Zdravím, v srpnu plánuji vyrazit na cca 14 dní cestovat na Sri Lanku. Kolega, který se mnou měl jet se na mě vykašlal, ale jsem rozhodnutý odjet, rád bych ale k sobě někoho měl. Našel by se někdo, kdo by měl chuť se přidat?
Ještě přidávám email:
de*****@se****.cz
A kdy jedes? E.
Kdy a za kolik? 🙂
VSEM, KTERI SE CHYSTAJI NA SRI LANKU: PROSIM, CTETE NASLEDUJICI RADKY VELICE POZORNE a PROSIM O SHAROVANI DAL!!!
– nechci se nijak doknout prace lidi v cestovkach, ale vite, jak pro vas skladaji programy? Tak, ze prileti na jeden tyden na Sri Lanku, dostanou auto a ridice, projedou rychlokurzem co nejvice mist, hotelu a pamatek, aby pak meli alespon hrubou predstavu o tom, kam vlastne svoje klienty posilaji. A MYSLITE SI, ZE JSOU PRO VAS SCHOPNI PRIPRAVIT DOKONALY PROGRAM???
– podivejte se, prosim, nize na moje komentare k programu, ktery vytvorila neznama CK.
– opravdu si myslite, ze je idelani se inspirovat programem od lidi, kteri sedi v kancelari a ne od lidi, kteri travi 75% sveho veskero casu na cestach po Sri Lance krizem krazem???
TOHLE NENI REKLAMA MYCH SLUZEB, TOHLE JE UPOZORNENI PRO VAS PRO VSECHNY, ABYSTE SE POUCILI, PORADNE PROJELI VESKERE MOJE POZNAMKY V ODDELENI POZNAMEK A SVUJ PROGRAM SESTAVILI PODLE MYCH JIZ HOTOVYCH PROGRAMU.
PROTO JSTE SE PRECE STALI BATUZKARI A NE BEZMOZCI TUPI JEDINCI, KTERI NAKUPUJI PROGRAMY, ANIZ BY NECO VEDELI.
MOZNA OSTRA KRITIKA, ALE NECHCETE ZA SVOJE PENIZE TO NEJLEPSI, NECO JINEHO A UPLNE MIMO TURISMUS a HLAVNE spoustu super zazitku???
TAK CTETE:
přílet do Colomba, přejezd do rybářské vesnice Negombo – odpočinek a koupání v Indickém oceánu odpocinek muzeme dat, ale navrhuji hned prvni den odjezd na nejsevernejsi bod program, at mate cestu za sebou a je klid, tim ze mate auto jen pro sebe, tak si po ceste odpocinete a troche se I prospite, prvni den nebudete mit zadny program, takze se hned po priletu muzete vyspat a od dalsiho dne uz se v klidu a bez honeni muzete venovat pamatkam. NAvic Negombo mi prijde na odpocinek a eventuelni koupacku dost spinave, nabizim jen na prespani pred odletem, ale na zacatek vam dost pokazi ideu o Sri Lance,tak abyste se mi hned po priletu nechteli vratit zpet do CR
3. citadela Yapahuwa ukrytá v džungli vysoko na žulové skále, starobylé královské město Anurádhapura (UNESCO), jehož pozůstatky sahají až do 4. století př. n. l. – paláce, dágoby (buddhistické stúpy), chrámy, posvátný 2 tisíce let starý strom – pekne, ale opet navrhuji radeji Polonnaruwu, podle meho nazoru je Anuradhapura dost precenovana, na obrovskem prostoru malo co nabidnout, Polo. Je na malem prostoru doslova nadita palace a dalsimi stavbami, kde si jednoduse udelate obrazek o tom, jak ase drive zilo a jak to asi na Sri Lance vypadalo tehda…
4. magická kolébka srílanského buddhismu Mihintale (zde se roku 247 př. n. l. setkal král Dévánampija Tissa s Mahindou a byl obrácen na buddhistickou víru), poutní místo Aukana s 12metrovou sochou Buddhy, domorodá vesnička Habarana – v domorode vesnicce Habarana nenajdete nic a vubec nechapu, proc to nejaka cestovka takhle nafukuje …zaradime misto toho jine krasne vesnicky daleko od turismu a blizko pravym sri lancanum
5. výšlap na skalní horu Sigiriya (UNESCO) – Lví skála s pozůstatky rozlehlých zahrad a prastarými freskami sigiriyjských krasavic, královské město Polonnaruwa – paláce, dágoby a Gal Vihara (komplex soch sedícího, ležícího a stojícího Buddhy), návrat zpět do vesnice Habarana ANO!!!
6. jeskynní chrámy v Dambulle (UNESCO) – nástěnné malby s výjevy ze života Buddhy, buddhistické a hinduistické sochy, zastávka v Matale a návštěva spice garden (uvidíme, jak se pěstuje káva, pepř, skořice, kardamon, kurkuma, vanilka a další), Kandy – druhé největší město na Srí Lance, které je kulturním a duchovním centrem ostrova, procházka kolem stejnojmenného jezera, tradiční taneční show kandyjské kultury ANO!!!
7. treking v džungli v oblasti horského masivu Knuckles range (UNESCO), exotická příroda a zvířata, návrat zpět do Kandy a prohlídka nejvýznamnějšího svatostánku v zemi – Chrámu Buddhova zubu – radeji doporucim trekking v cajove plantazi, levnejsi, vlastne zadarmo, protoze pujdete po vlastnich, na trekking v Knuckles potrebujete odborneho horskeho vudce a jeep a to neco stoji!
8. královská botanická zahrada Peradeniya (obří bambusy, seychellské palmy, fíkovník s obrovskou korunou), sloní sirotčinec Pinnewala, kde můžete nakrmit slůně a přihlížet koupání slonů, poté přesun do vesničky Dalhousie na úpatí Adamovy hory ANO!!!
9. pro zájemce noční výstup na Adamovu horu (2 243 m) – významné poutní místo, východ slunce na mystikou opředené hoře (místo, kam přilétají zemřít motýli, posvátná Buddhova šlépěj), přejezd nádhernou horskou krajinou, „čajové hlavní město“ vysočiny a koloniální horské středisko Nuwara Eliya, návštěva továrny na čaj, čajové plantáže ANO!!!
10. brzy ráno odjezd do NP Horton Plains – zvlněná náhorní planina ve výšce přes 2 000 m, která poskytuje domov mnoha druhům rostlin a živočichů, pěšky podivuhodnou krajinou až na tzv. Konec světa, pohled do bezmála kilometrové propasti
11. divoké vodopády Ravana, horská vesnice Ella s jedněmi z nejkrásnějších výhledů na Srí Lance, odpočinek a procházka v oblasti čajových plantáží oba dva dny opet velice nafouknute popisky, Horton Plains bych vynechala a radeji zaradila navstevu vodopadu Bambarakanda bud jako 18km trek z kopece nebo jako 4 km prochazku lehce do kopce, oboje zakoncene koupeli pod vodopadem!
12. safari v NP Yala – nejznámější park na Srí Lance, který proslul vysokou koncentrací slonů, dále je zde možnost vidět medvědy pyskaté, buvoly, jeleny axis, krokodýly, sambary, divoké kance, opice nebo různé druhy ptactva, při troše štěstí šance na levharta V zadnem pripade, pouze pokud vam nevadi stovku jeepu, prach v puse, 3 sloni celkem a levhart jen pri hodne velkem stesti – tomuhle vyletu budete rikat hodne velky omyl. Za mych 18 navstev jsem videla levharta jen 2x to jen proto, ze jsem spala uvnitr narodniho parku za 600USD/noc! Doporucuji radeji navtevu parku Uda Walawe, Bundalla nebo Mineriya. Prosim, urcite se podivejte na ruzne reakce na internet, kdy klienti navstivili narodni ark Yala, verim, ze negativni ohlasy budou prevladat.
13. městečko Tissamaharama s rýžovými políčky a dágobami, zastávka u krásného jezera Tissa Wewa, kolem kterého se můžete vydat na procházku ve stínu staletých stromů, skalní svatyně Kirinda, nejjižnější výběžek Srí Lanky – maják Dondra, město Weligama, které proslavily panenské pláže a rybáři na kůlech, přesun do plážového střediska Unawatuna ANO
14. stará holandská pevnost Galle (UNESCO) – město, které je směsicí mnoha stylů a kultur a zároveň nejlépe dochovaným koloniálním městem ostrova, koupání na písečné pláži Unawatuna se zlatavým pískem, možnost potápění a šnorchlování ANO
15. Kosgoda – návštěva želví farmy, ANO, ale jiz v oblasti Mirissy, nikoliv v Kosgode, je to zajizdka.
Lenka
Ahojda,
chystáme se ve dvou na tři týdny asi od 4. srpna a taky sháníme parťáky 🙂
Určitě se ozvěte 😉
mi********@se****.cz
Ahoj Kubo,
uvažuji o tom. Můžež mi prosím nechat na sebe kontakt? Díky