Volná diskuse

Tip na cestování, rozpočet 200 tisíc

Tejdo

Zdravím, už jste asi každý jednou zažili takový ten pocit, kdy Vás práce nebaví a potřebovali byste na chvilku oraz kvůli.. v této pozici se zrovna také nacházím a proto se na Vás obracím s prosbou o tip kam co bych rozhodně neměl vynechat a čemu bych se měl vyhnout velkým obloukem.
Prozatím není žádný bližší plán, ale vzhledem k tomu, že chci být na cestách co nejdéle a vidět toho pokud možno co nejvíce, tak se přímo vybízí Asie jak US, NZ atp..
Díky všem zúčastněným.
Mějte se.Tej

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, já už jsem takto (nejen kvůli tomu, že mě práce nebavila, ale také po škole nebo po skončení práce na dobu určitou) vyrazil na delší cestu mnohokrát. Nejdéle vydržíš s rozpočtem asi v jižní, JV Asii, dále pak v Latinské Americe (tam zvlášť při pomalejším cestování, které se nezaměřuje jen na ta nej místa s přelety mezi nimi). V USA a Kanadě to chce půjčit si auto. Cestování ve více lidech se spaním ve stanu (občas i hostel a motel) může vyjít levně, ale pokud jsi sám, už se to oproti výše uvedeným oblastem prodraží. O NZ to platí podobně jako v USA, ale s tím rozdílem, že tam můžeš jezdit i stopem a chodit na vícedenní treky se spaním na chatách, které vyjdou dost levně, zvlášť pokud vynecháš ty nejpopulárnější treky a koupíš si 6-měsíční Backcountry Hut Pass za 92 NZD – už jsem tam byl takto na 3×3 měsíce, naposledy částečně i s autem viz http://novyzeland.unas.cz/main.htmKdybychom si sedli a měli podobné představy o cestování, mohl by ses přidat na část mé plánované cesty. Vyrazím na začátku listopadu na necelý rok po trase Samoa, Nový Zéland, Austrálie, JV Asie, Čína a Japonsko.

Jirka

Já si myslím, že cestovat by měl ten, koho něco zajímá (a za tím pak jel), ne proto, že ho nebaví práce. Dá se najít jiná práce, koníček, sport.
Lidí, co by někam jeli, nemají plán ani cíl (a tímpádem ani důvod) jsou plná letiště.
Když už to musí být „něco vidět“, něco bych si přečetl, zjistil co mě zajímá, a pak bych hledal, jak toho docílit. Každopádně bych hledal něco trošku hlubšího, a dával bych pozor, aby to nebylo jen proto, že někam dneska jet a konzumovat „vidět a být“ je jen móda, a většinou nemá nic společného s poznáním.
200.000 Kč je dost téměř na cokoliv, můžeš se za to i dva roky poflakovat co nejlevněji po turistických ghettech Indie a Thajska, anebo jet na dvě komerční safari do Tanzánie.
Pro inspiraci se můžeš kouknout na mé stránky, třeba tady:
http://vanishingworldphotography.com/po-zemi.html

Jirka:

Asi tak. Když někdo neví proč a kam cestovat, měl by zůstat doma.

pdmlynek

Sice trochu souhlasím s anonymem, ale jestli o sobě néco víc napíšeš, tak Ti můžeme lepší pomoc.  Napiš něco o sobě, jak jsi starý, co děláš (jestliže děláš fyzickou práci, tak asi někam si lehnout na pláž, ale jestliže celý den sedíš, tak asi aktivní dolovenou), jaké máš koníčky, kolik vás bude, co máš rád, jakou řečí mluvíš, jaký styl cestování máš rád, atd.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: