Ahoj, v říjnu jedeme na pár dní z Hanoje do Sapy, dále Bac Ha a zpět Hanoj. Nemáte někdo typ na nejvhodnější způsob dopravy? Jestli busem nebo raději vlakem? A jsou dobré spoje mezi Sapou a Bac Ha? Děkuji.
Díky za odpovědi. Do Bac Ha asi pojedeme už v sobotu místním busem. Trhy jsou prý nejzajímavější ráno, je tam málo turistů, ti pak přijedou těmi minibusy a je jich tam všude plno. A za 2h jedou stejně zpět.
A mohli byste mi jestě poradit, kolik v Sapa stoji ubytovaní, není to nějak nahozené kvůli turistům? Dále jsem četl a viděl i videa na youtube, že v Sapa bývají trhy v sobotu v poledne až do neděle a jsou na nich i květinový hmongové, tak přemýšlím, jestli nezůstat v Sapa, než ztrácet čas přejížděním do Bac Ha.
Sapa tak živá, jak se zdá, není.
Jak jsem přijel do Bac Ha v 11 tak jsem potkal jen turisty z mého minibusu a z druhého (14 osob?).. jinak jen Vietnamci. Bac Ha mi přišla super, pokud jedeš známé viet trasy, tak na tak nízké ceny a autenticitu narazíš snad jen v Dalatu:)
Po poledni v největším vedru se místní vytratí a je poměrně prázdno.
Když jedete sami, tak se můžete zpět vracet i turistickými minibusy, stačí jen odmávnout a dohodnout cenu.
Ubytování rozhodně nahozené je, často i plné. Já po příjezdu do Sapy neměl kde spát (každý dům ale nabízí nějaké pokoje, často jen pro Vietnamce, ale po tom co vidí peněženku, dají cenu i cizincům), naštěstí se objevily nějaké storna, a jednu noc jsem musel strávit na gauči v lobby (a to díky dobrým vztahům).. extrém, ale během „love marketu“ to tak prostě je.. Vždy lze vyrazit do hmong vesnice na homestay..
homestay urcite doporucuji, domorodci jsou velmi pratelsti a dobre vas pohosti, nebudete zklamani 🙂
Do některých vesnic se smí prý jen s nějakým povolením místních tuistických kanceláří. Že jsou hmongové přátelští věřím, ale nechtějí také za vše platit? , např. za vstup do vesnice nebo foto?
Ahoj,
právě jsme se po měsíčním putování vratili z Vietnamu.
Do Sapy je nejlepší lehátkový vlak do Lao Cai. Stojí 35 USD.
Nastoupíš večer v 10 do vlaku a ráno okolo 8 jseš na místě.
Na sedačku je to horší. Dřevěné lavice a podobně 🙁
My dále pokračovali na kole do Sapy a přes hory a doly, až do Son La. Moc pěkné. Občas trochu moc horko.
Pokud chceš nějaké další info ozvi se. Květa
Hanoj -Sapa urcite vlaak a ne turisticky, na nadrazi mluvi anglicky, tak reknou ktery spoj,je o dost levnejsi,ale nema lampicky v kupe :)).Jinak Sapa-Bac Ha jedine v nedeli, jinak neni co delat, My to jeli v sobotu mistnim busem Sapa-Lao kai-Bac Ha , ale i v autobusech je handrkovani o cenu.Jinak jezdi turist.minibusy a to v nedeli rano a odpoledne zpet, popr. vysadi na vlak v Lao kai. Je to urcite rychlejsi a pohdlnejsi,ale take drazssi.
Do Sapy radši vlakem, ale jen pokud máš kupé, jel jsem v nejlevnějším vagonu (sezení) a sedělo nás dokonce i 9 na místech pro 4 . ) ale zase byla sranda
zpět jsem musel vzít bus… poslední místo a vyspal jsme se náhodou pohádkově (jen se na mě klasicky lepil nějakej Vietnamec).
turistický bus do Bac Ha stojí nejlevněji 12$, odjezd v 8, příjezd do Bac Ha p5ed 11. V 1pm odjezd na nějaký maličkosti okolo.
tady máš nějaké správné ceny, aby tě neokradli . ))
polevky 10k
piskot 3k
che 5k
ryzove kolecko (placka) 2k
piti Cam (mistni mirinda) 5k
1kg okurek 4,5k
1 zelena (cukrova?) trtina? 5k
balik nasekane tmave trtiny (9 kusu) 14k
apricots 1kg
– nejmensi 20k
– stredni 40k
– velke (uz spise broskve) 50k
taska plna bananu (2+kg) 10k
1kg mandarinek 10k
hmong náramek z kočičího zlata 30k
Cena kvalitniho! hmong satku je 40k
– od tohodle můžeš odvodit i sukně, kabelky apod., ale dávej bacha na to, co je autentické a co dovezené z blízké Číny, někdy je těžké to rozeznat.