Spolucestování Asie/ Australie

Transibiřská magistrála – červenec 2012

Zuzka

Zdar cestovatelé!
V červenci po státnicích vyrážím na dlouho vysněnou cestu po Asii a hledám parťáky a parťačky na cestu Transibiřskou magistrálou do Vladivostoku. Trasa jak se dohodneme, moje představa je 1-2měsíce s přestávkami na Bajkale a třeba i nějaké horské treky – př. kolem Beluchy na Altaji nebo vyrazit naopak více na sever – záleží, jak se domluvíme.
Já 29, z Prahy a snad do nepohody, se základy ruštiny, cestovatelskými zkušenostmi a úsměvem 🙂
Těším se na zprávy!
Zuzka

Zkušenosti čtenářů

Jára

Ahoj Zuzko,

hned bych tuto trasu vyrazil, ale absolvoval jsen ji loni v létě a asi by se mi už nechtělo…J.

Eva

Ahoj,
tohle je můj sen,ale nemůžu na tak dlouho. 20-25 dní max i s víkendama.
Kdyby ti to stačilo, jdu do toho.. Základy ruštiny mám taky, zkušenosti s cestováním ruskými vlaky taky.
Eva

Zuzka
Eva:

Ahoj, 🙂

neviem ci je to este pre niekoho z vas aktualne, ale na tie cca 3 tyzdne by som mohla tiez 🙂 v podstate hocikedy august, september…

Petra
Zuzka:

Ahoj Zuzko,

my vyrážíme s kamarádkama 25.8. na tři týdny, nejprve letecky do Moskvy, Transsibiřskou magistrálou na Bajkal, po 4 denním treku kolem Bajkalu popojedeme vlakem do Ulanbátaru, tam strávíme 4 dny a zakončíme vlakem do Pekingu, opět asi 4 denní výlety ve měste a okolí, návrat 15.9. Už máme i letenky, jsme tři, sháníme čtvrtého.

Nechtěla by ses přidat? Když tak napiš na email:

Pe********@se****.cz











Petra

Petra
Eva:

Ahoj Evo,

my vyrážíme s kamarádkama 25.8. na tři týdny, nejprve letecky do Moskvy, Transsibiřskou magistrálou na Bajkal, po 4 denním treku kolem Bajkalu popojedeme vlakem do Ulanbátaru, tam strávíme 4 dny a zakončíme vlakem do Pekingu, opět asi 4 denní výlety ve měste a okolí, návrat 15.9. Už máme i letenky, jsme tři, sháníme čtvrtého.

Nechtěla by ses přidat? Když tak napiš na email:

Pe********@se****.cz











Petra

Marek

Ahoj Zuzko,

s přítelkyní chceme koncem července až začátkem srpna odletět do Vladivostoku a tam trekovat po Sichote Alinu (hory severně od Vladivostoku) a pak buďto sjet nějakou řeku, nebo se podívat dál na sever do jiných hor. Celkově bychom tam strávili cca měsíc, takže by se to krylo s tvými plány. Magistrálu nedáváme, protože nechceme strávit 2 týdny z omezeného času dovolené sezením ve vlaku, ale bylo fajn se sejít ve Vladivostoku a pak cestovat společně. Sichote Alin jsou úžasné, divoké hory, kde žije např. tygr usurijský (asi poslední populace s reálnou nadějí na přežití). A řeky, případně severnější hory, budou určitě stejně zajímavé, ikdyž už bez tygra :-). My máme kromě Evropy zkušenosti s životem a nezávislým cestováním po západních USA, Britské Kolumbii a Yukonu, a východní Sibiř je naším snem, který bychom chtěli uskutečnit než přijdou závazky.

Kdyby Tě to zaujalo, tak to můžem probrat podrobněji. Bydlíme v Liberci.

Měj se. Marek

MirekCH
Marek:

Ahoj.
Mám trochu jiný návrh, bohužel už od 17. června.Sháním parťáka, parťačku na Polární Ural na 3 týdny (s tímto termínem už nehnu). Plán… Vlakem přes Moskvu a Ekatěrinburg do Priobje (cca 4 dny) Pak plavba lodí 3 dny po proudu do Labytnangy, 10denní trek (případně místním vlakem a stopem) přes Polární Ural do Vorkuty či Čumu (150-200 km) a vlakem přes Moskvu do Prahy. Kdo by chtěl pokračovat na východ, může z Moskvy, nebo se dá cesta otočit, a na východ jet už z Ekatěrinburgu.Rusky se domluvím, zkušenosti mám z Karélie, Soloveckých ostrovů a poloostrova Kola. Byl jsem i v Altaji. Mohu doporučit Jihočujský a Severočujský hřbet, Bělucha už je moc civilizovaná s množstvím turistů. Je mi sice 57, ale díky pravidelnému sportu jsem zvyklý na mladé lidi, i kondička je dostačující na takovou cestu. Jsem z Prahy. Předpokládaná cena 18 000 Kč.Tak jestli byste měl někdo chuť se mnou jet, dejte vědět.Mirek

MirekCH
MirekCH:

Nic není na věčné časy. Termín dovolené mohu posunout o týden. Tedy odjezd 23. 6. M.

Honza
MirekCH:

Ahoj, sice uz jste z cesty asi doma 🙂 ale i tak me to celkem zaujalo. Mate nejaky plan Vasi cesty? docela me to laka… ve Vladivostocku jsem uz byl ale treba Vorkuta atd… to bych podniknul.. diky za reakci. Honza

Petr

Ahoj Zuzko, já bych také mohl maximálně na měsíc, více ne. Jak to máš naplánované? Já bych rád až do Mongolska – Ulambátar atd… možná i Peking. Napiš na:

pe*******@ce*****.cz











ahoj

tibor
Petr:

ahoj zuzka,velmi nadherna trasa a aj by som sa pridal,ale az niekedy v septembri.

Petra
tibor:

Ahoj,

my vyrážíme s kamarádkama 25.8. na tři týdny do Moskvy, Transsibiřskou magistrálou na Bajkal, po 4 denním treku kolem Bajkalu popojedeme vlakem do Ulanbátaru, tam strávíme 4 dny a zakončíme vlakem do Pekingu, opět asi 4 denní výlety ve měste a okolí, návrat 15.9. Už máme i letenky, jsme tři, sháníme čtvrtého.
Pište prosím na email:

Pe********@se****.cz











Kdybyste měli kdokoliv zájem, budeme rádi!

Peťa

www.facebook.com/Transsibirskazeleznice

Ahoj, fotky z Vašich cest rád uveřejním tady:
http://www.facebook.com/Transsibirskazeleznice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: