Černá Afrika

Safari Tanzánie prosinec 2012 (Serengeti, Ngoro Ngoro, Tarangire)

Ruda

Ahoj všem cestovatelům,
Zkouším touto cestou získat informace o spolehlivé místní agentuře (nejlépe v Arushe), která poskytuje bezproblémové safari za rozumné ceny. Zkoušel jsem hledat všude možně po netu (Orbion, Hedvábná Stezka, TripAdvisor, …), názory bývají různé, často dosti rozporuplné. Do Afriky cestujeme s přítelkyní poprvé a tak se snažím připravit cestu (především Safari) dopředu.
Určitě nechci využít českých CK, spíše bych se orientoval na místní (Arusha) agentury, a to buď po příjezdu přímo na místě, anebo s předstihem z domova. Proto velmi uvítám vaše kontakty či doporučení.
Případně, pokud někdo z vás náhodou plánuje totéž, nabízí se možnost spojit se a využít tzv. private safari pro skupinu. V tom případě by bylo fajn, kdyby nás bylo celkem 6-7, ale i ve čtyřech lidech už se cena dá posunout do rozumných čísel. Plánujeme Serengeti NP, Ngoro Ngoro NP, Tarangire NP, a případně Lake Manyara NP. Začátek 21. nebo 22. prosince 2012, ideálně 5 dní/4 noci.
Předem děkuji za každou informaci,
Ruda.

Zkušenosti čtenářů

Lenka

Ahoj Rudo!!
Přiletíme s přítelem do Tanzanie 24.12. v noci, a chteli jsme určitě podniknout safari do Tarangire a Ngorongoro. A taky projet cestu kolem Ol Donyo Lengai, přes Engaruku k jezeru Natron. Případně, okruh Arusha – jezero Natron – Loliondo – Serengeti – Ngorongoro – Arusha, pokud to bude možné.
Zatím nemáme moc času na plánování z Čech, takže to spíš asi budeme řešit na místě. Pokud by to pro vás nebylo moc pozdě, mohli bychom se spojit např. alespoň na to Tarangire, příp. Manyaru.
Kdyžtak se mi ozvi se na mejl, budu ráda!
Držím palce a přeji šťastnou cestu:)

Lenka

Jan

Ahoj Lenko,
obracím se s dotazem i když jste zrovna přiletěli do Tanzanie. Jsme dva a chceme zhruba od 20.2. podniknout 3 denní safari v N.P.Tarangirea Manyaru. Chceme si půjčit auto v Arushi. Takže mě zajímá hodně věcí- jak jste realizovali safari příp. s jakou cestovkou, kolik to vyšlo, ubytování v Arushe atd.
Držím palce, šťastnou cestu a budu se těšit na odpověď.
Honza

gabina
Jan:

ahoj posilam odkaz na nase 2 mesice stare zazitky z TAnzanie.
http://blog.travelpod.com/travelblog/gabifilova/15/tpod.html

Jan
gabina:

Ahoj Gabino,
četl jsem Tvou reportáž ale chybí mě tam některé informace o Arushe (ubytování), jak jste zajistili agenturu na safari a kolik stála, která agentura to byla. Byl bych vděčný za rady, chystám se se synem v polovině února. Pravděpodobně Mt. Meru a pak asi 3 denní safari. Uvažujeme i o půjčení auta.
Díky předem
Jan ([email protected])

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: