Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Rozpočet Bali

Ivet

Potřebovala bych poradit, kolik cca budeme potřebovat ve 2 lidech na 30 dní? Plán je přílet do Jakarty, z tama ihned Bali a pak Yogjakarta. Moc díky

Zkušenosti čtenářů

jarda

tak 100Kč na osobu na ubytování (ale většinou i méně). V Yogyakarte je to trochu problém – hodně turistické, navíc univerzitní město, ale nakonec i v tom největším centru kolem ulice Jl. Maliobolo se dá sehnat skromný pokojík pro dva za 120000Rp nebo 100000Rp ( tak to je taky do 100Kč na osobu). Tři jídla denně na ulici nebo levných restauracích včetně pití 60 až 100Kč (těch 100Kč je spíše když si dáte něco lepšího třeba grilovanou rybu apod. Doprava celkem levná pokud odoláte taxíkářům a motorkářům – bemo, trajekt, autobus počítejte mezi 1Kč až 2kč na maximálně, ale i míň někdy. Hodně levná země, pokud jedete na vlastní pěst bez cestovek a různých zprostředkovatelů.

Ivet
jarda:

Takže myslíš, že 10000/osoba/měsíc je možné?

jarda
Ivet:

Zhruba tak by to asi mohlo vyjít, záleží kolik budete jezdit. Na Bali jsou občas i dražší vstupy někde. Jinak se vyplatí půjčit si na Bali na pár dní auto a objet ostrov. Benzín 10Kč/l, malá Toyota 400Kč na den.

jarda
jarda:

1kč až 2kč jsem myslel na km (to tam vypadlo)

Ivet
jarda:

Moc díky! Snad vyjdeme, jinak to tam budeme muset odpracovat 😀

Ivet

Takže myslíš, že 10 000/osoba je možné?

Honza
Ivet:

Ahoj, deset tisíc je podle mně nereálné.. pokud budete hodně skromní tak se skončíte tak na 20ceti.. my jsme byli na konci roku 2013, přílet Yakarta potom přesun do Yogy, kde jsme měli pujčenou mnotorku aby jsme objeli památky atd. pote přelet na bali ( už bych tam nemusel.. ) bydleli jsme v sanuru.. kuta ještě více tragické..střed a sever bali je trošku klidnější.. ale chce to auto a bloudit podle svých plánu:-)pak přejezd lodí na lombok. ( ještě nezkažený tak jako bali.. ale brzo asi bude.. a pak jsme ještě na chvíli ještě zkkusili ostrovy gili.. a ta sranda nás vyšla na cca 30 na hlavu… a to jsme nebydleli v žádným luxusu alke ani pastouškách… trochu mám asii procestovanou tak jsem věděl kde co a jak hledat… kdyby tě něco zajímalo tak napiš..

Petra
Honza:

Souhlasím s Honzou,my byli na Bali 16 dnů,celé procestovali, z toho 3 dny Gili ostrovy a 1 den Lombok, a vyšlo to na cca 12 tis. na os bez letenky…(10 tis. na měsíc je fakt nereálné..)

Lili

Možné je vše! Já bych jen chtěla upozornit na příspěvek viz Jarda, Malioboro street a levné hotýlky – nějakou dobu jsem v Yogji byla a přímo od místních známých vím, že cena často odpovídá účelu – vyhledávají to tam i prostitutky nebo páry, co si chtějí někde užít…záleží, co všechno snesete

bneu
Lili:

Nedávno jsme se vrátili a v Yogji na Malioboro jsou hostely dost zaneřáděné štěnicemi. Dávejte si pozor.

KOTAO

Záleží jak chcete bydlet a stravovat se.Co píše Jarda je pravda,ale to je dno!Pokud vám tento styl cestování vyhovuje,neustále se dohadovat o co nejlevnější ubytko,spěte na rýžovišti zadarmo.Pár hrstí rýže dostanete taky zdarma.Sprchovat se nemusíte,protože jim bílí stejně smrdííí.Homestey-domácí ubytko slušné a se snídaní vyjde na 200kc na osobu,jídlo na ulici za 40-50kč,ale nedejte si 250g steak z tunáka za 120kc.Záleží to na vás.

Petra

Na Bali jsme byli v září 2013, slušné ubytování pro 3 se snídaní v rozmezí 600-800,-Kč za pokoj ( bez A/C),žádné luxusní hotely, obyčejné „home-stay“, jednoduché,čisté,(špinavé,s různýma zvířátkama bez snídaně bylo za cca 100,-Kč/os),jídlo 50-80,-Kč/os včetně pití,(ne na ulici,ale místní opět obyč.restaurace), pronájem auta s řidičem na celý den 600-800,-Kč.Bali jsme celé procestovali, sever LOVINA je obecně nejlevnější…

Romana

ahoj,

take uvazujeme o Bali a hodne jsem se pidila nejen na netu, ale i mezi znamymi. 10 000 na mesic mi prijde HODNE ambiciozni plan.Vsude se mluvi spise o dvojnasobně vyssi castce. 100 Kc na ubytko je pomerne malo. SPise se ceny pohybuji kolem 200 na osobu, když tedy nechcete bydlet v pokoji bez oken a klimatizace. a to uz mas vic nez pulku budgetu jen na prespani…Prosim, vyvedte me nekdo z omylu pokud placam nesmysly 🙂

J.
Romana:

No zalezi na tom kde , na severu sezenete cisty pokoj za 5usd, na jihu a okolo Kuty pod 9 dolacu za spinavej pokoj nejdete samozrejme oboji bez aircon. Se snidani, ktera vetsinou nestoji za nic. Cena pro 2 na pokoji je vyssi. Slusnejsi hotel cca18usd. Ale popravde ja uz bych tam nejel ani za nic…..

jarda

Jak už jsem tady psal do 100Kč se dá v pohodě na ubytování vejít, je ale třeba obejít pár hotelů a cenu vyjednat. Samozřejmě je to bez klimatizace, ale většinou čisté a včetně samostatného WC a koupelny. Tím nechci říct že pod 100Kč seženete ubytko všude, ale v průměru to tak vyšlo. My jsme zakotvili v Padangbai, kde jsou jen 2 malé ale hezké pláže a po Bali jezdili autem z půjčovny, které jsme si půjčili přímo na místě. Na Bali oproti ostatním místům v Indonésii jsou hlavně dražší vstupy kamkoliv, ale i tak se na 1 osobu do 500Kč na den musíte vejít. Hodně záleží na tom jestli budete na jednom místě delší dobu nebo jezdit. Mě osobně nedělá problém občas přespat ve stanu nebo pod širákem a to je zadarmo. Za 10000Kč na osobu na měsíc se dá vyjít, omezit se budete možná jen na nějakých dražších vstupech a asi denně nebudete moct cestovat autem z půjčovny. Veřejná doprava není tak rozšířená jako jinde v Indonésii, spíše je obvyklejší doprava zaměřená na turisty (taxi, půjčovny aut, motorek, doprava busy přes místní cestovky k atrakcím apod).

Romana
jarda:

to jsou priznive zpravy!!! Mohu se jeste zeptat na cenu pujcovny aut? Chaolu spravne, ze jste celou dobu bydleli na jednom miste a vyrazeli na vylety?

Petra
Romana:

Auto z půjčovny vs auto s řidičem: Na Bali jsem odjížděla vybavená mezinárodním ŘP, s úmyslem si také půjčit auto. Když jsem však viděla provoz, stav silnic, téměř žádné ukazatele a směrovky, tak mě tento úmysl rychle opustil. Dle mého názoru je auto i s řidičem ideální – vyzná se, dělá zároveň průvodce, zastaví a počká, kde chcete a hlavně Vám odpadá starost o půjčené auto, za které jste plně zodpovědni. A cenově to vychází hodně podobně…

Romana
Petra:

diky 🙂

Jirka K.
Romana:

Z Bali jsme se nedávno vrátili, v případě zájmu můžu poskytnout kontakt na česky mluvícího Balijce, který nabízí výlety včetně dopravy. Mně osobně se líbila Sumatra víc než Bali. Ale já nejsem plážový povaleč 🙂

Dáša
Jirka K.:

AHoj, mohl bys prosím poskytnout kontakt? Kolik cca stály výlety?

Petra
Dáša:

Ahoj,
většinou se zaplatí za auto s řidičem na den ( popř. více dnů) a zaveze vás, kam budete chtít, resp. všude, co se dá v okolí za jeden den zvládnout. Vstupy si pak hradíte sami. Tyto služby jsou nabízeny doslova na každém rohu, stačí si jen vybrat a usmlouvat cenu 🙂

Alena
Dáša:

Dášo, kdy plánujete cestu? S tím průvodcem, kterého doporučuje Jirka máme domluvený doprovod v druhé polovině října. Mně ho doporučil kolega z práce, který s ním cestoval apřed několika lety a byl s ním spokojený. Kdyžtak mě kontaktujte na mail.

Jiří Korel
Dáša:

Kontakt – Made Wirnaya, http://www.bali-vylety.webnode.cz Je také na Facebooku a má i Skype. Ceny jsou na webu, ale lze dohodnout i individuální ceny, Made je změnám přístupný a hlavně – je spolehlivý.

Petra
Jiří Korel:

Uvedené ceny na webu jsou hrozně nadsazené, za výlet na Chrámový komplex Besakih je nabízená cena od 20-35 Euro za osobu (dle počtu osob), od domorodců jsme měli auto na celý den – z Ubudu až na sever do Loviny, cestou jsme zastavili u dvou chrámů, vodopádů, v zahradě koření, na oběd a ještě jsme v Lovině dost jezdili a hledali ubytování a zaplatili v přepočtu 800,- Kč (tj. cca 30 Euro – za celé auto – byli jsme 3 osoby).Opravdu není problém sehnat auto až na místě. V případě zájmu mám na řidiče, se kterými jsme po Bali jezdili, tlf. kontakt.

Jiří Korel
Petra:

Ceny jsou nižší, než výlety od Sukiho, navíc jak jsem psal, je možné se dohodnout, což byl i náš případ.

Michall

Ahoj Ivet,

jeli jsme něco podobného letos v březnu (kousek Jávy, Bali, Gili Air a jižní Lombok) a bude hodně záležet jaké máš nároky. Nás to stálo na měsíc cca 1000 USD/osoba + letenka z/do Evropy. V té ceně 1000USD byla i letenka Yogja-Bali a Lombok-Jakarta. Jeli jsme ve dvou, tj. ubytko vždy v double room střední kategorie, průměr 250.000Rp za pokoj. Pokud si chceš dopřát dobré jídlo, tak počítej, že např. v Ubudu oběd pro jednoho od 50.000Rp/os., ale zase opravdu výborné jídlo. Samozřejmě můžeš zajít někam do boční ulice na smažené nudle za 1/3 této částky. Ušetřili jsme na dopravě, protože celou dobu na Bali a Lomboku jsme měli půjčenou motorku (4USD/den), takže jsme si na druhou stranu dopřávali lepší ubytko a jídlo. Motorka vám dá velkou svobodu, co se cestování týče, cca 600km najeto jen po Bali. Jinak co jsme si nechávali ukazovat, tak občas i bydlení za 20USD/pokoj vypadalo jak z hororu (plesnivý pokoj, samej šváb), takže to chce projít více hotýlků a eventuelně i smlouvat o ceně. Netvrdím, že se to za 10.000Kč nedá udělat, ale vynechávat památky abych ušetřil na vstupném? Myslím, že těch 1000 USD/měsíc bude takový zlatý střed za 2x vnitrostátní přelet, komfortní ubytko, dobré jídlo a nekomfortní cestování na skůtru :-)).

Olivka

měsíc na Bali cce 15-17000kč. ubytko 200-400kč na noc pro2 se snídaní, chce to hledat a smlouvat. Nejlepší cestování je skútrem cca 80-100 kč na den a litr benzínu 14kč. Je to rychlé, autem celý den projezdíte v kolonách. Jídlo u stánků klidně od 25kč. Vstupy na některé památky jsou dobrovolné a u jiných se nenechat napálit nahaněči několikanásobně vyšší cenou. Kutu doporučuju vynechat uplně, je tu draho a až na surf není o co stát. Gili doporučuju i když je na něm dráž. Jak já bych jela zase 🙂

Marek

Ahoj kde nejlepe na Bali bydlet aby se dalo odsud dobre jezdit na motorce po památkách a zaroven to bylo u nejake hezke plaze?

Diky za tipy.

Marek

Jirka
Marek:

Sanur

Ruru

Já nějak nechápu, kdo ty příspěvky tady píše – myslela jsem, že baťůžkáři. Když jste schopni si koupit sami letenku a doletět na Bali, už nejste schopni se na poměrně malém Bali pohybovat bez průvodce a auta s řidičem ? My jsme tam byli teď v zimě 3 měsíce (v Indonésii a na Bali také). Podotýkám, že nemáme s financ. problémy, přesto náš průměrný měsíční rozpočet byl 9tisíc (není v tom letenka). Bydleli jsme jen v čistém ubytování, jedli jsme na ulici – proto tam i jedu a není na tom nic špatného, na večeři do restaurace jsme si ale také zašli. Pravda, nepůjčovali jsme si auto, ale motorky často. Čekám, že mě okamžitě nějaký chytrolín začne napadat, psát o vychcaných Češích a podobně, jak je tady zvykem. Jen chci tímto říct, ať se nebojí i studenti a ostatní, kdo třeba nemá moc našetřeno a chce se tam podívat, že to tam jde opravdu levně.

radel
Ruru:

Vidím to podobně jako ruru. Stačí mapa nebo knižní průvodce. Na motorce jsem předtím seděl cca pětkrát, s jízdou v levo zkušenost nemám a anglicky moc neumím. Každopádně kam jsme potřebovali tam jsme se dostali vždy.
Začátek je těžší, ale druhý den už to na té „motorce-(skůtr) jde.

Karel
radel:

Naprostý souhlas!

Ruru
Karel:

Tak ještě dodatek : já jsem v Indonesii byla s kamarádkou, která NIKDY neřídila motorku, řidičák má, ale auto nevlastní, takže zkušenosti s řízením žádné. Na půjčeném skůtru to jeden den zkusila na suchém rýžovém poli, potom na polní cestě a za dva dny už drandila ve městech. V Asii to – podle mne, vypadá na silnicích chaoticky, ale ve skutečnosti jsou všichni k sobě hodně ohleduplní, trpěliví, upozorňují troubením, jezdí většinou docela pomalu. Já osobně tam řídím celkem ráda. Je fakt, že tam musím víc sledovat díru na silnici, hrající si děti, pobíhající psy, slepice, skůtry a auta, ale opravdu ve srovnání s řízením u nás je to tam pohodovější. Byla tam jedna krkolomná křižovatka, kterou jsem prostě nepochopila – prosím bez komentářů 🙂 tak jsem na ni jednoduše vždycky vjela ve vhodnou chvíli a všichni ostatní zastavili, usmívali se a pouštěli nás. Bali celkově je klidnější destinace a myslím, že si tam na motorce každý může troufnout, pokud nebude trávit dovču v Denpasaru. Ale i ten by zvládl. No a ani průvodce (knihu) jsme neměly, vždycky jsme nějakou mapku získaly na nějaké recepci, v místních cestovkách, na letišti…kde to šlo.

Ruru
Karel:

A s řidičákem si tam starosti dělat nemusíte, nikdo ho nechce. My jsme při půjčení skútrů pokud to šlo, dávaly kopii pasu (protože oni si ho po dobu půjčení chtějí nechat u sebe), pokud to opravdu nešlo, tak jedna z nás pas nechala. Nikdy se nic nestalo, je to tam běžná praxe.

Martin

Ahoj, letíme v březnu. Nevím jak na bali ale dá se utratit tolik na kolik jsi ochotný dělat kompromisi a smlouvání je zábava hlavně pro asiaty. Letos jsme se ženou byli v Kambodži a Jižním Větnamu a všichni nás strašili s cenama a podobně. Začátek vás bude stát víc než se zorientujete. Rada – ptejte se místních hlavně starších osob nejsou tak zkažený penězma od turistů.

Dalik

Zdravime vsechny, Tady je nas prumerny denni rozpocet (v Kc):

ubytko 250
jidlo 150
doprava 100
zabava 200

Podrobnejsi info o cenach a vic zajimavosti o Indo jsme sepsali na http://www.doindo.cz

Kuba

Zdravím,
 
chtěl bych se zeptat na pár otázek.
Chtěli by jsme jet s přítelkyni na dovolenou na 14 dní na Bali a nějak se neumíme dopocitat, na kolik by nas vyšel pobyt tam se vším všudy, bez letenky.
Nejsme nároční 🙂
 
Mohl by nám někdo prosím poradit?

Hockto

Ahoj, tak to je ako pri kazdom vylete total individualne a zalezi od milion veci. Je to lowcost alebo bez obmedzovania, termin dovolenky, poziciate skuter/auto alebo sa nechate vozit „taxikmi“, chcete len bali alebo aj napr gilli ci lombok, chcete aj nejake platene aktivity a vylety, alebo cisto len cestovanie po okoli… od toho sa to potom odvija ale aj tak sa to neda urcit nejak presne. Ale v skratke a bez nejakej velkej vypovednej hodnoty: boli sme od 1.5. do 9.5.2016 a za dvojicu nas to vyslo 830 eur

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: