Oceánie

Práce v Oceánii

Tomáš

Ahoj vím že v Oceánii je problém sehnat práci ale itak by mě zajímalo jestli by se někde nedala sehnat práce na farmě jen za ubytování a stravu? Případně jestli s tím má někdo zkušenosti. Díky za odpověď Tomáš

Zkušenosti čtenářů

Jan

Tomáši, troufnu si napsat, že z Oceánie najdeš práci na Havaji nebo na Novém Zélandu. Jiné země tohoto regionu se na toto nezaměřují. Pokud nějaká země potřebuje sezónní pracovníky, většinou si najme lidi z okolních ostrovů. Ale třeba se mýlím. Obecně moc práce na ostrovech není.

Tomáš

Vím že tam práce moc není takže sem myslel jestli tam náhodou někdo nejel a u někoho na farmě nepracoval jen za stravu a ubytování…jinak já letos chtěl jet na Zéland a bohužel víza byla hned pryč takže teď hledám nějakou jinou možnost kam vycestovat a kde si i trochu přividělat…

Tomáš

Každopádně děkuji za odpověď

Libor

Na Havaji je jen pár malých farem, většina jídla se tam dováží. Pochybuju, že by ses tam uchytil a že by tam byl někdo, kdo by pracovníkům večer vařil.
Na Fidži jsou plantáže cukrové třtiny, ale také dost místních chudých lidí ochotných dělat za pár šupů.
Proč si nehledáš práci doma nebo v západní a severní Evropě? I kdybys něco na Havaji sehnal, jaký má smysl letět na max. 3 měsíce tak daleko, když si ani nevyděláš na další procestování oblasti?

bez urazky
Libor:

to je take tazke pochopit, ze nie pre kazdeho je zmyslom zivota len hanobit prachy aby potom sadol na lietadlo, kupil izbu v hotelu a prelezal na plazi alebo prelozil kazdu pamaiatku ale absolutne nespoznal dau krajinu? Ze ludia maju radi aj alternativne a ovela zaujimavejsie sposoby cestovania??!! Napr. stopom, couchsurfingom,pesou turistikou, alebo aj takym makanim na urcity cas za stravu a ubytko. Ludia, prestante byt taki uzkoprsi..

Libor
bez urazky:

Já prachy nehromadím (ani nehanobím nebo co to píšeš), pracuju s dlouhými přestávkami, téměř stejně tolik času jako práci věnuju dlouhodobému cestování, a to nízkorozpočtovému, včetně mnoha treků, někdy i stopem, ne ležení na plážích. Nějaké peníze na důkladné poznání zemí ale potřeba jsou. Couchsurfing nevyužívám (jen konkrétní pozvání), protože ve městech jsem minimálně a nechci být vázaný předchozími domluvami. Práce v zahraničí je pro mě ztráta času, když třeba 13 měsíců v Jižní Americe bylo zoufale málo na aspoň základní poznání 8 nejzajímavějších zemí. Ani 9 měsíců (3×3 v létě) intenzivního cestování na NZ mi nestačilo, vícedenních treků je tam mnohem víc než cca 20, které jsem stihnul.
Nemám nic proti dobrovolnické práci, zvlášť tam, kde je to obecně prospěšné. Někdy je to ale i zneužívání lidí. Hledat práci (třeba i za jídlo a spaní ve stanu) v Oceánii na farmách je ale prostě nesmysl. Za pár týdnů práce ve vyspělých zemích se pak dá cestovat podle libosti v některých zemích pár měsíců a ještě jsou místní rádi, že mají platící klienty (byť málo). O ty, co jim berou to málo práce, co tam je, moc nestojí.

Tomáš
Libor:

Já taky ale nikde nepsal že bych tam chtěl být celý rok…ale tak nějak mám toho městského života už trochu po krk tak bych uvítal pokud bych si mohl někde v klidu lehnout na pláži po práci kde by nikdo nebyl a jen tam tak ležet s knížkou…ale jak se znám to by mi zase dlouho nevydrželo myslím že tak maximálně ty 3 měsíce…a pak by se zase vidělo

Tomáš

už sem odepisoval ale neukázalo se to tady takže jen takové shrnutí: Chtěli sme jet letos na Zéland tam cestovat a pracovat a při návratu do ČR procestovat Asii. Bohužel to nevyšlo tak hledám jinou nějakou možnost. Mou iddeální a vysněnou pracovní dovolenou by bylo pracovat u někoho na farmě za ubytování a stravu takže bych nemusel utrácet peníze které bych pak měl na cestování. Tohle bylo první co mě tak nějak napadlo a za co bych byl nejradši kdyby se mi splnilo i když vím že to je jen utopie (ale ruku na srdce nebylo by příjemné po celodenní práci si jen tak sednout někam na pláž a vypít si kokos? A ano myslím to ovoce 🙂 ) jinak samozřejmě že se podívám i na další možnosti. Tady sem se chtěl jen zeptat lidí co mají s Oceánií už nějaké zkušenosti jestli by to podle nich mohlo být zrealizovatelné. Ale děkuji za reakci

PaV
Tomáš:

1. Oceanie je celkem draha.
2. Vydelky oproti tomu nizke a pracovni trh preferuje mistni.
3. Pokud jsi dobry ve francouzstine, mas sanci na Nove Kaledonii, kde je zatim o belochy zajem.
4. Ale musis mit odpovidajici kvalifikaci – nejl. technickeho oboru a praxi.
5. Vecer si nikde na plazi nelehnes – sezerou Te moskyti. Po pate vecer vsude chcipl pes. A mistni proto makaji „od slunka do slunka“.
6. Jedna vec jsou romanticke sny – a oproti tomu realita:-(
7. Nejlepsi je si vydelavat v mirnem pasu – a do tropu (a romantiky) si obcas odskocit.
8. Casrm Ti to dojde 😀

Tomáš
PaV:

Ano to vím že jedna věc sou sny a druhá realita, ale neříkej že by to nebylo hezkých pár měsíců odpracovat si to svoje a pak si jen tak lehnout na tu pláž…no nic jdu se mrknout po jiných oblastech kam vyrazit 🙂 a díky za reakci

Vasek

Ahoj pokud chceš pracovat pouze za stravu a ubytování tak je to možné. Stačí si vybrat zemi, na googlu zadat wwofing + nazev zeme a vyjedou ti stranky toho programu.
Staci uhradit poplatek (zeland napriklad 40 dolaru/ za rocni pristup) a pak si tam najdes hostitelskou rodinu (farmu).
Napr. Samoa http://www.wwoofsamoa.com/

Tomáš
Vasek:

Super díky moc ani nevíš jak moc si mě potěšil 🙂

Libor
Tomáš:

Něco jsem si z těch stránek přečetl a musím uznat, že pár možností tam je. Odpracovat se někde nedá celá částka na ubytování a jídlo a je tam minimální poplatek denně třeba 88 Kč (Samoa) nebo 108 Kč (Fidži). Je otázka, jestli se vyplatí pracovat v horku a vlhku za 44 Kč na hodinu, aby si to člověk snížil na uváděnou částku. Taky pláž může být pěšky dost daleko a taxi je drahé. Určitě se ale jedná o výbornou možnost pro poznání místních lidí, jejich kultury a způsobu života a pro poznání místního klimatu, tedy že to není takový ráj, jak to vypadá (i když třeba na Tonze nebo na Fidži v období sucha horko ani moc komárů nebylo). Stojí za to si přečíst toto, jeden komentář je i česky:
http://www.wwoofsamoa.com/category/visitor-stories/
Na své věci opravdu pozor, Polynésani krádež nevidí jako něco špatného. Na levnější poznání Polynésie je to vhodné, ale na levnější zajištění kombinace práce a pláže by asi bylo lepší zkusit najít něco třeba na Srí Lance (nabídky na HS byly). Minimálně letenky budou asi o 20000 Kč levnější.

Tomáš
Libor:

Tak já uvidím tohle byl takový můj první výstřel do tmy kam bych se já osobně rád podíval…ale pojedeme nejspíš ve dvou takže se budem muset na nějaké destinaci shodnout 🙂 ale je lepší být připraven a mít několik možností než pak být překvapen pokud něco nevyjde 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: