Černá Afrika

Uganda – 14 dní, přelom srpna a září 2013

Ondra

Ahoj,
na přelomu srpna a září tohoto roku se chystám na 14 dní do Ugandy. Nechtěl by se ke mně někdo připojit?
Mám již v hlavě konkrétní itinerář, nicméně není to nic závazného a cokoliv se může upravit a změnit. Nezáleží jen na mě, důležité je, aby se to líbilo všem, takže jakékoliv změny se můžou ještě udělat. Rámcově mám zatím v plánu projezdit takovou klasickou osu – Murchison falls, Kigali NP, Bwindi NP, Queen Elisabeth NP, ledovcová jezera, Rwenzori mountains, na každém místě tak den dva s různými aktivitami, výlety apod. Obecně mě tedy zajímá hlavně příroda, ne města.
Jsem zvyklý cestovat spíš „backpacker“ stylem, takže spát spíš v levnějších ubytovnách, jezdit tamní dopravou. Nicméně zdaleka se nebráním strávit některé dny v dražších lodžijích hlavně z toho důvodu, že nabízejí řadu různých aktivit do okolí, safari, výlety do pralesů apod., ke kterým by bylo problematické se dostat bez vlastního auta a taky nám to ušetří každodenní popojíždění.
Finančně mám zatím jen hrubou představu, ale viděl bych to tak na 35 000 kč bez poplatku na horské gorily, s tím, že cena se může jetě dost měnit nahoru i dolů podle toho, jaké typy ubytování zvolíme. Letenky se v současné době pohybují v průměru kolem 20 000. Je to všechno odhad bez poplatku za horské gorily, který je 500 amerických dolarů, což je pálka, nicméně ne všichni na ně musíme jít.
Co se týče termínu, je to věcí domluvy, nemám zatím pevně daná data. Ale pevně dané jsou ty dva týdny (maximálně nějakých 16 dní), víc dovolené si v práci bohužel vzít nemůžu.
Jinak jsem z Prahy, 26 let, domluvím se plynně anglicky a v sebeobraně i německy a rusky. Něco nacestováno mám (Ghana, Madagaskar, Uruguay, Uzbekistán, Kyrgysztán, Samoa,…), tak snad se společně neztratíme.:-)
Pište mi raději na e-mail, chodím na něj mnohem častěji než sem na Stezku.
Ondra

Zkušenosti čtenářů

Ondra

Kdyby se někomu nezobrazoval e-mail, tak je to [email protected]

HoKa

Ahoj Ondro, to co jsi vypsal urcite nestihnes za 14 dni. Napriklad Rwenzori na 2 dny nemaji vubec zadnou cenu, protoze ve dvoudennim vyletu te vezmou do prvni chaty okruhu a pak se vratis zpet. Navic ty nejhezci veci k videni jsou az od druheho, tretiho dne tydenniho treku, ktery Ti vrele doporucuju. Byl to jeden z nejhezcich treku, co jsme kdy sli. Gorily urcite dejte, za ty penize to stoji, ale musite je mit zamluveny (i zaplaceny) dopredu – nekdy hooodne dopredu. Pokud mas rad adrenalin, tak jed na raft na Bilem Nilu do mestecka Jinja. Jinak rozpocet mas hodne knop. My tam byli 20 dni a stalo nas to dost pres 50 tisic a to jsme jedli na ulici a spali ve stanu a nebo v nejlevnejsich hotylcich.
Nejake ceny mam tady:http://hoka.tachov.org/uganda_ceny.php
Snad jsem te neodradil, je to jedna z nejhezcich zemi v Africe.

Ondra
HoKa:

Ahoj,
jo, s těmi Rwenzori počítám, že by to bylo skutečně jenom „podívat se z dálky“. Našel jsem jedno docela pěkný ubytování v oblasti Kigali NP, odkud se dá udělat řada výletů na šimpanze, k jezerům i jednodenní výlet k Rwenzori, tak jsem tím myslel spíš to. Je mi jasný, že vydat se do těch hor by znamenalo minimálně několikadenní štreku.
Gorily bych určitě rád viděl a počítám s tím, že to budu rezervovat někdy výhledově za týden dva.
Tu cenu 50 tisíc máš na mysli i s gorilami? Protože já bez, což tak nějak odpovídá.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: