Střední Asie

Tadžikistán – permit do GBAO po zrušení víz 2022

Pavel Mráz

K 1.1. 2022 zrušil Tadžikistán vízovou povinnost – stačí tedy sednout do letadla a vystoupit v Dušanbe. Zásadní věcí je však povolení pro vstup do Horského Badachšánu. Má někdo zkušenost, kde v Dušanbe lze tento permit získat? A jak dlouho to může trvat.
Dík, Pavel Mráz, Tábor
P.S.: Po úspěšném Kyrgyzstánu r. 2019 s největším zážitkem – pohybem po Alajském údolí s neskutečnými výhledy na Pik lenin a řadu dalších je nutným pokračování právě Pamírská dálnice.

Zkušenosti čtenářů

Libor
Šufec

Aktuálně bych sázel spíše na to, že tam turisty nevpouští.
https://caravanistan.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=12799&start=10

Pavel Mráz
Šufec:

Pánové, obě informace jsou zajímavé, trochu mi trvalo, než jsem se tím prokousal. Obávám se, že v tuto chvíli má pravdu spíše Šufec – diskuse na jeho odkazu stále probíhá, uvidíme za čas. Přesto – nemáte nějaké osobní zkušenosti s vypůjčením auta v Dušanbe? V Biškeku 2019 to bylo velmi jednoduché a hlavně levné. Pravda, ruská půjčovna, maličká Honda Fit rok výroby asi 2003, volant vpravo, ale projel jsem s ní cca 2500 km včetně neasfaltované silnice Suusamyr – Kočkor.
Dík, Pavel Mráz

Iva

Ahoj, taky mam v plánu se tam vydat- Tádžikistán, nebo Kyrgyzstán. O zrušení víz to je dobrá zpráva, ale aktuální situace asi je (a často i bývala) dost proměnlivá. Kamarádi byli v Tádžiku v Badachšánském údolí, loni v létě úplně těsně před tím, než Talibán ovládl Afghánistán. Tehdy se to tam rojilo vojákama a těsně za nima to pod Chorogem pro turisty zavřeli. Na podzim byly nějaké problémy i na Kyrgyzské hranici, směrem na Oš, ale nevím kde přesně.
Pokud někdo něco budete vědět, budu ráda za zprávy 🙂

Lenka

Ahoj, letos bych také ráda navštívila Tádžikistán, uvažovala jsem i o letu do Kyrgyzstánu a přechodu po zemi, ale je dost těžké získat nějaké ověřené informace. Známý v Biškeku mi tvrdí, že přechod do Tádžikistánu možný je, na konzulátu v Taškentu mi řekli, že nyní ne, ale že situace se může každou chvíli měnit. Takže pokud by měl někdo aktuální info budu ráda, když mi dáte vědět, nebo napíšete zde 🙂

Libor
Lenka:

Na aktuální info se spíš dívej sem:
https://caravanistan.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=12985

Pavel Mráz
Libor:

Ahoj všem,
po roce se obracím na všechny, zda mají nějakou osobní zkušenost z cesty do Tadžikistánu (já to letos nezvládl, napřesrok bych určitě chtěl). Kdo se občas koukne na doporučované forum „caravanistan“, tak ví, že tam vlastně řeší stejné problémy, a taky tam nejsou úplně aktuální.
– řešil někdo v Dušanbe vypůjčení auta bez řidiče (cena)?
– DTTO permit do GBAO na místě – není to zdlouhavé?
– Dušanbe, co nějaký hotýlek pro batůžkáře?
– postřehy z Pamir highway
Zdravím všechny, Pavel Mráz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: