Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Viza on arrival Indonesie Yogyakarta

Honza

Ahoj, nemáte někdo aktuální zkušenot s pořízením viza v Indonesie „on arrival“ mino těch pět stanovených mezinárodních letišť kde je vizum zdarma? Letím z KL do Yogyakarty a počítám že budu muset stále zaplatit 35$. Jenom nevím jestli je potřeba mít fotky a vyplňovat formulář nebo je to jen formou razítka do pasu. Díky za info. Honza

Zkušenosti čtenářů

Jan
Honza
Jan:

No to Honzo vím, ale má to právě háček že musíš cestovat na pět stanovených mezinárodních letišť ( nebo lodí na pár určených přístavů) a Yogyakarta mezi ně bohužel nepatří. Na ostatních letištích jak jsem pochopil musíš stále zaplatit 35$ 🙁

Karel

Není náhodou jeden z důvodů, proč přistáváte právě zde Bodurum?

Max
Karel:

Pane Karele, co to je Bodurum? ,)

jitka

ahoj,tez planujeme cestu z KL(pripadne Singapuru) primo do Yogyakarty. mate nekdo s priletem na letiste tam zkusenost? jeslti to totiz chapu, tak vazne jen 5 letist v dava v indonesii viza on arrival.

J.

Letel jsem so Yogyakarty primo a visum na letisti cca za 10 min. bez problemu…. Asi 3 roky nazpatek.

Max
J.:

J.   …Asi 3 roky nazpatek… 😀  za tu dobu se toho vážně moc změnilo… ,)

J.
Max:

Jo kdyz uz davali visa na letisti pred 3 roky tak to urcite zrusili….. Kdyz googlis asi 3 minuty, zjistis ze na letisti v Yogje davaji visa furt, mozna by stacilo trochu se naucit english.

Max
J.:

😀 nevím o čem tady mluvíš…tedy píšeš 🙂 Já jsem ti napsal jen že se za 32 let mnoho změnilo…ale nepíšu že se tam na letišti nevyřizují víza…nebo snad jo? 🙂 …a už vůbec nevím co to má společného s angličtinou??? Ale v Yogyi si to vízum stále zaplatíš. ,)

Max

Občané ČR mohou vstoupit na území Indonéské republiky bez víza při splnění následujících podmínek:a) účelem pobytu je výlučně a pouze turistika;
b) vstup na území Indonéské republiky se uskuteční na jednom z pěti mezinárodních letišť (Soekarno Hatta – Jakarta, Ngurah Rai – Bali, Kualanamu – Medan, Juanda – Surabaya, Hang Nadim – Batam) či jednom z devíti mezinárodních přístavů (Sri Bintan Pura – Tanjung Pinang, Batam Center – Batam, Sekupang – Batam, Nongsa Terminal Bahari – Batam, Marina Teluk Senimba – Batam, Citra Tri Tunas (Harbour Bay) – Batam, Banda Bentan Telani Lagoi – Tanjung Uban, Banda Seri Udana Lobam – Tanjung Uban, Tanjung Balai Karimun – Tanjung Karimun)
c) doba pobytu nepřesáhne 30 dnů od vstupu na území.Tento druh pobytu není možné měnit a nelze jej ani prodlužovat.
V ostatních případech (účel pobytu je jiný než turistika, doba předpokládaného pobytu přesáhne 30 dnů a nepřesáhne 60 dnů, vstup na území se uskuteční na jiném než výše uvedeném hraničním přechodu) je nutný platný cestovní pas s vízem. V tomto případě lze vízum získat za poplatek 35,- USD po příletu na indonéském letišti či příjezdu do přístavu. Popříletové vízum lze jednorázově za další poplatek na imigračním úřadě prodloužit o dalších 30 dnů na celkovou maximální dobu 60 dnů. Náležitosti:1. Cestovní doklad platný alespoň 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie a obsahující alespoň dvě prázdné stránky. Pokud je platnost cestovního pasu kratší než 6 měsíců při vstupu do země, jsou indonéské orgány oprávněny držitele do země nevpustit.2. Poplatek za pobytové vízum do 30 dnů ve výši 35,- USD.3. Zpáteční letenka/lodní lístek.4. Dostatek finančních prostředků. – Někde uvádějí  že budete potřebovat výpis z bankovního účtu s minimálním zůstatkem 2 500 USD (nebo ekvivalent v jiné měně).

jitka

tak mne to nedalo a zavolala jsem na ambasadu-indonesie, ktera je v praze. tam mne rekli, ze pokud chci letet rovnou do yogyakarta (napr. z KL nebo Singapuru), tak musim zazadat o vizum do indonesie uz v praze pred odletem. moc mne to nepotesilo ….

J,
jitka:

Samozrejme budou tvrdit vse na cem vydelaj. Korupce v Indonesii je monstrozni. Fakt ovsem je ze Visa On Arrival davali v Yogje uz pred nekolika lety a na oficialnich strankach se udava, ze davaji furt. Ja bych letel bez visa. Po delsim pobytu v Asii pochopite, ze vse je o penezich…

Max
jitka:

Pokud chcete v Indonésii strávit více než 30 dní, tak ano, musíte požádat o 60 denní víza už v Praze. Pokud však pojedete jen na 30 dní, nemusíte o víza žádat dopředu, dostanete je po přistání na letišti. Ale pouze na těchto letištích: (Soekarno Hatta – Jakarta, Ngurah Rai – Bali, Kualanamu – Medan, Juanda – Surabaya, Hang Nadim – Batam)…máte ty víza na 30 dní zdarma. V Yogyakarte si vízum na 30 dní zaplatíte.

Jorge

Pokud chces zustat dele nez 30 dnu (coz je zadarmo), musis na letisti zaplatit 35USD za vizum (znamku), ktere se da nasledne prodlouzit. Vizum On Arrival zadarmo do 30 dnu (razitko) se neda dale prodlouzit. Urednik se te zepta, jak dlouho hodlas zustat v Indonesii.
 
Vice zde:
http://jnecesanek.wix.com/nuttraveling

Max

Zdarma -doba pobytu nepřesáhne 30 dnů od vstupu na území.Tento druh pobytu není možné měnit a nelze jej ani prodlužovat.  Vstup na území Indonéské republiky se uskuteční na jednom z pěti mezinárodních letišť (Soekarno Hatta – Jakarta, Ngurah Rai – Bali, Kualanamu – Medan, Juanda – Surabaya, Hang Nadim – Batam) či jednom z devíti mezinárodních přístavů (Sri Bintan Pura – Tanjung Pinang, Batam Center – Batam, Sekupang – Batam, Nongsa Terminal Bahari – Batam, Marina Teluk Senimba – Batam, Citra Tri Tunas (Harbour Bay) – Batam, Banda Bentan Telani Lagoi – Tanjung Uban, Banda Seri Udana Lobam – Tanjung Uban, Tanjung Balai Karimun – Tanjung Karimun);
V ostatních případech (účel pobytu je jiný než turistika, doba předpokládaného pobytu přesáhne 30 dnů a nepřesáhne 60 dnů, vstup na území se uskuteční na jiném než výše uvedeném hraničním přechodu) je nutný platný cestovní pas s vízem. V tomto případě lze vízum získat za poplatek 35,- USD po příletu na indonéském letišti či příjezdu do přístavu. Popříletové vízum lze jednorázově za další poplatek na imigračním úřadě prodloužit o dalších 30 dnů na celkovou maximální dobu 60 dnů. Náležitosti:1. Cestovní doklad platný alespoň 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie a obsahující alespoň dvě prázdné stránky. Pokud je platnost cestovního pasu kratší než 6 měsíců při vstupu do země, jsou indonéské orgány oprávněny držitele do země nevpustit.2. Poplatek za pobytové vízum do 30 dnů ve výši 35,- USD.3. Zpáteční letenka/lodní lístek.4. Dostatek finančních prostředků

žufan

přesně jak píše Max. Přes vánoce jsem jel do Indonésie přes Malajsky přístav Tawau(Borneo) a vysolil jsem 190ringitu(tj.ekvivalent35dolaru) za visa do Indonesie do 30ti dni, ktere sem cekal, ze budu mit zdarma…

Marushka.

Hele, ako je to „se Slovakama“ –
http://www.indonesia.sk/index.htm
Na oficialnej stranke ambasady v Bratislave maju tych akceptovanych letisk 29, nie 5. Ja by som chcel prave cez take, co je medzi 29 a nieje medzi 5 (Bandung).
Co teda plati?

Libor

Slováci to mají stejné jako dalších 168 zemí, ale zřejmě ten počet vstupních míst bez víz rozšířili. Ambasáda v Londýně to píše také:
http://www.indonesianembassy.org.uk/consular/consular_visa_type_free.html

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: