thajsko a sbírám co nejvíc informací.Díky Jarda


Ro***********@se****.cz











Banan
Jarda:

Prumer 12 USD/osoba/den, ale jiste jde i levneji (i draz:).

H.
Jarda:

Náš průměr byl asi 20 USD/den a moc jsme se neomezovali ,asi nejvíc jsme šetřili na ubytování hledali jsme to nejobyčejnějši a vždy bylo v pohodě ,mrkni se na http://www.thai.cz a tam na návštěvní knihu a trošku si ji prolistuj je tam dost aktuálních rad

Kafa
Jarda:

letenka kolem 20000kc v lednu ci unoru,a tak 20000kc na mesic na zivot(bydleni,jidlo,masaze atd)samozrejme se da utratit za mesic i 100000kc znam takovy lidi ale v pohode 20000kc na mesic staci.

Nela

Dekuji moc za clanek. Udelala jsem si poznamky a naplanovali jsem si podobnou trasu.. Letenky jsou ted za 11.tis. s pojistenim u student agency. Praha – Bangkok 🙂

Pepa
Nela:

Vidím, že chcete cestovat volně do Thajska. Nechtěli by jste jednoho parťáka k sobě? Mám to v plánu letos po prázdninách.

Iveta

Ahoj, my letíme s přítelem do Thajska v březnu. Problém je v tom, že jsem si teď přečetla tenhle článek a uvědomila jsem si, že ještě nemám udělaný nový pas. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to opravdu nutnost, aby pas měl delší platnost než 6 měsíců?? Snad mi někdo odpoví…díky..

Iveta

Tak dobrý, už mi to zase začalo myslet…

Míra

Nevíte prosím někdo na kolik to thajsko vyjde finančně teda tak měsíční cestování?

Pavel (On Roads)
Míra:

V průměru to děláme za 20-30tis.včetně letenky. Je tam levno, ale utratit se dá právě proto, že ceny jsou svůdné, dost 🙂 Teď v březnu na 20 dní beru 1500USD pro dva lidi a máme v tom i Sumatru.

ajka
Míra:

Ahoj, me vyslo asi na nejakych 23.000 Kc, vcetne letenky tam a dvou vnitrostatnich, nejvic asi zalezi kolik das za ubytko a kolik toho snis 🙂

Kamil

Ahoj, za 5 neděl jedem do Thajska a Kambodže, obě země bysme chtěli trochu projet. Zajímalo by mě, jak je to s penězi. Vzít dolary? Nebo kartou vybrat místní měny? Nebo má euro lepší zvuk? Prostě jak je to s placením či směnárnami. Díky.

Sarka

AHOJTE!
Ráda bych se zeptala na cenu letenky do Thajska (nejspis Bangkok. Nabídli nám za 14900,- ale rozpočet mam bohuzel nizsi.kde je mozno sehnat levnejsi letenku? prosim PORADTE! diky moc Sarka

Markoff
Sarka:

sleduj akcniletenky.com

z prahy ci budapesti je najlacnejsi asi Aerosvit a Aeroflot, sleduj ich akcie

odporucam tiez prihlasit si newsletter s akciami na ckm.sk a pelikan.sk

inak skus vyhladavace govolo.com a kayak.com

letenky do Thajska sa daju zohnat za 11-12000CZK v zavislosti od lokality odkial odlietas

Mirek

Plánujeme s kámošem zhruba 21 denní cestu do Thajska – někdy od druhé poloviny února 2012 až březen. Chtěli bychom po příletu do Bangkoku tam pobýt tak 3 dny a potom vnitrostátní linkou na KO SAMUI – tam 7 dnů, následně KRABI – opět tak 7 dnů a nazpět. Pokud by se povedlo sehnat levně letenku z Bangkoku do SIEM REAP v Kambodži, chtěli bychom tam alespoň na 3 dny shlédnout ANGKOR WAT.
Máte někdo nějaké tipy, kde a kdy začít shánět ubytování, případně levné Thajské letenky? Nebo ještě lépe – nejede někdo v tuto dobu? Že bychom se přidali.

David G
Mirek:

Ubytování dopředu nesháněj, to je úplně zbytečné. Stačí na místě. Letenky naopak, čím dříve tím líp. Chce to zkoušet na různých vyhledávačích, Pelikan.cz a dalších

Baba
Mirek:

Zkus se např. přímo podívat na Air Asia (Bangkok – Krabi) nebo na Royal Jordanian, Quatar Airways, Aerosvit apod. Zkus třeba pro orientaci momondo.com. Rozhodně v Asii neseženeš levné letenky přes nejlevnejsiletenky.cz nebo jiný *.cz server. To má do opravdu levných letenek hodně daleko. Když se podíváš, které letecké společnosti přistávají na Koh Samui nebo Krabi, budeš mít jasno, kde nakupovat. Na Koh Samui z BKK jsou např. zvýhodněné letenky brzy ráno nebo pozdě večer. Dají se samozřejmě nakoupit přes net přímo.

Markoff
Mirek:

mirek, pre prehlad vnutroistatnych leteckych spolocnosti po thajsku si pozri moj clanok
http://markoff.biz/pivot/entry.php?id=1332

viac ako Air Asia sa oplati NokAir

ubytovanie nema zmysel bookovat vobec dopredu, na nete ta len odrbu, na mieste su vzdy ceny nizsie a zjednatelne podla situacie ked vidis ako plno ne/maju

meky, v tranzit zone nepotrebujes (prakticky) nikde nikdy vizum ak z nej nevyjdes von cez imigraciu

Markoff

Mirek
Markoff:

Diky moc za info 😉
Dekuji patri samosebou i prispevkum urcenm pro me vyse 😉

Mirek
Mirek:

Jeste mam dotaz – co napsat v zadosti o vizum do kolonky ubytovani v Thajsku? Po priletu totiz nevime, kde se konkretne ubytujeme a po par dnech cestujeme do jinych lokalit.
A dalsi dotaz – pri vyrizovani 2 vstupu se pozaduje vypis z uctu – staci vypis, ktery mi chodi v pdf formatu a nebo to musi bt vypis primo z banky?

Baba
Mirek:

Osobně jsem psal v Thajsku adresu zastupitelství v Bangkoku (aby tam něco bylo) a v Indii rovněž adresu zastupitelství.Najdeš na stránkách ministerstva zahr. věcí. Nikdo nic neříkal, asi je to jedno, ale lepší to vypydá.

Markoff
Mirek:

ubytovanie napis uplne hocijake coi najdes na nete, nikto to neoveruje, spiatocnu doloz taktiez uplne hocijaky vytlaceny itinerar, nikto to neoveruje, co sa vypisu tyka najlepsia by bola asi cerstva potvrdenka z bankomatu

ale ma pobavuje ta buzeracia v Europe, ked som si vybavoval thajske vizum v Malajzii ci Laose nepotreboval som okrem pasu a fotky prakticky nic

Markoff
http://www.markoff.biz

Mirek
Markoff:

Koukal jsem na Tve stranky – pekna prace, je tam fura zajimavych informaci 😉
Potreboval bych ale jeste jednu – kdyz se uvadi v Thajsku, ze je ubytovani za pokoj napr. 200 THB, a ze je dvojluzkovy (nebo postel pro 2 lidi) a ja budu s kamosem, nestane se, ze budou chtit 2x po 200 THB? Je jim jedno, ze budeme dve osoby?
Jinak letenky uz mame, stala nas jedna 13600 Kc a letime Aerosvitem 😉

Markoff
Mirek:

Thajsko je v tomto blizko americkym zvyklostiam, plati sa za izbu, nie za ludi, takze si tam v zasade mozes nasackovat ludi kolko chces, ale predsa len sa odlisuju ceny, ak beries nejaku izbu za 200B sam tak pre dvoch moze stat 250B, urcite to ale nie je tak ze by niekto pytal 2x200B, castokrat ak raz beries double tak je to double teda pre dvoch ludi a je jedno ci si v nej sam alebo dvaja, zalezi ale od ubytovania, ak je to naozaj lacne tak mozu cenu izby pre dvoch trochu zvysit

osobne mi pride ale 200B sialene drahe 🙂

rozpis cien ktore som platil v Thajsku za izby/bungalovy (2010-2011!!!):
BKK – 100-120B (lacnejsie dost bieda, drahsie nic moc)
Kanchanaburi – 70B (pekne ciste)
Pai – 100B (pekne ciste)
Mae Sariang – 130B (dost bieda)
Mae Hong Son – 100B (bieda)
Chiang Mai – 100B (pekne ciste)
Ko Phangan – 200B alebo zdarma (slabsie ale OK)
Ko Tao – zdarma
Ko Chang (Ranong) – 200B?
Ko Jum – 120B
Krabi town – 150B
Lopburi – 140B
Khao Yai NP – stanove miesto 30B, stan 150B?
Hat Yai – 200B?
a zvysnym mestam na ktore som zabudol sa ospravedlnujem

na zaklade vyssie uvedeneho si mozes zhruba spravit predstavu kolko su MAX. naklady na jedneho v double izbe, zvacsa by mali byt nizsie nez moje za vyssiu kvalitu, kedze shareujete izbu takze to vyjde este lacnejsie, samozrejme zalezi od toho kde ste ochotni spat a ako ste schopni zjednavat prip.

blizsie podrobnosti k ubytkam, ako sa volaju a kde su atd. u mna na blogu

13600CZK teda zrovna terno nie je, to je nejakych 550EUR za co sa uz zvyknu dat kupit v akcii bezprestupove luxusne EVA Air z Viedne priamo prip. obdobne luxusne prestupove Emirates oproti nic moc Aerosvit (zvyknu byt aj za 500EUR aj ked v posl. dobe uz je dost biedna ponuka do Thajska), aj ked osobne som mal OK skusenost az na letisko v Kiev co je teda dost bieda v lete na zdochnutie bez klimy

Markoff
http://www.markoff.biz

Markoff
Markoff:

zabudol som popisky k zvysnym:
Ko Chang (Ranong) – 200B? (vcelku priemer)
Ko Jum – 120B (primitivne bambusova chatka, bieda)
Krabi town – 150B (pekne ciste)
Lopburi – 140B (vcelku bieda)
Khao Yai NP – stanove miesto 30B, stan 150B?
Hat Yai – 200B? (pekne ciste)

ad otazka nizsie o vizach bez opustenia letiska, samozrejme pokial clovek neprejde imigraciou a je v tranzit zone tak netreba ziadne viza kedze clovek nevstupi na podu daneho statu, pocul som len raz o jedinej vynimke na svete o nejakom velmi specifickom letisku kde clovek pri prechode medzi terminalmi musi vstupit na podu danej krajiny kedze su terminaly daleko od seba, ale nespomeniem si co za letisko to bolo (kazdopadne to urcite nebolo v Azii, mari sa mi cosi s Ruskom ale mozno som to doplietol a bol to transfer medzi letiskami v Moskve kedze ich je tam viacero a vtedy je to uz normalne ze treba viza, aj ked zase niektore krajiny umoznuju kvoli takemuto tranzitu vstupit na niekolko hodin aj na svoju podu)

Markoff
http://www.markoff.biz

Mirek
Markoff:

Opet dekuji za perfektni informace 😉
Jinak k cene letenky – koukal jsem samosebou i na Eva Air a jine, ale pod 1000 EU za zpatecni jsem se nedostal 🙁 A navic jsme letenky kvuli organizaci volna v praci museli koupit takhle dopreu a nemohli jsme cekat na nejake akcni ceny. Kazdopadne letenka, za kterou jsme dali 13600 Kc (zpatecni) stala o tyden pozdeji 14600 Kc…tak snad jsme nekoupili az tak draze 🙂 Jinak na ten Kyjev jsem docela zvedavy – nastesti tam budeme max 2 hodky (pokud se soudruhum teda neco neposere).
Ted uz „ladime“ pouze tu Kambodzu – letadlo jsme kvuli cenam Air Bangkok zavrhli, pojedem z Bangkoku busem na hranici, no a tam se uvidi co dal, za kolik nas prepravi do Siem Reap…no bude to pro nas jako prvocestovatele docela adrenalin 🙂

Mirek
Mirek:

Pardon, oprava k cene letenky – o tyden pozdeji stala 16700 Kc 😉

Markoff
Mirek:

nechcem ta sklamat ale kambodza nie je ziadny adrenalin, ani cesta tam, je to len par hodin, dobre pohodove kvalitne cesty v podstate porovnatelne s thajskom, nizsiu kvalitu dohana ich prazdnota, lacne a pomerne rychle busy, ubytka s velmi dobrym pomerom cena/vykon ak nie najlepsim v SEA, akurat tie obchodiky tam maju strasne drahe ze si clovek nemoze kupit ziadny snack ani nic podobne (takze po 7-eleven v thajsku riadna odvykacka) a aj jedlo na ulici je relativne drahe oproti susedom (vzhladom k nizsej ziv. urovni v KH by malo byt logicky lacnejsie), ale adrenalin to urcite nie je, obzvlast nie nechutny turisticky Siem Reap a obzvlast Angkor Wat plny detskej pracovnej sily kazde tri metre

Markoff
http://www.markoff.biz

Mirek
Markoff:

Urcite je to jak pises a zejmena Angkor Wat bude komercni az hruza. Ja to ale myslel spise tak, ze jedeme poprve do Asie a vzhledem k tomu, ze ja umim z anglictiny pouze zaklady a kamos nic, budeme mit docela obcas problem se domluvit a tak…no a vzhledem k tomu, ze zkusenosti zatim nejsou, bude to pro nas proste novota 🙂
Kazdopadne se uz tesime a cim vice ctu ruzne diskuze a clanky, tim vice mi vadi, ze jsem takto do neznama uz nejezdil drive….a obdivuju Tebe, kde vsude jsi uz co pojezdil. Ale takto bych ja nemohl, i kdybych moc chtel, neumim si totiz predstavit, kde bych vzal tolik volna a tim padem taky penez 🙂

Markoff
Mirek:

z anglictiny netreba mat ziadne obavy, stacia uplne zaklady, osobne ma niekedy fascinuje ako su schopni cestovar Francuzi ktori nemaju niekedy ani tie zaklady, asi nejako ako sa cestuje po Cine, kde je ti anglictina naprd a stava sa z tebe hluchonemy s tym ze narozdiel od postihnutych u nas doma ti nepomoze ani pero a notes a precitas si na tabuliach prd 🙂

ti lokali maju castokrat tiez zakladnu anglictinu, takze netreba vobec stresovat, nejako sa da vzdy dohovorit rukami nohami. samozrejme prvykrat v azii je to zaujimave aj v turistickych krajinach, treba si precitat aspon rubriky o roznych podvodoch (scamoch) v krajinach kde sa chystate, aby vas to nestalo zbytocne peniaze, co bude stat beztak viac prvykrat v nejakej krajine nez sa „rozkoukate“

Markoff

Mirek
Markoff:

Resime ted jeste jednu vec – odletame 22. unora z Prahy a to u nas muze byt klidne i minus 20…vystoupime v Bangkoku, kde bude plus 30 🙂 Resime, co se zimnim oblecenim, co si vlastne sebou vzit atd…nemel jsi nekdy podobny problem? 🙂
Nebo kdokoliv jiny samozrejme 🙂

Markoff
Mirek:

tak si dohodnite od niekoho odvoz na letisko a tam do haly vojdite uz normalne v letnom obleceni, lepsie nez sa vlacit s teplym oblecenim po SEA, ja som to riesil takto, do Indie ci min. rok do Azie som siel uz v podstate za tepla, takze som to vydrzal v pohode v mikine, no a do Thajska v novembri som mal odvoz a taktiez som to v mikine vydrzal tych par metrov z parkoviska do odletovej haly (pravda ze v tomto pripade som narozdiel od zvysnych nasledne zahodil botasky do smetiaka)

Markoff
http://www.markoff.biz – oficialne blokovany v Cine! 🙂

Mirek
Markoff:

Na letiste se dopravujeme az z Ostravska, tak to nas tam asi nikdo nezaveze. Budeme muset jeste neco vymyslet a nebo to holt v tech mikinach nejak vydrzet (presun na nadrazi, vlak v pohode, potom z vlaku presun na Ruzyn). Taky navrat bude zajimavy – 18.3. kdy priletime tady u nas muze byt taky jeste docela pod nulou.
Tak treba nas jeste neco do unora napadne 🙂

Lucka
Mirek:

ahoj,

taky se s přítelem chystáme do Thajska na přelomu února a března, letenky chceme koupit tento víkend, tak ještě nevíme přesně termín. Váš plán cesty se nám docela líbí :-), taky budeme poprvé sami cestovat takhle daleko, tak jsme na tom stejně, jako vy :-)…Mohli bysme třeba aspon kus cesty dát společně, co? víc hlav víc ví :-).

Meky

Z ČR přiletím brzy ráno do BKK, po 5 hodinách pokračuji do Kuala Lumpur. Zavazadlo budu mít odbaveno do BKK, tady ho budu muset vyzvednout a znovu odbavit do KUL. Budu potřebovat thaj. vízum? Nepotřebuji se pohybovat mimo tranzit. prostor. Díky za odpověď. Meky

Mirek
Meky:

Rekl bych, ze vizum nepotrebujes – bude to jako vsude jinde, cili pokud nevylezes z tranzitniho prostoru, naco vizum.

Alena

S kamarádkou se chystáme kolem 12.11.2011 vyrazit do Thajska, míří tam někdo v tuto dobu?

Mirka

Ahojte, s priatelom sa chystame do Thajska v Novembri a chcem sa spytat ci je potrebne dat sa ockovat ked chceme stravit 3 dni v Bangkoku a zvysok v okoli Krabi.. ake su vase skusenosti? Niektori vravia ze treba, ini ze nie.. dik!

David
Mirka:

Malárie tam není ani žádné jiné speciální tropické nemoci, s výjimkou horečky Dengue, proti které očkování zatím ještě není.
Jedině bych zvážil naočkovat žloutenku, ale spíš proto, že to se hodí všude, i k nám, ne proto, že by to tam nějak zvlášť hrozilo.

Mirek
Mirka:

Taky uz jsem zjistoval co a jak a je to jak pise David. Ja se nechavam ockovat na zloutenku A a B, tetanus mam a pred odjezdem jeste brisni tyfus. V ockovacim centru me presvedcuji, ze at si dam jeste ockovani proti vztekline a meningokoku, ale to jeste uvidim podle financi. Je fakt, ze v luxusnich hotelech asi spat nebudeme, mezi zvirenou (psi, opice) se taky asi budeme pohybovat, tak nad tim jeste premyslim. Na cestu si vezmu asi do batohu preventivne nejaka antimalarika a to je asi tak vse.
Pro Davida: S tou horeckou dengue jsi me docela prekvapil, myslel jsem, ze tam to nejak nehrozi.

Klaudienka

Ahoj, chtela jsem se zeptat, zda nemate nekdo v planu letet do Thajska aKambodzi v unoru asi kolem 25.2.a zpet tak 16.3. Docela bych uvitala naky spolucestovateleeee:-) tak pokud ma nekdo zajem, tak mi napiste..paaa Mart’a

M.
Klaudienka:

Letime 22.2. z Prahy do BKK, potom hned Trang a postupne pres ostrovy nahoru nazpet do BKK, odtud Siem Reap, nazpet do BKK a potom domu…tak jestli je to aktualni, tak tady napis 😉

Monika

nadhera

Mirek

Když vidím těch spoustu informací, které má dnes člověk k dispozici, tak si říkám, že musíme být na cestu stoprocentně připraveni.Někdy však spoustu informací je teda taky trochu na škodu, protože co člověk to jiná zkušenost.Proto jsme se rozhodli cestovat s CK Avetour.
Do vzdálenějších míst si neriskneme bez CK. Myslím, že je fajn, když máte průvodce, který Vás někam nasměruje. Letíme až v listopadu, tak snad spoustu informací o této destinaci nastřádáme.Jsme hlavně velice nedočkaví. Prý je to zážitek na celý život.

Markoff
Mirek:

trapny spam, cestovat v dnesnej dobe do thajska s cestovkou, no comment

Markoff
azia.markoff.biz

David Kolář
Markoff:

Pokud by jste chtěli cestovat naše zážitky při pobytu a životě v Thajsku kde budeme od listopadu 2012 můžete se mrknout na blog http://www.podnikanithajsko.cz budeme tam přinášet spoustu videí a článků o životě v této zemi.

marie

ahoj,letíme 11.12. na Phuket a byla bych ráda,kdyby mi někdo,napsal kam se podívat.Chceme někam,kde je málo turistů.čtu tady diskuse a tam co kdysi bylo opuštěné je dnes přeplněné lidmi.Budeme na Phuketu 20
dní.Pokud bude mit někdo chut napište mi nějaké tipy,samozřejmě se chcem ubytovávat a jíst co nejlevněji.Diky marie

Jirka

Ahoj, pokud by chtel nekdo pokecat v Bangkoku, tak tam budu od 14.2. do 8.4.

Eliška

Ahoj my budeme v Thajsku od 5.3. do 25.3. nechystate se take nekdo? 🙂

Martin
Eliška:

Ahoj. Máte někdo zkušenost s návštěvou NP Khao Yai? Budeme v BKG a nevím, jestli jet do parku na více dní, jak tam spát nebo jestli je lepší využít nějakou agenturu. Díky. P.S. pro Elišku – budeme tam 4.3.-22.3. jestli chceš, dej kontakt, ozvu se.

Markoff
tomáš

nedávno jsem byl v thajsku je to tam super 🙂 pomohl mi tento web http://thajskonataliri.cz

Samo

Ideme s priatelkou do thajska 22.11.-4.12. 2013 , ak by sa nasiel niekto kto ide v tomto obdobi tak napiste 🙂

Radek
Samo:

ahoj Samo,
také jedu s přítelkyní do Thajska. Odlétáme 14.11., budeme 2dny v Bangkoku a 18.11. přelet do Surat Thani a přejezd do Krabi. Zbytek budeme plánovat až na místě. Zpět odlétáme 8.prosince. A co vy, kam máte namířené, potkáme se někde?
ahoj Radek

Pedro

Ahoj cestujeme do thajska na tři týdny. Potřebujeme „vyplnit“ čas cca týden až deset dnů někde v jižním thajsku. Poradíte někdo nějaký tip na levný ubytování prakticky tam kdekoliv. Nejlépe bysme brali nějaký levný bungalov na pláži. článek je celkem starého data, tak se ptám na aktuální situaci. Předem díky.

Míša

Samo: s přítelem taky zvažujeme o ceste do Thajska 🙂

john ben

— ahoj Potřebujete financování a osobní a obchodní investicebez stresu nebo rychlého schválení? Pokud ano, kontaktujte nás dnesprotože v současné době poskytujeme úvěry s vysokým výnosem ve výši 2%. TheNaše peníze jsou bezpečné a bezpečné. Naši zákazníci jsou našisilné stránky. 500 000 kč V současné době jsou k dispozici úvěry100,000.00kc: podnikatelské úvěry, osobní půjčky, půjčkydomácí, cestovní a studentské půjčky atd. Informacena úvěrového agenta;

jo****************@gm***.com











Irca

My chceme do Thajska v říjnu. Našli jsme nejlepší cenu zatím na ulovmi.cz, ale nejlepší ceny mají jenom na last-minute lety, ne na půl roku dopředu. 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: