Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Vietnam 2013

Vašek

Po loňském Thajsku plánuji na konec letošního roku Vietnam. Uvítám jakékoliv rady či doporučení na cesty i ubytování, odkazy na cestopisy. Zároveň jestli se chce přidat jedna dobrodružná divoženka, bude vítána 🙂

Zkušenosti čtenářů

Karel

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Vašek
Karel:

Jo Karle, s divnoženkou to je pravda 🙂
Zajímalo by mne , jestli nemáš zkušenosti z oblasti Mekongu, co vidět a jak se tam dostat, kde bydlet.

Karel
Vašek:

No my tam byli na motorkách, což taky doporučuju.
Hotely jsou v pohodě, ale často jenom ve vietnamštině (Kháchsan nebo nějak tak).

Mégí

Ahoj, ahoj, ahoj….
Já mám plán v říjnu odjet směr kyrgyzstan, Tajikistan, Indie, Nepál, Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža …

Ale nebráním se tomu plány změnit….a taky nemám zatím spolucestovatela…

Tááák? Jaké jsou Tvoje plány?

Meg

kája
Mégí:

Nechtěli byste jet už v září?

Standa
Mégí:

Ahoj,
chtěl bych si konec dovolené v Thajsku zpestřit krátkým výletem do Vietnamu Saigon a pak po řece Mekong do Kambodže Phnom Penh. Z Phnom Penh odlet do Bangkoku. Odkazů na e-visa do Vietnamu je tu víc než dost a o bezproblémovém získání visa na hranicích do Kambodže taky, tak bych se chtěl zeptat konkrétně, jestli nemáte někdo zkušenost a poradíte , jak se co nejlépe dostat ze Saigonu k řece Mekong a po ní se plavit až do Kambodže do Phnom Penh. Visa do Kambodže se při průplavu hranicema získají stejným bezproblémovým způsobem jako po suché zemi ? Díky Standa

David
Standa:

nejlip udelate, kdyz sezenete vizum uz v Saigonu

Daniel Landa je vůl

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Danil Landa je vul
Daniel Landa je vůl:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

radek

Pokud někdo chce poskytnout info o Vietnamu at napíše na mail byl jsem tam minulý rok a procestoval jsem ho od severu na jih jinak je to užasná země

Karel
radek:

Neni lepší to napsat veřejně než postupně odpovídat několika lidem na mejly?

kája
radek:

[email protected] poslal byste mi prosím nějaké informace jakékoliv, potřebovala bych trochu i poradit, protože bych chtěla projet zemi celou od s k jihu a četla jsem, že tu jsou velké klim rozdíli takže je asi jedno kdy tam pojedu ne? Třeba v září?

Tomáš, Vietnamisa.cz
kája:

Nejlepší sezona je nyní a nebo na podzim, říjen listopad, pokud chcete projet celou zemi…Jet samozřejmě můžete i v září, ale to často v Hanoji dost prší…

David
kája:

Pokud bys stala o cestovatelske zkusenosti primo od vietnamce, tak mi napis na nguyen(at)rockandpop.cz

Milada
David:

Ahoj, máme letenky na červenec do Saigonu. Jsou potřeba antimalarika a jaká? Někdo doporučuje MALARONE a jiný LARIAM a jsou vůbec potřeba na pouhých 15 dní?
Díky Milada

J.
Milada:

Antimalarika do Saigonu je blbost.

Katka
Milada:

Do Saigonu určitě ne. Strávila jsem ve Vietnamu měsíc (plus další dva v okolních zemích) v období dešťů, antimalarika jsem nebrala a komářím štípancům v hojné míře jsem se samozřejmě přes veškerou snahu nevyhnula. Stačí si vzít antimalarika pro případnou léčbu, preventivně je to, dle mého názoru, zbytečné…

vit
radek:

letíme 20.3.2013 a chceme od severu k jihu , odkud se vracíme 16.4.2013. Dík za každé info,popřípadě itinerář, jedeme samostatně,jen tak, něco jako batůžkáři ,zatím bez konkrétního plánu.

Petra
vit:

Byla jsem tam několikrát a ráda poskytnu informace – stručně: Jezdili jsme vždy po vlastní ose – ubytování lze sehnat úplně všude – my vždy bydlíme v rozmezí 8 – 20 USD za pokoj. Nepostradatelná je podle mě motorka, ta se dá na většině místech taky půjčit – s ní projedete úplně všechno a nemusíte se vláčet s turisty. Vyhledáváme vždy neturistická místa – tam jedem, když máme náladu. Mimo turistická místa je vše levnější, nikdo se vás nesnaží na cenách natáhnou, lidé jsou milejší a vstřícnější – nezkažení 🙂 Doporučuji: ostrov Con Son v souostroví Con Dao, ostrov Phu Quoc (mimo turistická letoviska), okolí Mui Ne, pobřežní Vung Tau, taky Nha Trang atd atd. Spoustu dalších míst. http://www.cambodia2009.webnode.cz
Petra

Petra

Musím reagovat na odpověď, kterou jste obdržel. Ve Vietnamu rozhodně JE co k vidění, jen se musí vědět kam jet a pokud možno se vyhýbat turistickým místům. Byla jsem tam 3x, vždy po měsíci a měsíc taky v Kambodži. Určitě doporučuju zaletět na souostroví Con Dao a taky ostrov Phu Quoc, který je sice vyhledávaný turisty, ale pokud se trochu snažíte, nemusíte je vůbec potkávat a užít si krásný ostrov po vlastní ose – na motorce samozřejmě. Tu mimochodem doporučuji mít k dispozici stále – většinou se dá všude půjčit. Kdybyste měl zájem o konkrétní informace, napište… Nebo mrkněte na http://www.cambodia2009.webnode.cz Nestíhám tam psát všechno, ale něco už tam je.
Petra

Jiří
Petra:

Velice pekne stranky.Byl jsem v Kambodzi letos.A v podstate tam se zastavil cas. Vse je stale stejne 🙂

K.

Dobrý den, můžu se prosím zeptat – nevíte jestli je v Hanoji a v Saigonu pouze jedno letiště – mezinárodní lety i ty vnitrostátní, nebo se musíme přesunout na jiné letiště? Potřebovali bychom přelétávat s Vietjetair a nevíme, jak si to naplánovat časově… Děkuji

Adéla

Ahojky,
mohla bych vás poprosit o vyplnění dotazníku k mé diplomové práci ohledně jednoho z národních parků ve Vietnamu (Cat Ba, Cat Tien, Ba Be,Yok Don, Phong Nha)?
Dotazník je v angličtině a zabere to cca.5 minut.
Zde je adresa: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/tourism-in-vietnam/
Děkuji za pomoc 🙂

Honza
Adéla:

Prosím Vás víte o nějakém slušném -cenově okolo 20USD, klidném ,ubytování kde bych si odpočinul ale zase ne daleko od obchodů a restaurací na ostrově Phu Quoc ?
Velice Děkuji

vlado
Honza:

ubytko vseobecne na Phu Quoc je celkom biedne a oproti ostatnej casti Vietnamu hodne predrazene.
V turistickych castiach su sice pekne hotely ale su dost drahe…v obycajnych bungalovoch zase je to celkom diera, ale vyspat sa tam da a vylety na motorkach stoja za to.
Inak na Phu Quoc mali na rozdiel od zvysku Vietnamu motorky hlavne s automatom a preto za ne pytaju viacej (8-10USD/den), treba dookola zjednavat a tvrdit ze vam staci manual a nezaplatit viac ako 5 USD na den. V najhorsom aj zahajit odchod a nakoniec vas niekto aj tak dobehne a ten skuter vam prenajme aj za 5 USD 🙂
celkovo vo Vietname viac ako 5USD za skuter neplatit, cenu poznas a treba si na nej trvat a hadat sa…

ankorwatt

cestovat cambodza i vietnamu 10 dnu

1 / letime do saigonu , nejvesti mesto ve vietnamu. od rok 1985 mezi cedok cz i saigon tourist maji zaroven , program pro cesi cestovat ve vietnamu . maji area pro back park ,saigon maji pul million cizinci bydli . atd .
2 / na vylet mui ne , jako sahara , ale bile pisek , vyjimka sahara maji hodne vody , jsou more.
3 / cambodia historie ankorwatt podobny jako hradcany v praze ,celkem cestovat dva zeme asi 15 dny , 1000 usd
4 / vietnamci moc radi cesi , protoze vietnamci od rok 1965 do 2013 , asi pul million lidi studovali i pracovali v ceskoslovensko
hezke na dovolenou vychodni asie
spozdravem
saigon obyvatel

saigon

cenik cestovat jizni vn i cambodia .

hostel i penzion , 7 usd / 1 noc / klimatizace
snidane , na obed , veceri / 2 usd 1 krat
saigon do mui ne 200 km / jizdenka / 6 usd .
saigon do kien giang mesto 290 km / jizdenka / 15 usd
kien giang mesto do phu quoc ostrov lodi ,jizdenka 20 usd
kien giang mesto do hlavni mesto cambodia ,170 km .
jizden ka 8 usd ,ceny hostel ,jidlo v cambodia jako ve vietnamu
preju vam hodne vesele na dovolenou vychodni asie
ahoj

Veronika

Ahoj, minulý měsíc jsme se přestěhovali do Číny, provincie Shanxi, Changzhi, mohl by mi někdo ze zkušenějších cestovatelů poradit, nebo potvrdit, jestli je dobrý nápad na říjnovou 10 denní dovolenou do Saigonu a z něj juknout a odpočinout si na Con dao? Říct, jaké máte zkušenosti s ubytováním v Saigonu a na ostrově(klidně konkrétní hotely)a také jak teď momentálně Con dao vypadá?? Cestování Asií jsem ve stádiu nováčka.

Lucie

Pokud jedete do Vietnamu, určitě jedťe do městečka HOI AN!!! Krásné město, kde jsou hezké památky, supr ranní trhy, večerní život – restaurace osvícené lampiony na pobřeží řeky a na pláž je to cca 4km (ve městě půjčují kola za 1$/den nebo motorku no… ale na kole je to příjemná projížďka).

Martin

Myslím, že je to dost subjektivní názor, stejně jako ten můj. Tam nejezděte. Nic tam není. Jeden mostíček, který je na milionech fotkách a celkově tam chcípl pes. Ospalé městečko a 3O km odtud My Son, Který je stejně nudný ve srovnání s Angkorem. V podstatě jen zarostlá zříceninka.
Světla stránka je, že jsou tam na břehu vtipné babičky, které prodávají hliněné figurky zvířat a byla s nimi legrace a byl by hřích si od nich něco nekoupit;-)
Neříkám, že Hoi An nemá svoji atmosféru, ale žádný hit to teda není, se sem trmácet! Můj názor.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: