Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Thajsko, Kambodža listopad/prosinec 2014

Nikol

Ahoj, na přelomu listopad/prosinec se chystáme na 15 dní do Thajska a Kambodži. Vím, že je to celkem málo, ale na víc dní se bohužel utrhnout nemůžeme. Chtěla bych poprosit o rady co stojí za to za tak krátkou dobu v obou zemích navštívit (beru v úvahu jen střed a východ Thajska, zbytek bysme s Kambodžou časově nezvládli). Případně nebudete se tam někdo pohybouvat tou dobou? Budu ráda za každou radu a typ 🙂

Zkušenosti čtenářů

Nikol

Vážně nikdo kdo by poradil? 🙁

Nikol:

Přečti si příspěvky z posledního roku, tam je mnoho rad o středním Thajsku třeba od Markofa. (Severo)východní Thajsko asi není tolik atraktivní. Pro inspiraci může posloužit i LP:
http://www.lonelyplanet.com/thailand/things-to-do/top-things-to-do-in-thailand

Ruru

Ahoj Niky, nediv se, že ti nikdo neradí, ono celkem není co. To jsou obě docela velké země a každého zajímá něco jiného. Byla jsem několikrát v Thajsku a 2x v Kambodži, přemýšlela jsem, co ti napsat a napadlo mne jediné – musela bys mít soukr. letadlo, abys stihla to, co píšeš. Nemyslím to špatně. Moje rada – nech si jednu zemi, tu, kam doletíte.

Nikol
Ruru:

Naše priorita je Kambodža. V Thajsku strávíme asi 4 dny, za tu dobu si chceme prohlídnout Bangkok a něco v okolí. V Kambodži plánujeme Angkor, Phnom Penh, Sihanoukville. Spíš jsme myslela typy na konkrétní místa co bysme si na naší cestě neměli nechat ujít 🙂

Tonda

Já Kambodžu v prosinci a je škoda, že nikdo nic nenapíše, zajímalo by mě to

Martin

Pokud je priorita Kambodža, pak jednoznačně kromě Angkoru a na závěr relaxačního Sihanoukville (nebuďte překvapeni, Sihanoukville není už dávno co bývalo a je to peleš lotrovská jakbysmet čímdáltimvíc ruskojazyčná – přijde na to ovšem, kdo co od něho čeká) stojí za vidění Battambang, a provincie Moldurkiri / Ratanakiri. Phnom Penh snad jen jako místo, přes které se dolů k moři musí, den tak akorát.

Nikol
Martin:

Děkuji za typy 🙂 Ještě by mě zajímalo, máte někdo zkušenosti s Kambodžskými ostrovy Koh Rong, Koh Samloem? Měli jsme v plánu to při zpáteční cestě vzít přes thajský Koh Chang, ale četla jsem že to tam moc pěkné dnes už není a ty kambodžské ostrovy vypadají ještě docela panensky 🙂

Jaro
Martin:

Martine diky za tip na Battambang , jedeme v lednu .Potvrdil jsi mi , ze Tonle Sap objedeme za zapadu .

Marketa

Ahoj, má někdo zkušenost s ubytováním na ostrově Koh Kong? díky moc! marketa

Ruru
Marketa:

Je to 3 roky, byla jsem na ostrově Koh Ru, odvezli nás tam rybáři a byli jsme tam úplně sami. Za 3 dny pro nás zase přijeli. Super.

15 dní na Kambodžu a Thajsko opravdu není moc. Aby to bylo na pohodu, tak bych to viděl na okolí Bangkoku – Ayuthaya, Kanchanaburi a v Kambodže Siem Reap, případne Battambang, pokud by zbýval čat, tak Phenom Penh, ale tam nás to už nelákalo, tak nemůžu poradit. Pro inspiraci zápisky z naší cesty: http://cestopisnik.cz/cestopis/asie/thajsko-2011/ a pokračování v Kambodže: http://cestopisnik.cz/cestopis/asie/kambodza-2011/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: