Spolucestování Asie/ Australie

Viacmesačná cesta od oktobra 2012

Jano

Caute,
Mam 20 rokov, minuly rok som maturoval. Toto leto sa chystam podnikat a ak lepsie zarobim rad by som sa na jesen vydal na nejaku dlhsiu cestu s batohom na chrbte najlepsie po Azii alebo Novy Zeland. Niekde kde je teplo a nie velmi draho. Skusenosti s cestovanim v takychto krajinach nemam, bol som len na dvoch Backpackers tripoch na Mallorce a Sicilii. Som nenarocny, prisposobivy. Anglicky som sa zacal ucit nedavno ako samouk ale do jesene uz nejake zaklady budem ovladat.
Tak ak sa niekto chysta na vacsiu cestu a hlada partaka budem rad ked sa ozve. Mozme si o tom pokecat.

Zkušenosti čtenářů

J.

Pokud chces jet nekam kde je teplo a ne draho, vynechal bych New Zealand. Jed do Asie, ta je pro zacinajici cestovatele idealni…

Jano
J.:

Ak by som siel na Novy Zeland tak by som tam chcel pracovat v sadoch a nieco zarobit. Samozrejme len na zivobytie. Kamoska sa nedavno vratila a s brigadou na cierno nemala problem.

J.
Jano:

Kdyz si spocitas naklady na cestu a vydelky na NZ…. Visum dostanes na 3 mesice a pokud se nepletu, Slovakia nema WHS… Muzes zustat dele, ale riskujes dozivotni zakaz na NZ a OZ… Ale kdo chce kam…

Jano
J.:

Vizum sa da 2x predlzit. Takze sa tam da byt 9 mesiacov. A slovensko uz ma WHS. Ale to by som musel mat stastie aby som sa tam dostal. Letenka okolo 1000 eur. Nejake prachy so sebou, a zarobit si len na jedlo. A ja sa kludne vyspim aj pod sirakom. Takze NZ beriem ako jedu s moznosti. Snivam o nom uz dlho ale asi pockam kym bude mat WHS viac miest. Zatial je to len 100 rocne.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: