Volná diskuse

TIP NA CESTU DO 40 000,-

Michal

Ahoj,
můžete mi prosím někdo doporučit cestu do zajímavé země (exotiku), pro baťůžkáře, která se dá pořídit do 40 tis. (se vším všudy) na 3-4 týdny. Byl jsem už v Thajsku a moc se mi tam líbilo, ale rád bych navštívil i jinou zemi.
Mám rád přírodu – hory i moře, památky i moderní města.
Děkuji za tipy.

Zkušenosti čtenářů

Vojta

za 20000 ti poradim slovensko:-) za 10000 tam mesic v pohode zvladnes a 10000 usetris. A kdyz pojedes na vychod, uzijes si i exotiku:-D

Michal
Vojta:

Re:Vojta:

Díky vtipálku, ale tam už sem byl.

Petra

Za 40 tisic se da jet kamkoliv, podle terminu si zjisti ceny letenek a uvidis kam az se muzes dostat. My byli vloni tri tydny v Armenii a vyslo nas to asi na 16 tisic na osobu, vcetne letenky do Istambulu.

David Kučera

Ahoj Michale,
jeď do Indonésie. Supr země po všech stránkách – lidi, kultura, příroda, jídlo atd. Za 4 týdny můžeš např. projet Jávu, Bali a pár ostrovů na východ od Bali, případně Jávu, Bali a kousek Sumatry, nebo další místa – itinerářů je tam bezpočet.
Nebo např. Bolívie, Írán, Guatemala.

george

Za 15 000 projedeš Jordánsko a Sýrii s letadlem do Damašku včetně víz, vstupů (Petra vyjde na 1000 Kč – 2 dny), jídla a noclehů v hotelech na střechách. Za tři týdny projedeš pohodově obě země, bez severní a severovýchodní Sýrie. Za 4 týdny můžeš po zemi (busem do Istanbulu a do Aleppa) a a zpátky přes Qamishli a díky tomu poznáš i zbytek Sýrie a můžeš se podívat do Mardinu a Urfy, což jsou podle mě nejhezčí turecká města. A vyjde tě to (díky výměně letadla za bus) taky na 15 000.

Tam jsem meditoval a Beduín mi vozil každý den kýbl vody. Moře máš hned 3 (Mrtvé (Jordánsko), Rudé (Jordánsko) a Středozemní (Sýrie a Turecko), arabská města jsou mišmaš modernosti a historie a hory jsou tam taky a ještě si užiješ poušť. A 3 dny pod převisem v poušti ve Wadi Rum, to je ta pravá příroda.

V podstatě máš na měsíc skoro všude v exotických zemích (nejen). Snad Barma je problém, protože ti nedají tak dlouhé vízum a taky ti vymění peníze v nesmyslném kurzu. Jako to dělal bolševik.

Bára

Já hlasuju pro Etiopii nebo pro Jemen. Hlavně do Etiopie teď zlevnili celkem o dost letenky. Za tři tydny pobytu (plus letenka, samozřejmě) víc než těch 40 tis. nezaplatíš, spíš Ti ještě zbude nějaká ta tisícovka na to Slovensko :-). A obě země jsou úžasné.

Petra

Jojo, Indonesie je super. Let tam.

george

Jemen bych taky doporučil. Letenka i s taxama do 17 000 Kč. Vízum 700 Kč. Nejvíc se tam utratí za vodu, tak 4 USD denně. A zpáteční letenku na Sokotru pořídíš tak do 4500 Kč.

Jinak finančně by si mohl mít problém u bývalých francouzských kolonií. Ty letenky jsou hrozně drahé. Togo na září 80 tis. Kč. Benin 60 tis. Kč. Kamerun 31 tis. Kč atd.

Michal

Děkuji moc za zajímavé tipy. Budu rád za jakékoliv další. Nemáte někdo zkušenosti i s Jižní Amerikou?

David Kučera
Michal:

Např. Bolívie je vděčná. Levná, nádherné scenérie od velehor až po džungli, daleko méně turistů než v sousedním Peru.

george
Michal:

Ještě k několikrát doporučovanému Jemenu. Rozhodně je bezpečnější nežli Jižní Amerika. Navíc když poslední den nakoupíš pytel džambijí (zahnuté nože) a něco tepaných moka konviček, tak tady je prodáš levou rukou a zaplatí se ti letenka.

U Asie to už takové není. Je toho všeho v ČR moc. Tedy s výjimkou kachlí z Isfahánu, ale ty jsou obrovské a vzor tvoří většinou 4.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: