Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Thajsko únor 2015 na měsíc

Gabča

čauky lidičky, plánuji s přítelem cestu do Thajska. Nejlépe konec ledna začátek února..Alespoň na měsíc. Chtěla bych vidět něco z kultury, přírody a na konec i válendo na pěkné pláži. 🙂 zatím sestavuji itinerář. Přítel z toho má panickou hrůzu 😀 neumíme perfektně anglicky a on málo důvěřuje lidem a ještě když jim nerozumí, hihi takže se bojí, že nás okradou, přepadnou, zabloudíme 🙂 a tak mne napadlo zda by se nechtěl někdo přidat, jednotlivec možná lépe nějaký pár, abychom dali anglinu dohromady a cítili se bezpečněji. Víc hlav víc ví :)Jsme oba přátelský a srandovní, věk 26 let.

Zkušenosti čtenářů

Luděk

Gabčo podle mě zbytečné obavy, Thajsko je budhistická zeme a že by tě někdo přepadl nebo okradl? leda tak nějaký turisti, budeš překvapena jak tam vše jednoduše a dobře funguje a jak jsou thajci v pohodě, jen jim musíš dopřát na vše dost času, oni to mají s časem jinak… Také přemýšlím o výletu ale až koncem února, pokud chceš napiš mi na majlík, o zkušenosti se rád podělím. Luděk ho********@se****.cz

Monika

Ahoj Gabčo, v jakem terminu nakonec jedete? My mozna s pritelem pojedem ale az dele unor/brezen.. 🙁 max. 20 dni..

Gabča
Monika:

Ahojky Mončo, trochu se mi to zkomplikovalo v práci a můžeme odletět až 14-15 únor. Písni mi třeba email a možná se domluvíme 🙂

radek
Gabča:

Cau gabco 14.15.16 budu v bangkoku a odlitam domu…. shanim spolubydlici…. muzu predat rady a typy a projet si bkk…. pisni kdyztak na franta popelnik na fb…. ahoj….

Honza

Cesty / Vietnam – Thajsko – Kambodža
PORADÍM VÁM

Poskytnu informace ohledně
– Kontakt na prodejce letenek
– Informace ohledně vízové politiky
– Adresy léta prověřených hotelů
– Časy přesunů, jak se nejlépe přesouvat
– Ceny výletů, ceny lístků na místní dopravu- lodě, autobusy, vlaky, letecké přelety …
– Od koho zakoupit lístky
– Tipy na restaurace s místní chutnou kuchyní
– Místa která stojí za to navštívit a místa kterým se raději vyhnout
– Čeho se vyvarovat a na co si dát pozor při styku s místním servisem.
– Kontakt na seriozní, důvěryhodné, prověřené a spolehlivé osoby – prodejce výletů, lístků, průvodce,…
Aby Vám vše klaplo časově, bez potíží, bez finančních ztrát.

Jeďte připraveni !
Honza
http://www.CestyAsie.cz

Gabča
Honza:

Ahojky, super. Koukám na tvé zmíněné stránky, tak případně napíšu. děkuji

Alena
Honza:

Ahoj Honzo, můžeš poradit co za boty na trek na severu Thajska a co za obleční a ještě co na komáry, pokud vůbec?moc děkuji. jedeme s kámoškou příští pátek na dva a půl týdne. Alča

Vítek

Ahoj Honzo,
mohl bych Tě požádat o tvůj email? Zajímalo by mě pár informací z těch bodů, které jsi zde zmínil, ale raději bych osobní kontakt (pokud to bude možné)
Díky, Vítek

Lucka

Ahoj Gábi :), my letíme s přítelem od 27.1. do 19.2., tak se klidně můžeme domluvit. Kdy letíte vy a jaký máte plán cesty? L.

iva
Lucka:

Ahoj,
my letíme ve stejném termínu také.Letíte s Emirátama?

Lída
Lucka:

Ahoj,letím 27.1.s Eva air z Vídně,neletíte taky?

Dalibor

Jedu do Thajska 30.1.-12.3., anglicitnu mam. 🙂 planuji nejdrive sever 2tydny, 1tyden stred, pak 2tydny potapeni, pak 2tydny jih a Malajsie. 🙂 Tak mam za to, ze bychom to mohli nejka skloubit. 🙂

Zuzka

ahoj Gabi, je inzerát ještě aktuálnbí? Odlétám do Thajska 9.2. uplně sama a mám z toho hrůzu také..kdyby jste se chtěli přidat, budu ráda:-) Zuzka

Petr

Čauky, nás letí tentokrát 9 členná grupa 🙂 odlétáme s fly emirates 29.2.2015. Co se týká angličtiny nemusíš mít vůbec strach ja umím perfektně a stejně my většina Thajců nerozumí, takže vesměs ruky nohy a nějak to dáte dohromady, jsou to pohodáři. O přepadení bych strach neměl, možná tak od hada na pokoji 😀

Hana
Petr:

ahoj nebyla by ještě šance se přidat? u mne by teda záleželo na sehnání cenově přístupné letence, pak už by to bylo na vás, zda přibíráte další členy. Hanka

Viktor

Ahoj, nejede také někdo kolem 23.2 na cca měsíc? Dobrá společnost je více než vítána!!!

Eva+Ondrej

Helooou vy dvaja , my odlietame 27 z Viedne a vraciame sa 17. chceme tak 5 dni byt v Bangkoku+tygria farma a potom cca 4-5 – 15 ist na KOH LIPE, coz je najnadhernejsi ostrov v Thajsku , raj na zemi 🙂 Ak mate chut, pisnite, pridame/te sa a bude aspon sranda.
Ondrejko a Evicka 🙂

Eliška

ahoj letíme 11.2. do 27.2. s přítelem, nejdřív asi sever na par dní pak přesun na jih 🙂

pavel
Eliška:

Ahoj Eliško, také letím 11.2. Je to Aeroflot přes Moskvu, neletíte stejně? Pavel

eliška
pavel:

ahoj bohužel letíme s emirates

Alena

ahojte, letíme s kamarádkou příští pátek na dva a půl týdne do Thajska. jeden týden sever a pak jih. Krabi, Pipi atd.
můžete mi někdo poradit jaké boty na treky na severu, cheme dát i Golden Triangl. a jaké oblečení? mám si vzít Nike tenisky, nebo Salewy boty na trek nebo jen tenisky? a co komáři? máme přibalit něco proti komárům? moc moc díky za radu. Alča

Iveta

Ahoj moc mě zaujala vaše diskuze a ráda bych navštívila cca na 14 dní až tři týdny Thajsko. Nemám žádné informace ani parťáka, ale kdyby měl někdo zájem o jednu slečnu, klidně písněte e-mail. Přizpůsobila bych se vším:-) Díky Iveta

pavel
Iveta:

Ahoj letím 11.2. a návrat konec brezna. Zkušenosti mám)) Pavel

Iveta
pavel:

To už je na me dlouho, přes měsíc dovolenou nedostanu:-(

pavel
Iveta:

Ahojky, to chápu, ale vždyt se můžeš vrátit dřív… já zůstanu to je OK, málokdy se dovolené sejdou stejné..

Petr

Ahoj, my odlétáme už zítra. Chystáme senavštívit similiány. Jsme baťůžkáři a doufáme že nebude problém s hledáním ubytováním až na místě.:-) Nějaké zkušenosti jak to chodí v únoru? Chtěli by jsme při své cestě navštívit nějaký NP, máte typ? Například Erawan vs Khao Sok? Nějaký čas budeme chtít strávit i v Krabi a mrknout se i na místní „Václavák“ (2xPhi). Pak by jsme se chtěli postupně přesouvat na Jih a nakonec si zakoupit letenku a zpět do Bangoku. Odtud bysme chtěli dát ještě Kambodžu a při zpáteční cestě ještě zewlit na Ko Changu.Jelikož to řešíme na poslední chvíli, mám strach z toho že si budeme vše zařizovat až na místě (jízdenky na vlak, letenku, ubytování). Snad to nebude problém.

pavel

Ahoj letím 11.2. Zkušenosti a jazyk mám) Pavel

Důchodci

Jsme důchodci,kteří procestovali sami celou Evropu.Poraďte nám jak a kde v Bangkoku (na letišti?)nejvýhodněji měnit peníze(dolary,eura?), nebo vybírat z bankomatu? Uvítáme i osobní zkušenosti s dopravou z letiště a ubytování.

Luciáš
Důchodci:

Ahojte, my se teď vrátili, nejlepší je asi vybrat z bankomatu, které jsou na každém rohu označené nápisem ATM. Poplatek je 180 BHT, proto je asi lepší si vybrat větší částku. Doprava z letiště je v pohodě, taxíků je všude nepřeberné množství, ale taxikáři jsou pěkní prevíti. Natahují turisty a je docela zázrak narazit na taxikáře, který by zapl taxametr. My jsme vyjeli do 4. patra a tam chytli taxi, které zrovna někoho dovezlo. Zkuste chvíli vydržet a najít někoho s taxametrem, příp. smlouvejte, smlouvejte a nedejte se :). Do centra z letiště byste neměli platit víc jak cca 300BHT.

Míříte-li do batůžkářské oblasti Khao San Road, určitě využijte tzv. Airport Expres Bus (označený AE 1 – AE 4) zastavuje v 1. patře u východu 8. Jízdné se platí ve stánku na zastávce před výstupem z haly. Autobusy jezdí mezi 5:00 – 23:00. Směry Khao San, Sukumvit, Silom, a Hua Lamphong. Cesta se může protáhnout v závislosti na dopravní situaci, jízdné je cca 150 THB.

Karel

Ten Airport Expres Bus AE-2 na Khao San road už od roku 2011 nejezdí.

pecik

Ahoj Karle.
A čím ,a od kud je nejlepší do Kho San ?
Sky Train ?
Mylím z letiště 🙂
Díky

Honza

PORADÍM VÁM
Čas, který by jste strávili hledáním ubytování, dopravy, výletů atd. na internetu můžete věnovat něčemu jinému.

Poskytnu informace ohledně
– Kontakt na prodejce letenek
– Informace ohledně vízové politiky
– Adresy léta prověřených hotelů
– Časy přesunů, jak se nejlépe přesouvat
– Ceny výletů, ceny lístků na místní dopravu- lodě, autobusy, vlaky, letecké přelety …
– Od koho zakoupit lístky
– Tipy na restaurace s místní chutnou kuchyní
– Místa která stojí za to navštívit a místa kterým se raději vyhnout
– Čeho se vyvarovat a na co si dát pozor při styku s místním servisem.
– Kontakt na seriozní, důvěryhodné, prověřené a spolehlivé osoby – prodejce výletů, lístků, průvodce,…
Aby Vám vše klaplo časově, bez potíží, bez finančních ztrát.

Jeďte připraveni !

Honza Pokorny
http://www.CestyAsie.cz

Pavel Průcha
Honza:

Dobrý den Honzo,prosím kontakt na Tebe . Rád bych využil rady ,pomoc s organizací cesty do Thajska. Mám zájem si tam zahrát golf , trochu potápění a pak cestování.
Nejobtížnější úsek cesty považuji první část cesty golf, protože je nutné mít časové rezervace na jednotlivá hřiště a
spojené transfery z hotelu na hřiště a zpět. Pak už lze improvizovat. Proto je vhodné si z ČR zajistit ten první týden na golf. Co ale potom si rád poslechnu rady. Pavel . pr*********@se****.cz

Marek

Ahoj. My letíme 20.2. – 10.3.
na začátku 2 dny Bangkokg, pak Kachanaburi a okolí asi na 4 dny a pak na jih po ostrovech…
rádi s někým pokecáme a strávíme část naší dovolené..

Vendula

Ahojte všichni, jsem teď momentálně na Koh Lantě na týden, někdo, kdo by se přidal a procestoval by se mnou ostrov? 🙂 Skutr či auto..Vendula 23 let, díky!

Libor

Ahoj. Jsem ted na Koh chang,ani nikam nepospíchám, přemýšlím o prozkoumání jiného ostrova,ale pak mám namířeno do Kambodži,tak se mi ted nechce na Krabi apod.. Má někdo nějaký tip tady poblíž nebo radu? Díky Libor

Josef

Ahoj. Muzete mi prosim nekdo na mail napsat co si mysli o letence se zastavkou v kijeve ? Ted behem 20ti dnu??

martin

Ahoj, sem kousek od Bangkoku. Planuju jih thajska,ostrovy,plaze,..pamatek uz sem videl hromadu.
Nema nekdo podobnej umysl? Pocitam ze zitra uz pojedu kolem Bangkoku na jih, a cestou zpet zastavky,nebo navopak,ani nevim 🙂
Kdyby nekdo neco, mail 😉 mc*****@gm***.com

Cestopisnik.cz

Přesně tak, Autobus z letiště už nejezdí. Jezdí vlak, kterej je mnohem rychlejší, tak by to bylo zbytečný.

Peníze bych neměnil – stačí na letišti vybrat z bankomatu podle kurzu vaší banky – ta si možná strhne navíc stovku za výběr.

Repelent – V Thajsku malárie není, takže spíš kvůli pohodlí. Ideálně si kupte něco tam. Neptejte se místních, protože Vám stejně řeknou, že na ně komáři nejdou.

Ubytování: Na Khao San se vyprdněte. Zbytečně moc scamu a velkej ruch a horší dostupnost. Ideální je bydlet někde blízko nadzemky. Dobrý je to u zastávky National Stadium BTS Station.

Jukněte na můj cestopis z Thajska

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: