Zdravím všechny,
nemáte někdo zkušenosti se získáním víz do Číny v Laosu nebo Vietnamu(případně v Thajsku či Kambodji)? Plánuji cestu do Číny cca v půli března a hranice bych chtěl překročit po souši, pokud to lze. Je potřeba mít vypracovaný itinerář cesty a rezervaci letenky, jako je tomu na pražské ambasádě? Jak dlouho se na vyřízení víza čeká a přibližná cena?
Díky za info.
Fanda
siel som opacnym smerom, ale nemal by to byt problem, vo Vietname vedia cestovky zariadit aj nemozne, akurat podla reportov by malo byt bezpecnejsie o ne ziadat v Saigon ako v Hanoi, tam sa treba pripravit na priplatok za zaslatie dokumentov do Saigon
v najhorsom pripade sa treba pripravit na let do Hong Kongu kde sa davaju viza ako na beziacom pase ako formalita, klasicke 4-dnove (pondelok ziadane, stvrtok vyzdvihnutie) 150HKD, 3d 300HKD, 2d (na druhy den hotove) 450HKD, netreba absolutne nic, v HKG len pas, peniaze a fotku, ratam ze obdobne je to aj vo VN a Laose, v LA by som radsej asi nic nevybavoval pri laoskej pracovitosti a spolahlivosti
samozrejme ze sa da ist po susi, denne premava medzi Hanoi a Nanning x busov a pravidelne aj vlakove spojenie, kde moze byt vsak mensi problem zohnat listky, bus je v pohode
itinerar cesty si nie je problem vymysliet, tak ako nejake ubytko po prichode ci telefonne cislo, nikto nic neoveruje, pre istotu by som si pripravil aj falosnu spiatocnu letenku, ale v HKG ju nikto nechcel a pochybujem ze by ju chceli vo Vietname, v SEA su ine podmienky ako v pridrbanej EU kde sa vyzivaju v buzerovani ludi papierovackami
Markoff
http://www.markoff.biz
Díky moc Markoff za rychlou a podrobnou odpověď. Zkusím tedy nejspíš nejdřív Vietnam, Saigon metodou pokus, omyl- pokud nedostanu vízum zde, požádám v Laosu.. Hodlám se přesunout od Laoských/Vietnamských hranic přes Čínu do Kazachstánu nebo Kyrgystánu. Nějaké zkušenosti? Jak dlouho je člověk schopen projíždět tuto část Číny za levno tzn. víceméně stopem? Kdyby měl někdo zájem, spolucestující vítán.
Ještě jednou díky!!
stretol som dvojicu co sla stopom opacnym smerom a nemala nejake vacsie problemy (na uzemi Ciny, predosle ma nezaujimali) aj ked vo vychodnej Azii stopovanie nie je velmi rozsirene, u stopu tazko nieco predpovedat, to je o stasti a skusenostiach
Markoff
Stopem přes Čínu? No teď tam mám 2 kámoše a ti byli nuceni taky stopovat a co říkali, tak se to nikdy neobešlo bez handrkování o peníze. Zadarmo je nikdy nikdo nesvezl, ale to může být jen smůla. Každopádně bych doporučoval vyjasnit si podmínky stopu před nástupem do auta, ať se potom s nikým nemusíš přetahovat o pár yunanů.
Ahoj Fando,
ctu tady tu diskuzi a chtel bych se zeptat. Ted chci jet podobnou cestu co ty pred rokem. Vstup z Laosu do Ciny, do Kazachstanu.
nedal bys mi nejake rady? tvuj itinerar cesty, postrehy atd. moc by mi to pomohlo. kazada rada dobra. tato cast sveta se moc necestuje.
prosim posli na email
lukas.roubicek (zav.) seznam.cz
dekuju
ahoj
Lukas
díky za comment. Samozřejmě předpokládám, že všichni nesvezou zadarmo, ostatně podobně jako například ve Východní Evropě. S tím už člověk musí tak trochu počítat. Je například prý dobré si nechat napsat ceduli s čínskými znaky, že nemáš peníze a chtěl bys svézt zdarma. Ale jak píšeš, vždy záleží na štěstí, akorát mu musíš jít někdy trochu víc naproti..
S kamaradem chceme jet z kyrgyzstanu do ciny, pres tibet a dal do nepalu.Z vasi konverzace mi vyplynulo, ze by jste mohli vedet zda je to vubec realne tato cesta?a zda potrebuji v tibetu pruvodce nebo muzu cestovat sam?A nakonec zda by byla realna cesta autem dekuji
z kyrgistanu do ciny by nemal byt problem, ale na tibet bez cestovky zabudni, obzvlast teraz ked sa tam upaluju. na soferovanie auta v cine potrebujes cinsky vodicak (ziadny medzinarodny zdrap papiera v cine neplati), mas ho?
Markoff
http://www.markoff.biz
Nebudu ti kecat ale nemam.No a nejaka jinaci rada?Co takhle kdybych si zaplatil nejakeho cinana, ktery by mi to do tibetu a az k nepalskym hranicim odridil?Radsi udelam nejakemu šikmookemu radost a vezmu ho na vylet, zpatky cca 2000km by uz jel sam.Neslo by?
Pro vjezd vlastnim autem do Ciny je treba cinske prevozni znacky, presny itinerar a cinskeho pruvodce na celou dobu pobytu. Existuje par cinskych specializovanych cestovek, ktere jsou to schopne zaridit, ale cena neni zrovna mala. Pocitej s temer 10 tisici USD (pro prejezd Tibetu pravdepodobne podstatne vice). Cinsky ridicak je v tomhle pripade uz jen malickost (vyridi ti ho za par set USD).
Jizda autobusy vyjde v teto casti sveta o mnohem levneji nez vlastni auto. Nejde jen o benzin, ale taky uplatky, poplatky, nekonecny cas a dohadovani na hranicich, celnicich, arogantnich uradech a taky opravy, ktere si vyzada snad kazda ctyrkolka na stredoasijskych silnicich. Ohledne rizeni v Cine muzu jen potvrdit, co pise Yarin. Do Tibetu Cinani opravdu nikoho nepousti bez povoleni a cinskeho pruvodce a velmi pochybuju, ze te tam pusti vlastnim autem. Vim, ze tam urcite muzes vlakem, letadlem, busem a najatym autem. Dyt by Cinanum utikal zisk, kdybys nepouzil jejich povozy a to je v Cine nepripustny :).
Čínské vízum se dá zařídit přímo v Hanoji a stojí přibližně 50 USD. Doba vyrízení – 4 dny. Přes agenturu – no problem.)
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Nové články
Dokonalé holení nejen na cestách
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Vybavení na cesty
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru