Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Viza – opakovane prekroceni hranic.

M.P.

Caste tema diskuzi, mozna prave proto jsem z toho tak zmateny. Hlavne, kdyz pri nasi planovane ceste prekrocime hranice hned nekolikrat.
Prilet do Bangkoku – pak letecky do Siem Reap v Kambodzi – po zemi do Vietnamu smer Ho Chi Minh – po zemi podel pobrezi zpet do Kambodzi – az nakonec opet do Thajska.
V zadne ze zemi nepobudem nikdy vice nez par tydnu.
Prosim tedy o radu, jak pri porizovani jednotlivych viz postupovat???
Mockrat dekuji!

Zkušenosti čtenářů

Bangkok: přiletíš, dostaneš razítko do pasu. Nic víc.

Kambodža: na letišti koupíš visa on arrival. Stojí 35 usd. Potřebuješ fotku.

Vietnam po zemi: potřebuješ vilza dopředu zajistit na ambasádě. Nejlépe v Phnom Phenu, mrkni na tento článek Víza Vietnam, dole v kapitole Nejčastější dotazy jsou ceny víza na ambasádě v PP. Ceny jsou čerstvě, staré pár týdnů.

Na cestě zpět do Kambodži, opět na hranicích koupíš visa on arrival za 30 USD, pak vstoupíš do Thajska. U Thajska si nejsem jist, za jak dlouho opět můžeš znovu vstoupit grátis. To si ověř.

Petr

Visa do Vietnamu – čemu věřit?
Výborné stránky Hedvabna stezka jsou trvale zahlcovány v diskuzích reklamou (navíc  zdarma)
Nejvíce je reklam na zajištění Approval letter /schvalovacího, zvacího dopisu do Vietnamu Ten mohou vydávat pouze průvodci a cestovky ve Vietnamu a začíná mezi nimi boj. V Čechách v tom vyniká jedna vietnamská firma na kterou donekonečna odkazují stránky pod pseudonymem „Čech ve Vietnamu“, trvale zde dokola omílající stejné „rady a porady“. Majitel české domény cechvevietnamu.cz je An Hue Nguyen.(možno ověřit na whois) Všimněte si, že na webu  logicky NIKDE není adresa, jméno. Zdánlivý „dobrák, který zde pro svoje potěšení udílí zdarma rady“. I další osoby a firmy si zde dělají reklamu zdarma. Můžeme takovým informacím vůbec věřit? Při počtu 5000 dopisů ročně při průměrném profitu okolo 6ti dolarů je to dobrý byznys bez práce a zadarmo. Paní a pánové „byznysmeni“: Dejte si normální placenou reklamu a nechte diskuzi pro výměnu informací skutečných cestovatelů. Existuje něco jako morálka.

jeronym
Petr:

Petře můžeš doložit nějakým jiným důkazem, že by web cechvevietnamu jakkoli profitoval z prodeje viz? Když už tady Petře píšeš nějaká jména a počty, které nic neznamenají…Pokud vím i další jiné blogy nemají nikde dohledatelnou adresu, majitele. Jak víš že cechvevietnamu je firma, podle čeho tak soudíš?

Petr
jeronym:

Pracuji také v cestovce, ale reklamu máme korektní. Stačí se podívat na tento web a na koho je doména registrovaná a je vše jasné. Snaží se vytvořit zdání, že radí zdarma, ale vše směřuje na cheapvisa.   Žádný znalec ani cestovatel to není, na webu je jediná  cesta, navíc žádného Čecha ve Vietnamu, ale nějakých dvou kluků. Tu ale tajemný neustále dokola  omílá.  Kdo to je ten neznámý Čech ve Vietnamu?  Existuje vůbec? Je to Čech? Nebo Vietnamec? Nebo myslíš, že existuje nějaký neznámý dobrák, který vše ví a téměř denně drnčí  pro svoje potěšení rady a porady? Pokud má někdo web, kde reklamuje cesty, informace  nebo služby, tak mu lze věřit pokud víme kdo to je, minimálně že existuje.

Petr

Cena Approval letter Vietnam  Reálně se cena pohybuje od 7 do 15 ti dolarů.
Vzhledem k neměnné ceně visa (45 USD) není rozdíl ceny významný. Cestovky za něj vietnamskému imigračnímu úřadu platí okolo 3 USD. (Cestovky pouze zprostředkovávají, vydává je Imigrační.)
Protože Vietnam navštíví tisíce Čechů ročně, je to docela dobrý byznys.
Navíc mne irituje, když cestovky, původci, dohazovači, „odkazovači“ píší: U mne nejlevnější!!

Říká člověk, co se ani neumí podepsat uživatelským účtem, aby byl e-mail viditelný.
Mimochodem, čas věnovaný tomuto úsilí hledání nesmyslů bys měl raději investovat do pomoci ostatním lidem, do nějaké rady někomu tady na HS. Udělal bys alespoň nějaký užitek.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: