Volná diskuse

Workcamp v Indii ci projekt Krajni meze?

Mrqa

Zdravim,
s kamoskou chceme jet na konci cervna 2010 do Indie nejlepe nekam na sever do hor a chteli bychom tam 2-4 tydny pracovat nekde jako dobrovolnici. Vyhovovala by nam nejaka manualni prace v prirode, vyuka ve skole apod. Chteli bychom, aby ta prace nebyla moc svazujici (6 dni v tydnu apod), jelikoz tam jedem hlavne poznavat kulturu a lidi, a kdyz u toho nekomu pomuzem, tak nam to rozhodne vadit nebude 🙂 A kdyby jsme meli pri te praci stravu a ubytovani nebo aspon jedno z toho zadarmo, tak by to bylo super 😉

Hledal jsem na netu a zatim jsem nasel projekt „Krajni meze“ pres hnuti Brontosaurus, ale nic moc dalsiho. Chtel jsem zkusit nejaky workcamp, ale zatim to vypada, ze na leto 2010 do Indie zatim nejsou vypsany.
Jestli mate nekdo nejakej typ nebo radu, tak prosim sem s ni 🙂 Piste kdyztak bud sem nebo na muj mail

mr**@se****.cz











. Diky Víťa

Zkušenosti čtenářů

indolog

jelikoz tam jedem hlavne poznavat kulturu a lidi, a kdyz u toho nekomu pomuzem, tak nam to rozhodne vadit nebude 🙂

to můžete jako normální backpackři taky s mnohem větší mírou svobody navíc bez nějaké blbé organizace, jídlo a spaní stojí pár šupů a cestu si stejně zaplatíte ze svýho

Mrqa
indolog:

To nas taky napadlo, ale kdybychom nasli nejakej dobrej projekt, tak si myslim, ze by to bylo lehci a efektivnejsi. I kdyz mame nejaky zkusenosti s cestovanim, tak do takove rozvojove zeme jako je Indie jedeme poprve, a taktez poprve chceme pracovat jako dobrovolnici.

Ja jsem treba byl v Mongolsku, ale nedokazu si moc predstavit, ze bych tam jen tak nekomu pomahal, tim myslim nekomu, kdo by to opravdu potreboval. Lidi tam ziji samostatne bez vetsich problemu (krome Ulaanbataru). Kdezto Indie je pro me velka zeme velkych problemu a chtel bych svoji pomoct smerovat nekam, kde nepujde v nivec.
Zaroven ale nechci obetovat rok zivota, abych pomahal postizenym detem, Matka Tereza opravdu nejsem 🙂

Svym zpusobem s tvym nazorem souhlasim, jelikoz 4 roky cestuju stopem uplne nezavisle na cemkoli a je to fakt super! Ale ted chceme zkusit neco jinciho a zrovna nas napadlo byt dobrovolnici v Indii 🙂

indolog
Mrqa:

no fear from India, take it easy:))))

Adéla

Ahoj Víťo,

zúčastnila jsem se tohle léto projektu Krajní meze. Celkem jsem v Indii strávila 3 měsíce, 2 v Himalájích a 1 ve zbytku Indie, z toho jsem dobrovolničila 5 týdnů na různých místech.

Byla to úžasná zkušenost, možná ta nejlepší, co mě v životě potkala a za nic bych to nevyměnila jet do Indie „jen“ jako turista, protože jsem pak měla možnost vidět to i z tohohle pohledu a je to rozdíl. Navíc se nás tehle rok sešla skvělá parta a podnikáme akce i teď.

Učila jsem na Moravské škole v Lehu, v klášterech Thikse a Diskit a ve vesničce Mulbekh. Měli jsme možnost bydlet v klášterech a v rodinách, což opravdu stálo za to (v pozitivním slova smyslu, ale je třeba počítat i s tou „drsnější“ stránkou žití jako domorodci – strava, hygiena, bydlení). Během toho nás rodiny i mniši v podstatě živili, ale když jsme viděli v jakých podmínkách žijí, jak jsou laskaví a nezištní a hostům poskytnou jen to nejlepší, co mají, snažili jsme se zaplatit nebo dát „donation“, takže zadarmo to vlastně nebylo, ale cena peněz v Ladakhu je úplně jiná než tady.

Pro Krajní meze musí člověk dobrovolničit min. 2 týdny a pak se většinou trekuje, výletí a cestuje, to už je na každém, jak si to zorganizuje a domluví se. Osobně doporučuji zůstat aspoň měsíc a půl, aby to vůbec mělo cenu, aby si to člověk náležitě užil, protože to tam tak rychle letí a návrat do reality je těžký 🙂

Ráda zodpovím jakékoli dotazy na mailu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: