Někde jsem de dočetl, že musím mít u sebe při vstupu do Japonska min. 50dolarů na den a to V HOTOVOSTI. Od čeho jsou bankomaty? Nemá někdo zkušenost, dejme tomu že budu vypadat jako socka, takže si mě imigrační pracovníci jistě vyberou, jestli opravdu musím mít takovou sumu v hotovosti u sebe? Nerad bych aby mě vrátili. Prej jenom stačí, aby měli podezření, že tam jedu na černo pracovat a nepustěj tě na své uzemí. Má někdo zkušenost?
Dobrý den, do Japonska se teprve chystám, ale dle mých informací jde na imigrační pohovor úplně každý, nejen „socky“ 🙂
Na jak dlouho tam jedete a kde chcete spát? Nedokážu si představit při japonských cenách nižší útratu než 50 USD denně.
S kartami je údajně v Japonsku problém, zvažte dobře podle lokality, kde budete, zda se na výběry i platby kartou spoléhat. Jinak, Japonsko je velmi bezpečné, nebál bych se ject s požadovanou hotovostí ani na delší dobu.
ja teda nikdy neprokazoval 50 dolaru na den
ceske karty na vyber -japonska posta zadnej problem
Díky za tip 🙂 Každopádně ohledně placení kartou jsem byl varován, že mohu narazit 🙂
Ahoj,
právě jsem se vrátila z Japonska. Žádné peníze jsem ukazovat nemusela…. Na imigračním se mě jen ptali, jak dlouho budu v Japonsku a jestli je to dovolená nebo byznys 🙂 Výběr z bankomatu bez problému v supermarketech 7 eleven.
Do Japonska me pred par tydny vpustili, aniz bych mel zptacni letenku (stejne jako 3 roky zpet), ptali se me pouze, kde budu spat (nemel jsem rezervovane ubytko, rekl jsem, ze prvni noc na letisti – byly 2 rano, a dalsi noc se uvidi), a chteli vedet, jestli v Japonsku nekoho znam (rekl jsem, ze ano, ale nemam adresu ani telefonni cisla, protoze jsme v kontaktu pres facebook, nakonec jim postacil muj telefon) a ze nevim, jak dlouho zustanu…
— bylo by jednodussi mit zpatecni letenku nebo alespon rezervaci ubytovani.
Vybery z ATM vsude v pohode, platby take, samozrejme v horach a vesnicich kartou vetsinou nezaplatite.
Omluva za odmlku. Ještě nevim jak dlouho tam pobudu, ale cestuju low cost a paradoxně v bohatých a drahých zemích člověk utratí nejméně. Ty peníze na kartě mám, ale co kdybych pak třeba tu hotovost ztratil nebo tak něco. První noc vyřeším přes couchsurfing, ať mám teda na imigračním co říct. Nocleh jsem nikdy neřešil, jen ve městech je trochu problém.
Třeba v Ósace kolem Tennoji jsem viděl spoustu domorodců, co taky nocleh neřešili.
Vrátil jsem se před 14-ti dny a ani v Koreji (Incheon) ani v Japonsku (Narita) nikoho nic nezajímalo, žádný výslech, dotazy, nic, vše proběhlo hladce.
… imigračního úředníka nezajímalo ani to, zda mám zpáteční letenku (a žádný takový údaj se ani nevyplňoval), kde bydlím, prostě nic a podle mě si ani nijak zvlášť podrobně neprohlížel vyplněnou imigrační kartu.
1) Žádná hotovost žádnou kontrolu nezajímá.
2) Každý cestovatel prochází dvěma kontrolami, jednak na imigračním, tam odevzdá vyplněný formulář, oni si ho vyfotí, sejmou otisky prstů a dají nálepku do pasu. Druhá kontrola je celnice, tam se některých ptají jestli jsou v Japonsku poprvé a proč přijeli, některým kouknou do kufru a některé nechají jít s mávnutím ruky.
3) Vstupní procedura je fraška, prakticky jen formalita, těžko si lze představit, že by někoho nepustili. Prý je to tak od tsunami v roce 2011, kdy měli žalostný nedostatek turistů, tak ty vstupní procedury osekali na minimum.
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
SOUTĚŽ: Co je nového v JOTA, aneb cestování s knihou. UKONČENO
Časopis Travel Life píší cestovatelé pro cestovatele, tak CESTUJ!
Nové články
Neznámá Mauritánie
Vánoční trhy od Brém až po Berlín.. a mnohem dál
Playa del Carmen
Vybavení na cesty
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru