Spolucestování Evropa

Špicberky / Svalbard červen 2008

Ondra

Nechce se někomu v červnu 2008 na Špicberky? Já tam 14.6.2008 poběžím maraton. Takže tam budu 13.-19.6.2008 Od tuď letím do Norska (Tromso) a pak asi stopem přes Laponsko do Rovaniemi a odtuť let do Prahy. Plánuju tak na 3-5 týdnů. Letenky na Svalbard nejsou tak drahý jak se píše. Já mám letenku z Prahy do Osla za 1443,- a z Osla do Longyearbyenu za 2543,- (i s poplatkama) zpáteční jsou +-stejně drahé ovšem koupené skoro 10 měsíců před(rád poradím) Chce to prostě koupit tak do listopadu. Já kluk 25 naprosto tolerantní. Čau

Zkušenosti čtenářů

Tomáš

Ahoj Ondor, zrovna jsem přemýšlel, kam pojedu za rok. Skandinávii mám rád, dokonce
mluvim norsky, ale naposledy jsem tam byl 2004. Taky rád běhám, maraton jsem párkrát taky běžel, zatim jen v Praze.
Vím o nějakém půlnočním maratonu na severu Norska a sám jsem si ho chtěl zaběhnout, sice nevím, jestli to byl zrovna tenhle.
Zkrátka se mi tohle celý zdá jako výbornej nápad. Jen nemám tolik času, zřejmě bych se přidal jen na část.
Tomáš, 27 let

Vladimír

Ondro,
já jsem už starý dědek, je mi 62 let. Procestoval jsem přes 50 zemí, ale na Spicberkách jsem nikdy nebyl. Rád bych je viděl a zejména v červnu,kdy je tam polární den. Klidně bych se k tobě přidal, ale jako Tomáš,musel bych se ihned pak vracet do Prahy. Poraď mi, jak sehnat tak laciné letenky.
Zdraví,
Vladimír

Filda

Ahoj Ondro, bola mi ponukana ucast v jednej expedicii na Spicberky, ale kvoli nekompletnosti zimnej vybavy som odmietol (malo to byt 14 v stane v zime).Stale ma to tam velmi laka a som velmi rad ze som nsaiel tvoj prispevok (dufam ze nie prilis neskoro).Tie ceny leteniek ma velmi prekvapuju, lebo co sme my kalukolovali tak boli ovela drahsie.Tomu som len rad.Maraton sa behat nehodlam 🙂 ale velmi rad by som sa pridal sa tam ist „len tak pozriet“.. Filda

Radka

Ahoj Ondro, na Spicberky se sice nechystám, jen taková drobnost, jak píšeš, že chceš jet stopem, tak my byli v Norsku v srpnu, zkoušeli stopovat a bylo to dost beznadějné…
Jednou jsme stopli Maďara, který v Norsku žije a jednou místňáka, kterému se nás zželelo, když nás viděl šlapat po silnici do kopce a oba říkali, že je to se stopováním mizerné, že norové prostě neberou. Dál už jsme si ani neškrtli a byli rádi za drahej vlak a bus….
Hodně štěstí a spoustu skvělých zážitků!!!!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: