Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Thajsko v září

Míša

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli tu nemá někdo osobní zkušenost s Thajskem v září hlavně co se týče počasí. Samozřejmě jsem četla spousty článků a vím, že je tam zrovna období dešťů, ale byla bych ráda, kdyby mi někdo mohl napsat přímo jeho zkušenost, jak to tam doopravdy vypadá s počasímPředem děkuji za odpověď 🙂

Zkušenosti čtenářů

Libor

Může být 5 dní v kuse slunečno bez deště, což jsem měl v září u Krabi (tam je to podle statistik nejdeštivější měsíc). Může 5 dní celkem propršet, jak to prý bylo před mým příjezdem. Pravděpodobně ale bude pršet jen max. pár hodin odpoledne a asi ne každý den. Mně ještě trochu krátce zapršelo odpoledne v Hua Hin (1 ze tří) a dopoledne v Bangkoku. Na Ko Phanganu bylo zataženo, ale nepršelo. V posledních 2 letech je v Thajsku mimořádné sucho, takže zkušenosti jiných, že jim skoro vůbec nepršelo, nebudou tak směrodatné, pokud sucho přestane. Možné jsou i záplavy, ale to celoročně:
http://www.channelnewsasia.com/news/asiapacific/thailand-declares-pattaya/2136818.html

Míša

Velice děkuji za odezvu :-)Ráda bych se ještě zeptala, zda to třeba nemá vliv na moře, jestli např. voda není kalnější nebo nemá různé jiné „vady“

ahoj, ano voda je kalnejsia a mozu byt vysoke vlny. moze sa stat ze sa kvoli vetru a vlnam zrusi nejaky ten boat trip a slabsie povahy obcas vyhladaju bazen miesto mora. taktiez na plazach moze byt trochu vyplaveny bordel, viac nez v sezone. ale moze to byt uplne v pohode. je to o stasti, v septembri to bude asi lepsie vnutri v zalive nez na zapade

Cestopisnik.cz

Období dešťů není nic tak hrozného. Občas sprchne, může pršet i dva dny v kuse, ale většino je to v pohodě nebo déšť jen na pár minut/hodin.

Libor

U Railay byla voda trochu zakalená, ale na blízkých ostrůvkách modrá a průhledná. Vlny jsem tam v září měl jen minimální.
Nechci strašit, ale o jedné máloznámé „vadě“ v moři u thajských břehů (ale i v celé oblasti) vím. Jedná se o medúzy čtyřhranky (box jellyfish), které jsou nejčastější v teplejší části roku, i když pravděpodobnost napadení je velmi malá. Když už se ale s nimi člověk setká…
http://phuketwan.com/tourism/box-jellyfish-deaths-mean-thailand-act-protect-tourists-says-expert-23321/
http://phuketwan.com/tourism/british-womans-box-jellyfish-stings-likely-damage-phukets-tourism-image-16718/
http://thaiboxjellyfish.blogspot.cz/

Míša

Všem moc děkuji za jejich příspěvky, už miulý rok jsme chtěli podniknout výlet s báglem do Thajska, ale nakonec právě ze strachu z období dešťů jsme raději zvolili Indonésii (jeli jsme v červenci a sprnu). Ale letos bohužel nebudeme moct vyjet jinak než opět srpen-září možná začátek října max., O těch medúzách jsem ještě neslyšela a ráda si o nic počtu, děkuji 🙂 To se přítel zblázní, nesnáší je a má z nich panickou hrůzu :-DJeště mě napadl dotaz…Jestli je to opravdu takhle v mimosezóně o tolik levnější (někde uvádějí 30-50%) např. co se týče ubytování, stravování atd. 🙂

Míša

Tak teda můžu říct, že tyhle články nahnaly strach i mně. Překvapuje mě, že jsem o ní ještě neslyšela, zde se o ní baví jako o nejjedovatějším zvířeti na této planetě vyskytující se zde právě okolo Thajska, Indonésie, Malajsie a Filipín….Děsivé

Libor
Míša:

Nejvíc se čtyřhranky vyskytují u břehů severní Austrálie (v teplejší půlce roku), ale tam se s tím netají a na rozdíl od JV Asie se snaží o prevenci. Mají u pláží informace, ocet, sítě (ne proti žralokům) a mimo sítě se používají obleky z lycry:
http://travelnq.com/stinger-suits/
Jsou tam i malinké podobně jedovaté medúzy Irukandji, které se do sítí dostanou.
Levnější jídlo asi není, ale ubytování v nejlevnějších bungalovech bylo za 300 bahtů oproti 500 v sezóně. Oproti oficiálním cenám za výlety na ostrůvky byly ceny asi o 35-50% nižší, ale pravděpodobně se menší sleva dá získat i v sezóně.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: