Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Thajsko-cestopis, váš rozpočet..

Šárka

Zdravím,

ještě letos chceme s přítelem jet do Thajska, tak nás zajímá na kolik a kde jste všude byli? a pokud máte třeba osobní blog s vaší cestou po Thajsku, klidně se pochlubte, hledáme inspiraci kam se jít podívat apod., zatím vše co jsem shlédla, např. na busmanovi je spíš staršího kalibru. Nějákou představu hrubou máme (cca 3-4 dny Bangkok) a zbytek ostrovy, nic s davy turistů. S cestovkou samozřejmě jet nechceme, zbytečný peníze navíc. Děkuju, Š.

Zkušenosti čtenářů

Jano

Ono sa vlastne neni veľmi čím chváliť lebo každý kto má dve zdravé nohy a trochu peňazí ten sa može v Thajsku cítiť ako doma ľubovolne dlho alebo dokým mu nevyprší dovolenka.
Ťažko radiť kam presne ísť kedže predmetom záujmu rôznych ľudí sú odlišné veci ale asi by som otázku čo vidieť a kam ísť postavil opačne pretože v tejto krajine sa dá takmer všade niečo pekné vidieť a zažiť takže ľahšie by možno bolo povedať ktoré miesta nestoja za návštevu,to bude rozhodne kratší zoznam 🙂
Ja som toho roku trochu bikoval od Bangkoku až po Jávu a myslím,že je to najúspornejšia a zároveň zdraviu aj prírode prospešná metóda cestovania aj keď napríklad na motorke by to určite nebol o nič menší zážitok.Vydal som sa koncom minulého roka smerom na juh po východnom pobreží k malajským hraniciam a vrátil sa po západnom pobreží naspať do BKK.Nezávisle na verejnej doprave má človek možnosť navštívit veľa krásnych miest bežne nenavštevovaných turistami.
Blog nepíšem lebo toho roku strávim v Ázii viac času ako doma takže asi radšej začnem dokumentovať Európu aby som nezabudol ako to u nás doma vyzerá 🙂

Jano Bača
Jano:

Tu je napríklad jeden celkom užitočný blog http://www.thajskyraj.com/

Šárka
Jano Bača:

Děkuju moc!

Bogdan

Chtěl jsem se zeptat, vyplatí se jet do JV Azie červenec srpen? hlavně teda kvůli počasí… když jo tak kam? dík

Tady je muj, treba se bude hodit.

cestopisnik

My byli právě přes léto viz odkaz výše. Sice je tam v tuhle dobu období dešťů, ale není to nic hroznýho. Znamená to jen to, že občas se může i vyskytnout déšť. Bejvá to ale jen drobná sprška nebo krátkej chcanec.

Luboš

luboskova.blog.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: