Ahoj, hledám spolucestovatele/spolucestovatelku na cestu do Tibetu, pak skrz záp. Čínu (Kašgar) přes sedlo Khunjerab do Pákistánu a pokračovat po Karakoram Highway na jih do Karáčí. Doprava: letecky do Číny, vyřídit povolení a vlakem do Tibetu, tam 2–3 týdny (kláštery, zákl. tábor pod Everestem, treky-možná i kolem hory Kailaš), pak do západní Číny (bus nebo vlak), překročit hranice Pákistánu, cestou po Karakoram Highway udělat 2-3 několikadenní treky, vidět města a odletět (asi z Karáčí). Vše co nejlevněji, výdaje asi 60 tis. Kč. Detaily dle okolností a domluvy. Termín jedině ČERVENEC a SRPEN 2010. Délka 6–8 týdnů. Jirka Kontakt:
pa*******@se****.cz
Ahoj,
dobrá trasa. Jak chceš jet z Lhasy do Kashgaru? Oklikou přes Golmud anebo nějak načerno západním Tibetem?
David
Ahoj, záleželo by na místních poměrech a možnostech v době cesty(a na domluvě se spolucestovatelem). Raději bych jel z Ali záp. Tibetem (a podnikl tam trek kolem Kailaše). Pokud máš nějaké zkušenosti nebo info, pošli je prosím na email.Díky. Jirka
Dostat se z Xinjiangu do tibetu (na černo) bylo podle zkušenosti cyklistů a batůžkářů, kteří přijeli po KKH skoro nemožný (leto 2009)otázkou je jak to bude letos…
Nezávislé cestovanie je od apríla 2008 (nepokoje v Lhase) zakázané. Jediným legálnym spôsobom ako navštívit spomenuté miesta je zaplatiť za „tour“ – zájazd na niekoľko dní so sprievodcom. Čínska cestovná kancelária za teba vybaví všetky „permity“, ale očakávaj, že to bude drahé.
V poslednom čase sa objavili informácie o cestovateľoch, ktorým sa podarilo kúpiť lístok na vlak aj bez „permitu“ a vopred zaplateného zájazdu. Ak sa dostaneš do Lhasy bez permitu v Lhase a okolí ťa nikto nebude kotrolovať – máš vyhraté. Ale dávaj si pozor na Potala Palace. Vraj ak chceš navštíviť túto pamiatku MUSÍŠ byť so sprievodcom. Sitácia sa samozrejme môže zmeniť, ale neočakávaj prevratné zlepšenie. Maj na pamati, že niektorí cestovatelia, ktorí sa pokúsili „prešmyknúť“ do Tibetu na čierno boli deportovaný z Číny. Vždy záleží kde ťa nájdu a ako som spomínal v Lhase by to malo byť OK. Samozrejme môžeš mať problém nájsť hotel, ktorý ža prijme aj bez permitu, alezopár by ich tam mohlo byť.
V skutočnosti cestovanie v Tibete bolo zakázané aj v minulosti, ide iba o to ako je tento zákaz vynucovaný. Po r. 2008 sa situácia radikálne zhoršila a naďalej nezávislé cestovanie v Tibete zostáva takmer nemožné.
Ak máš nejaké otázky taksa kludne spytaj.
Tibet bude v marci, ako obvykle, kompletne uzavretý, vydávanie permitov bolo pozastavené, treba počkať do 1.4 a uvidíme ako sa budú vynucovať pravidlá ohladne cestovania v Tibete
jasně dřív to šlo a bylo to o úplatcích a štěstí na koho jsi zrovna narazil směrem ze západu na východ je to podle mě reálnější, pokud jsi chtěl jít Kailas koru byl tam úplatnej policajt, olympiáda a ujguři tomu dali slušně pokouřit.
Ahoj a nechces spise jet pozdeji kolem zacatku zari…je tam lepsi pocasi nezli v cervenci kdy je tam monzunove pocasi, a na jak dlouho bys to videl? mesic?
Ahoj, díky za info o Tibetu. Měl bych zájem o jakékoli informace, které by mi pomohly.
Kdy jsi byl v Tibetu? Jak jsi se tam dostal? S cestovkou – sám a hlavně za kolik (permit či zájezd).Napiš mi, prosím, na email (
pa*******@se****.cz
). Díky za případné rady.
Jirka
P.S. Pro Luboše:v září jet nemohu, to musím být doma…Délku jsem uvedl v inzerátu, spolu s Pákistánem to vidím na 8 týdnů.
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Nové články
Dokonalé holení nejen na cestách
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Vybavení na cesty
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru