Spolucestování Afrika

Subsaharská Afrika (Namibie?) červenec-srpen 2010

Darklord

Ahoj
Jedny ze svých posledních (VŠ) prázdnin bych rád (po loňské Etiopské zkušenosti) strávil v subsaharské Africe. Sám bych do toho asi nešel, takže hledám nějaké lidi se stejným (podobným) cílem.

Destinace není tak úplně jistá/rozhodující, ale mé cíle jsou zhruba takové:
– poznávat především přírodu, případně lidi v přírodě
– moc neutrácet (takže ne žádné „turistické“ safari v JAR) – nějakou pokud možno levnou zemi (ale když už tam člověk bude, tak všechny NP a podobně se vstupy samozřejmě ano;-)
– obecně nějakou ještě „turisticky málo zasaženou zemi“
– nízkonákladové cestování na místě (stop, místní doprava, pronájem auta tam kde to jinak nejde (NP…)
– outdoor treky, výšlapy, stanování, když bude možno

Vzhledem k tomu že v červenci/srpnu je v „severní“ části (např. Etiopie) období dešťů a na doporučení známých mi zatím nejzajímavější připadá Namibie. Případně ale doporučujte jiné destinace;-)

Co se času týče, můžu od půlky července do konce srpna. Vzhledem k tomu že letenka bude největší výdaj, tak bych na místě rád strávil tak alespoň 4-5 týdnů.

Kontaktujte mě na mailu ([email protected]), ale snad to budu číst i tady.
Honza

Zkušenosti čtenářů

amags

Ahoj, taky plánuju něco podobného – JAR, Namibie, Botswana a zpět (tj. nejlépe Kapské – Windhoek – Etosha – Livingstone – Okawango – zpět Kapské a okolí). Příroda, zvířata, národní parky. U mě max. 3 týdny, takže co nestihnu to stihnu při další výpravě. Měj se fajn, Zdenek

Jarda

Ahoj,
tyto končiny by i mne zajímaly, 3-4 týdny by byl i pro mne optimální čas.
Jarda

Darklord

Ahoj
Ty 3 týdny je docela málo, rád bych aspoň na 4.
V současnosti zjišťuji, jestli je potřeba si na celou dobu pronajmout auto, protože to celý podnik prodražuje. Lepší by bylo se přepravovat co nejvíce místní dopravou či jak to půjde a auto pronajmout jen kam to je skutečně třeba (parky). Jak to je reálné nevím, zjišťuji od známých co tam byli loni, resp. 2006.
Kdyby to dopadlo na to auto, tak bych rád jel ve 4, aby se to rozpočítalo.
Peníze zajištěné mám, ale jako student – baťůžkář chci utratit co nejméně;-)
V únoru má vyjít nové vydání Lonely Planet, takže čekám co v něm bude.

Jinak samozřejmě mimo spolucestovatele/lky uvítám i vaše rady a tipy.

buld
Darklord:

Namíbie mne taky zaujala, ale jak jsem si četl různé deníky. Přijde mi to hodně drahý. Kempy, doprava, vstupy. Uvažoval jsem tam jet někdy přelom května a června na měsíc.

Darklord
buld:

Je pravda že drahé to asi bude, ale zase kvůli těm penězům tam nejet? V Namibii to při jejich zalidnění snad nebude tak žhavé, ale po zkušenostech z Etiopie, kde se Afrika mění před očima znamená případný odklad cesty výpravu do jiné Afriky (než je teď).

Každopádně moje datum (od půlky července dál) je pro mě jediné možné, dřív to nejde.

buld
buld:

dobrý den. mám nějaké praktické dotazy na Jana Kovandu co se týče cesty do Namibie a nenašel jsem mail. Tak mám prosbu o kontakt. S pozdravem buld ([email protected])

Darklord
Jan Kovanda

Ahoj, byl jsem v Namibii v červnu 2007. Snažili jsme se utratit co nejméně, auto jsme proto měli jen na 10 dní z 30, protože na některá místa se hromadnou dopravou nedostaneš. Celé to nakonec vyšlo na ca 50 tisíc na osobu (jeli jsme ve dvou, což není na auto ideální). Bylo to tedy trochu dražší, ovšem nezapomenutelný zážitek, Namibie je z přírodního hlediska úžasná země, místní lidé jsou milý, turistů málo. Mám na HS deník z cesty, tak se můžeš podívat a kdyby tě zajímaly nějaké podrobnosti, ozvi se. Honza

Nikol

Ahoj,
uvažuji o cestě do Afriky o prázdninách. Afrika mě hodně láká… a tvoje plány se mi líbí:) Zkušenosti z Afriky nemám žádné, ale někdy začít musím.:) tady je můj mail: [email protected], tak můžeš napsat a můžeme se o tom pobavit. Nikol

Jana

Ahoj,
do Afriky bych se ráda někdy podívala (láká mě hlavně Namibie, Keňa a Etiopie). Termín vyhovuje a jsem rozhodně pro co nejnižší náklady. Sice už vydělávám, ale žádná sláva to není…
Jana

Darklord

Tak jsem poslal maily, snad dojdou;-) Jinak jsem už koukal že na Lonely Planet jsou nová PDFka – úvod ke stažení zdarma (viz: http://tinyurl.com/y9umcmy )

aja

ahoj, co se týká namibie, tak to na stopa moc nevidim. Měli jsme půjčené auto a stalo se, že jsme za celý den potkali jen několik málo další aut. Taky pokud chceš do parků, tak bez auta to nejde. Namibie v kombinaci s Botswanou je super cesta, ale chce to svoje auto. Více info o cestě + náklady a kontakt na půjčovny aut v Namibii na http://www.elmundo.cz

Darklord

Stale jeste hledam spolucestujici, tak se nebojte ozvat;-)

Anča
Darklord:

Já bych jela hned, ale vzhledem k tomu, že teprve letos maturuju, tak do července určitě nebudu mít dost peněz… 🙁

Lenka
Darklord:

Ahoj,

byly bychom dvě. Optimální termín od druhé dekády července, my však max. na 3 týdny. Dejte vědět na [email protected].

Lenka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: