Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Thailand-Malaysia-Singapour

Michal

Ahoj, planuji cestu do Bangkoku, tam bych se nechtel vubec zdrzovat a pokracovat na Krabi beach, Raily beach, Phi phi, zaserfovat na ostrove Phuket a pokracovat do Malaysie, ostrov Langkawi, dale do Kuala Lumpure a konecna v Singapouru odkud prelet zpet do Bangkoku a domu.
Chtel bych se zeptat jestli je realne to stihnout za 3 tydny a moc se nehonit plus navic doporucit cile ktere po ceste navstivit, vyzkouset, abych o nic neprisel. Diky za rady.

Zkušenosti čtenářů

Jiří Korel

Je to reálné, proč ne. Na K.L. i Singapur stačí po dvou – třech dnech. Phi Phi to samé a ostatní si rozvrhni dle chuti. Na Krabi, Phuket i Langkawi by zbylo po čtyřech dnech. Za sebe ale říkám – tu dovolenou si neužiješ. Je to hodně přeletů a daleko od sebe. Dej radši Thajsko kolem Krabi, Phuket, Ko Lantu a příště jih. Méně je někdy více 😉

Michal
Jiří Korel:

To je to co jsme prave resil, abych nestravil zbytecne moc casu na cestach. Prelet z Bangkoku na Krabi neni moc draha zalezitost a usetrilo by to dva dny cesty vlakem. Dostat se pak vlakem pres Malajsii do Singapouru by mohlo byt uz mene narocne je to neco malo pres 1000km. Nebo myslis ze i tak by to stalo za prd? Nejake dalsi tipy co neminout?

Libor
Michal:

Vlakem se jede do Krabi přes noc do Surat Thani a pak několik hodin minivanem nebo autobusem (nejdřív taxíkem na poměrně vzdálené přestupní místo, vlak staví daleko od města, taxi v ceně lístku na minivan). Dá se taky jet přes noc asi 12 h. autobusem z Bangkoku do Krabi. Nejsou to tedy 2 dny. Nepíše se Singapour, ale Singapur nebo Singapore.

Libor:

Kamarad rikal ze vlaky nejezdi zrovna na cas, zpozdeni je dost bezne a ze efektivni cas muze byt klidne dva dny.

Libor

Zpoždění je běžné, ale jen max. pár hodin. Samozřejmě pokud povodně zatopí trať, může to být několik dní mimo provoz.

Lukáš

Ahoj, chystáme se na přelomu roku do Singapuru, pak bychom rádi viděli KL, nějaké ostrovy i plantáže v Malajsii a přesouváme se do Thajska, odkud po měsíci z Bangkoku letíme zase zpět. Mohl by nám někdo poradit, jestli je nutné se nechávat očkovat? Chceme vidět i kousek džungle (asi v Malajsii)… jakou máte zkušenost s komáry v těchto oblastech? Děkujeme za odpověď

Libor
Lukáš:

A to víš, že na hranicích dostanete jen razítko na 15 dní v Thajsku? (Předpokládám, že je budete překračovat po zemi.) Lepší by bylo letět nejdřív do Thajska, protože na letišti dostanete razítko na 30 dní.

Očkování na hepatitidu A a tyfus je lepší mít obecně do většiny rozvojových či chudších zemí. Hepatitida je dražší, ale vydrží min. 15-20 let. Podívej se na mapy:
http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/hepa.html
http://www.vakciny.net/ockovani_cizina/b_tyfus.html
S komáry to v jižním Thajsku u moře bude asi bez problémů, nebylo jich moc ani v období dešťů. Předpokládám, že v džungli v Malajsii jich bude dost.

Lukáš
Libor:

Libore, díky za odpověď, měsíc to bude celkem celá cesta, takže na Thajsko nám zbyde asi tak těch 15 dní, jak píšeš… Žloutenku si asi raději necháme, pokud to ještě do prosince stihneme, na ostatní asi prdíme, ale více se obáváme komárů, i když v džungli budeme jen chvilku, abychom ji viděli. Máme si vzít moskytiéry? Nebo ve většině příbytcích jsou? Kde si přesně byl? Můžeš nám něco doporučit?

Libor
Lukáš:

Já jsem byl na Railay s 1-denními výlety na ostrovy (na různých vláknech jsem vše popsal), v Hua Hin s návštěvou NP Kaeng Krachan a na severu Ko Phanganu. Moskytiéry byly kromě Bangkoku a Hua Hin, ale tam ani nebyly potřeba. Já bych si ji nebral a trval na tom, aby ji měli, ale v nejvyšší sezóně si možná nebudete moct tak vybírat. Přečti si, co píšou o tyfu a malárii:
http://www.vakciny.net/CIZINA/DESTINACE/malajsie.htm

Markéta
Lukáš:

Co se týče komárů v maljsijském pralese, byla jsem před 2 lety v taman negara (doporučuju!) a stačila prevence. Místní repelenty a speciální vonný tyčinky proti komárům, které vydrží hořet přes noc. Taky jsem se bála, ale nakonec měsíc v Malajsii povětšinou na venkově nebo v džungli bez problémů.

Jiří Korel

Hepatitidy A+B jsou určitě vhodné, máme i břišní tyfus. Nákaza malárií je nepravděpodobná a dá se eventuelně zaléčit. Málokdo bere antimalarika preventivně kvůli jejich vedlejším účinkům. V případě problémů nejlépe poradí místní lékař.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: