Rusko

Transsibiřská magistrála 2013

Jarek

Zdravím všechny cestovatele,
v roce 2013 by jsme chtěli projet Transsibiřkou magistrálu, a hledáme zájemce kterí by chtěli jet s námi. Inzeruji zavčas aby byl čas na vše se dobře připravit. Předpokládaný čas cesty 5 – 6 týdnů,
v termínu 13. července – 31. srpna. Předpokládaný
itineráž je Moskva-Vladivostok TSM,následně se vrátit k Bajkalskému jezeru a u něj zůstat tak 7-10 dnů, případně také projet Krugobajkalskou magistrálu
(asi 300Km),a podle zbylého času navštívit velká města
na TSM směrem k Moskvě.Veškeré náklady by jsme rádi minimalizovali, přesto předpokládané
náklady asi 30 000 Kč.Uvítám i příspěvky od cestovatelů
kteří již TSM projeli.Děkuji za odpovědi.

Zkušenosti čtenářů

Jiří Štencl

Dobrý den,
o účast na této cetě mám zájem. Prosím o kontakt.
Děkuji
Jiří Štencl

Bob Zelinka
Jiří Štencl:

O podobné cestě sním už nejméně 5 let.Rád bych se dověděl více o dopravě,jakou použijete?Vlak,auto,moto? Také váš přibližný odhad nákladů na cestu a pobyt. Také bych rád se dověděl jaké doklady a povolení je třeba si předem vyřídit.
Dík a jsem s pozdravem Bob

Jaroslav
Bob Zelinka:

Jak už jsem psal chceme minimalizovat náklady, ale i tak se budou náklady pohybovat kolem 30000kč.
Cestovat po Ukrajině a Rusku na velké vzdálenosti vlakem (na UK a Rusku jsou vlaky mnohonásobně levnější než u nás). Na menší vzdálenosti autobusem a tkz. maršutkami (malé autobusky).Je třeba mít pas a k němu vízum+pozvání toť vše. Obojí není problém pořídit.
Ubytování předpokládám v soukromí nebo ubytovny a podobně,(hotely jsou velmi drahé,ale v menších městech jednorázově lze použít), – ubytování určitě nebude vyhovovat těm kteří jsou zvyklí na kvalitní hotelové ubytování se službami.

Jaroslav
Jiří Štencl:

or******@em***.cz

Lukas

Ahoj,

take mam v planu podniknout neco podobneho v lete 2013. Kolik casu planujete stravit ve vlaku? Ja bych chtel vlak vyuzit pouze jako priblizovadlo (samozrejme se vsim co plackartna prinasi), ale vetsinu casu pak stravit nekde v prirode. Strasne me laka Altaj ze vsech stran. Navrat do CR bych si predstavoval letecky. Poslali byste mi prosim dalsi podrobnosti? Popr. pokud se moje plany vubec neshoduji s vasima, tak me ignorujte 🙂

Lukas

Martina

juuu závidím. Projeli jsme z Moskvy přez Baikal až do Hongkongu. Fantazie! Vlaky práda, čisté a ani double coupe nevyšel tak moc draho. Potřeba rezervovat ale dopředu, jinak nemáte šanci. Několikrát jsme měnili vlak a nikdy nebyl nejmenší problém. … 🙂 Baikal nádhera..byli jsme tam jen jeden den, tak jsme byli jen v Lisvyance, ale dokonce jsme se stihli okoupat 😀 Ubytko je drahé docela jen v Moskvě, ale v soukromí je to příjemnější mimo Moskvu. Cesta z Moskvy k Baikalu 3,5 dny,kdybyste měli zájem o info nebo nějaké kontakty ohledně vlaků atpd… stačí napsat 🙂

Martina:

AHOJ VŠE NEJLEPŠÍ V TOMTO ROCE.Měl bych zájem o něco podrobnějšího,konkr. itinerář cesty vlakem do Hong.Kongu,2009 jsem tam byl jen na 6hodin.Dále o spojení vlakem,zastávky po trase.Děkuji za ochotu Roman.

Frenk

Určitě napište na e-mail rád bych se přidal mě je 22,let ,ovládám AJ a mám zkšensti s natáčením a focením tak bych mohl z cety udělat takový malý dokumet a plánujete jet co nejrychleji a zkátka jen drazit k cíly , nebo se taky občas zastavit podívat se po blízkém měste , nebo třeba popovídat s místními a poznat danou kulturu?

www.facebook.com/Transsibirskazeleznice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: