Volná diskuse

Sháním Průvodce Tureckem

Martin Lejsal

V srpnu se chystám na měsíc do východního Turecka. Sháním informace o dopravě a ubytování v této oblasti. Pokud by někdo z vás podobnými informacemi, nebo Průvodcem k zapůjčení disponoval, moc by jste mi pomohli.

Zkušenosti čtenářů

katerina

Ahoj,zalezi na tom odkud pojedes.Jinak obecne po Turecku neni doprava vubec zadny problem.Maji rozsahlou sit autobusu a na kratsi vzdalenosti minibusy.Ja jsem osobne procestovala vychodni Turecko nekolikrat.Levne ubytovani najdes taky vsude.

Míša

Ahoj, rady ti bohužel žádný nedám, sama se po nich shánim. Mám totiž v plánu vydat se v srpnu taky do Turecka a proto se ozývám. Ještě jsem tam nebyla a tak cely plany teprv davam dokupy. jak se tam budeš dostávat? a už máš něco konkrétního kam a jak se podívat?

Martin Lejsal
Míša:

Ahoj Míšo, včera v noci jsem dokončil „itinerář“ cesty. Trvat bude cca 3 týdny. Poletím letadlem z Prahy do Istanbulu a pak autobusem na východ. Třeba se tam někde potkáme 🙂 Když budeš chtít, napiš a můžeme si vyměnit informace, které máme. Měj se hezky.

le***********@se****.cz











julian

Tohle bohužel není zrovna má destinace, ale určitě můžu doporučit poptat to na nějakém poptávkovém systému stylem tohoto: http://www.aaapoptavka.cz/poptavky/2-cestovani.html

já jsem si takhle řešil nedávno Gruzii.

laky

Ahoj Martine

Co se týká dopravy ,vůbec se nemáš čeho bát.Jak už tady někdo psal ,po celém Turecku jezdí naprosto moderní dálkové Autobusy (troufnu si říct většinou lepší i než Student Agency ) a podle délky trasy se pravidelně staví na toalety, či na jídlo.Mimo toho ti v buse dají i nějaký ten keksík,aby si neumřel hlady a pití jak teplé tak studené zdarma.Na kratší vzdálenosti se pak jezdí minibusy.Dříve tyto byly spíše staršího typu,ale dnes se park hodně změnil a i na východ dorazily minibusy značky mercedes a podobně.
Dá se také na delší přesuny létat vnitrostátními linkami,které najdeš například v Trabzonu,Erzurumu,Vanu nebo Diyabakiru.Letenky se běžně dostanou v kancelářích v centru jednotlivých měst,nebo přímo na letištích a jsou docela levné.Ceny se pohybují mezi 35 -150 TL.Kurz je dnes asi 10,7 Kč za 1 TL.
Vlakem je dobré jet maximálně směrem z Istanbulu do Karsu.Jinak železnice je sice levnější,ale podstatně pomalejší a dost často jsou vagony přeplněné.To nemluvě otom,že jednotlivé zastávky se nepojmenovávají podle názvu města,ale převážně mají svá jména,takže jedeš-li do těchto končin poprvé a neznáš řeč,tak se budeš neustále dotazovat kde to vlastně jste.Takže nedoporučuju.Snad jen pro jednorázový zážitek.
Jde tady také stopovat a je to docela fajn se svézt třeba na korbě náklaďáku.:-) Občas tě ale v blízkosti iránských hranic nechtějí naložit.Záleží na momentální situaci.
Ubytování je zde docela dostupné.Jen levnější penziony a hotely bývají občas plné,tak je dobré si je předem rezervovat.Není však vesměs problém,vždycky se něco najde a místní ti určitě rádi pomůžou.Je tu taky spousta kempů,ale to by bylo dobré vědět kde se budeš pohybovat.Kdyby si potřeboval,tak napiš a já se ti budu snažit poradit.Cenově jsou kempy kolem 10 TL, levné penziony a hotely kolem 20-25 TL.Není to však fixní cena,vždycky je dobré smlouvat.Vše si dobře předem zkontroluj,aby ses pak nedivil,že ti něco chybí.Stává se ,i když ne často,že nejdou v pokoji zavřít třeba dveře,nebo okna a podobně.Taky si zjisti zda je součástí ubytování teplá voda a jestli je v ceně i snídaně, aby si neplatil za něco co nedostaneš.
Tak jsem ti snad trochu pomohl a jestli máš ještě nějaké jiné otázky tak se klidně ptej.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: