Volná diskuse

Výměna pasu, platnost víz

Tom

Ahoj všichni!

v březnu plánuju pozemní cestu z Bulharska do Indie a dál na Nový Zéland. Bohužel zkušeností moc neni a nyní mám několik otázek které mě pálí a s kterými bych potřeboval pomoct.
1) výměna pasu
v pár diskusích jsem zaznamenal, že může být problém při vpuštění na Nový Zéland tehdy, pokud je v pase pákistánské nebo íránské razítko. Určitě bych tomu raději předešel výměnou pasu (2 pasy mám), ale vůbec nevím jak. Totiž např. když pak poletím z Indie do Thajska, můžu v Thajsku (až mi tam budou dávat razidlo) vyndat druhý pas bez jedinýho razítka? – nebude jim to připadat divný, že tam nemam indický vízum když poletim z Indie?
2) platnost víz např. Írán / Pákistán
Totiž platnost víza je 3 měsíce od vystavení víza (který snad dostanu:)), vstup pak na měsíc – takže nevím jestli můžu vstoupit do země např. den před koncem tý 3 měsíční lhůty a pak bude platit ještě měsíc vstup, nebo jestli je ta 3 měsíční platnost včetně toho měsíčního vstupu. S ohledem na cca časovej plán cesty pro mě dost podstatná informace..

Předem se omlouvám, pokud zde na fóru již tyto informace někde jsou a pouze se mi je nepodařilo najít..

Předem všem moc děkuji za jakoukoliv radu!!

Zkušenosti čtenářů

Karakoram

Klidně můžeš, James Bond to dělá furt.
Thajskej emigrační ouřada ví kulový odkaď si přiletěl. Postavíš se do hodinový fronty a tam jsou lidi co přiletěly ze všech možnejch destinací na světě. V BKK je super letiště a féroví úředníci. Musíš ale samozřejmě odletět na stejnej pas, kde budeš mít automaticky jednoměsíční povolení k pobytu, splést si pasy tak bys byl ve velkým průseru.
Odpověď na bod dva neznám.

svetr
Karakoram:

u toho víza to bude asi tak, že ty tři měsíce bude perioda, ve které můžeš čerpat těch třicet dnů. Takže v průběhu těch tří měsíců, můžeš přijet na maximálně měsíc. Rozhodně ne tak, že přijedeš den před koncem a zůstaneš tam měsíc.

Markoff

1. krajinu by si mal opustat s rovnakym pasom ako si do nej vstupoval, nasledne po opusteni krajiny pri vstupe do dalsej mozes pouzit druhy pas,t akze do thajska vstupis a vystupis s pasom A, v lietadle si hos chovas a vytiahnes pas B a do dalsej krajiny vstupis uz s pasom B (s ktorym z nej musis aj vystupit

2. domnievas sa spravne, ak ma vizum platnost 90 ci 180 dni znamena to ze do krajiny mozes vstupit aj posledny den pred jeho uplynutim a vtedy ti zacina bezat lehota, co tu pise svetr je blbost

Markoff
azia.markoff.biz

svetr
Markoff:

Mno je možné že se mýlím, pochopil jsem to tak, že jeho vízum má nějakou platnost od do a počet dní pobytu. Takže ty dny může čerpat v rámci platnosti od do. Takhle to má většina zemí a je to i logické.

Ivan
svetr:

Dost podstatná věc, která unikla i expertovi na SEA Markoffovi je ta, že především v Thajsku a okolí mají celníci takový zvyk, že svoje vstupní razítko ZÁSADNĚ dávají vedle výstupního razítka z předešlé země, vůbec jim nevadí, že vízum je třeba na druhém konci pasu. Sám jsem se dostal do situace, kdy jsem v Číně neměl dost času a vyřizoval 2 víza najednou, do jednoho pasu Lao, do druhého THAI. Po výstupu z Laosu jsem Thajcovi dal druhý pas, on ale nemohl najít laoské razítko. Takže jsem musel vytasit první pas a začalo pěkné rodeo. Nejdřív nemohli pochopit, že vůbec mám dva pasy. Pak mi prostě oba pasy scvakli sešívačkou dohromady. Vstupní razítko šoupli do prvního pasu vedle laoského a do druhého pasu vedle thajského víza napsali pěkné dlouhé povídání v thajštině. Při výstupu z Thajska jsem se na celnici taky trochu zdržel. Takže buďte opatrní při čarování se dvěma pasy…

Karakoram
Ivan:

Teďka jsem otevřel pas a je faktem, že Ivan má pravdu, mám tam 5 in and out a všechny jsou vedle sebe.

Markoff
svetr:

nie, logicke je ze ked ma vizum platnost 3 mesiace a mas tam 30 dni pobytu, tak musis akurat do krajiny vstupit pred uplynutim expiracie viz, tak to ma vacsina krajin s cim mam osobnu skusenost ked clovek zostane v krajine po termine expiracie viz,c astokrat keby ste sa unuvali precitat vysvetlivky tak ta expiracie znamena doslovne „vstup povoleny do datumu XY“ a nikto ine veci

je uplne irelevantne ake zvyky kde maju colnici, ak raz vystupis z nejakej krajiny a dostanes vystupne razitko tak do dalsej krajiny mozes vstupit s inym pasom co je taktiez bezny zvyk a narozdiel od podaktorych tlkov som ho osobne realizoval

J.
Markoff:

Naprosta blbost.Jak tu podavas vetsinou dobre informace, take ted ujizdis.
Muzes samozrejme vstoupit kdykoli, soucasne musis opustit max. v posledni den platnosti visa…

Libor
J.:

Každá země to může mít jinak. Já měl dříve zkušenost s australským vízem, jak popisuje Markoff.

Pokud jde o návaznost razítek, tam ale Ivan popsal svou zkušenost. Třeba v Jižní Americe se při vstupu dívají na výstupní razítko. Nevím ale, jak by se tvářili na to, že je v jiném pase. Já měl jen jeden. Jednou mi dali výstupní se špatným datem a musel jsem se vrátit přes most pro nové, takže je vidět, že je to zajímá.

svetr
Libor:

Asi to opravdu každá země bude mít jinak, já byl asi v 10ti vízových zemích a tam to zase bylo tak, jak uvádím já. Teď mám na návštěvě kamaráda z Arménie, ten má roční schengenské multi vízum s dobou pobytu 90 dní, tj. v jeho případě se může nacházet v zemích schengenu max. 90 dní v každém půlroce, ale zemi musí opustit poslední den vyznačením ve vízu „do“, ikdyby všechny dny nevyčerpal. Teď nebudeme brát v potas, že lze vízum prodloužit, v případě nějakých problémů.

kalhoty
Markoff:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

J.

Muzes cestovat s kolika pasy chces. Potkal jsem i manika co cestoval na 2 pasy s uplne jinym jmenem. Samozrejme musis vstupovat a odchazet ze zeme na ten samy pas.
Muzes vstoupit do zeme i den pred uplynutim visa, ovsem musis take opustit danou zem pred poslednim dnem platnosti visa. Jde o to se s immi urednikem domluvit english…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: