Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Volunteering v Thajsku (Krabi)

Martin

Ahoj všem cestovatelům,
 
máte někdo zkušenosti s volunteeringem v Thajsku? 16.1. odlétám na Krabi (původně jen na 10 dní), ale moc rád bych v Thajsku zůstal cca 2-3 měsíce. Víz si obstarám, ale rád bych sehnal nějakou práci, kde si vydělám na nocleh a jídlo či nějakou dobrovolnou činnost za ubytování. Poradíte někdo, zda je reálné něco bezplatného sehnat?
Díky za pomoc
ma***********@se****.cz

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Nejsem expert, takže se mohu mýlit, Nicméně, co vím, většina zaměstnání je vyhrazena pro domácí a cizinci mohou legálně vykonávat jen pár prací v cestovním ruchu. Pokud bys byl divemaster, šance by byla reálná. Pokud bys byl holka či extrovert s dobrou znalostí jazyků, možná bys sehnal jídlo a ubytování výměnou za nahánění turistů. Pokud jsi obyčejný Pepa Novák, můžeš mít štěstí, ale moc bych na to nespoléhal.
Nějaká dobrovolnická místa za stravu a ubytování se při hledání najdou často, ale to bys musel řešit dříve než dva týdny před odletem. Nejlépe minimálně půl roku předem

Marushka

Skus stranky ako workaway.info

Petr

Zkusenosti nemam, ja osobne mam podobny vyse zminenemu. Trosku si zazewlit jako Dive Master, kazdopadne pokud tuto moznost nemas – jestli mas volnych…. 20k? Nevim. Jdi do toho, no a pokud nemas, tak urcite jsou tu webovky jako workawawa?? etc. plne dobrovolniceni. Myslim ze google bude napomocnejsi. Ale myslim ze v Thajku je nejlepsi potapeni – je to super a jeste dostavas zaplaceno. Premyslej o tom.

Martin
Petr:

Na to potápění ale musíš mít nějaký kurz, ne? Já mám základní PADI, takže to se tam asi neuživím, ne?

rhf

Ten koncept volunteering chapem tak, ze si na zivot najdes peniaze sam (alebo minas uspory) a robis nieco uplne zadarmo.
Ked ta potapanie bavi, da sa dopracovat k pokrytiu nakladov, ale je to trnista cesta 🙂 Potrebujes najprv zainvestovat. Pokrocily kurz (2-3 dni), kurz prvej pomoci (1 den), rescue kurz (cca 3 dni). Tieto zaplatis zo svojho samozrejme, ceny na nete.
Divemaster sa da robit ako plateny kurz (radovo tyzdne) alebo neplateny internship (radovo mesiace), kde v podstate robis pre shop vsetko mozne aj veci co nesuvisia uplne s potapanim (praca v shope, predavanie, upratovanie, starost o equipment..). V pripade internshipu vacsinou si sam platis ubytovanie a stravu, certifikat dostanes za tu pracu. V podstate volunteering 🙂 Ale mas aspon provizie za predaj vacsinou.
Ked si hotovy divemaster, zacnes dostavat nejake peniaze, co uz sa neda povazovat za volunteering, pretoze ti to vystaci na to ubytovanie, jedlo a obcasne pivo konecne zo svojho aj ked ta nepozve zakaznik 🙂 Ale pretlak je aj tak mega, vela ludi rozmysla podobne, kto mlady by nechcel zit dlhsie niekde v tropickom raji.
Divemasterov je ako maku, ale zas nie kazdy pri tom dlhodobejsie vydrzi. Ked si sikovny a budes preferovany divemaster, tak mas pracu kazdy den, ked nie, tak len obcas ked nemoze ist ten preferovany 🙂 V oblasti kde je vela shopov mozes byt aj nejak stand-by na telefone ze sa ti niekto ozve ked mu clovek vypadne (ma kocovinu :)) Spolahlivostou si budujes vztahy.
Mozes si urobit aj instruktora, potom je zivot trochu lahsi, ale zo zakladneho PADI open water je to dlha cesta. Hlavne ta to musi bavit
Good luck, have fun!

rhf

este dodam, ze cim viac jazykmi hovoris, tym mas vacsie sance

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: