Zdravím,
chtěl bych v červnu vycestovat na delší dobu do Kanady, ale vycestovat tak, abych se tam tu delší dobu uživil. Měl bych v červnu ukončit inženýrské studium v oboru technické bezpečnosti osob a majetku a tak bych se Vás chtěl zeptat, jestli je reálné najít nějakou lépe placenou práci hned takhle ze začátku, nebo si to člověk prostě musí oddělat hezky od spodu. Popř. jestli někdo nemá nějaké info o práci v této oblasti. Díky za odpověď 🙂
Uz na tebe cekaji.
ti tve vzdelani v Kanade neni nic platne.A od toho se odviji vse ostatni..budes totiz rad za jakoukoliv manualni praci,a brzy pochopis,ze sve dosazene vzdelani z CR nebudes ani ve svem zivotopise uvadet.Ono byt prilis vzdelany,kdyz se budes uchazet o manualni praci,je vpodstate naskodu.Takze spis popremyslej,co umis rukama,co bys asi tak zvladl a pak zapomen na svuj titul.PS: V Kanade se uzivi rukama kazdej,kdo se prace neboji.
Jasně, s tímhle jsem samozřejmě počítal. Já se jen tak ptal, jak to tam asi chodí. Díky za reakci 🙂
No tak ted uz to vis a muzes oslnovat s titulem doma.
S tím vzděláním to zas tak úplně pravda není.
Samozřejmě, když se ucházíš o manuální práci, je blbost psát do CV, že jsi vystudoval obor xy a že nemáš žádnou praxi. Kecy typu: “v Kanadě žádnou jinou práci než manuální neseženeš“ možná dost vychází z negativních zkušeností některých zapšklých jedinců na tomto fóru. Hodně záleží na úrovni daného jazyka – čím dokonalejší úroveň, tím větší šance na získání kvalitnější práce. Sociální kapitál hraje taky nesmírnou roli.
Kanadský zaměstnavatel by měl preferovat kanadské pracovníky, ale záleží na dílčích oborech. Faktem, který hraje proti účastníkům WH programu je omezení pracovat jen na rok. Na druhou stranu, přistěhovalcům se vždy platí míň, a to ví každý kanadský zaměstnavatel… Tím pádem si můžeš sehnat práci i v administrativě, není to nemožné. Důležité je připravit si hodně referencí a oslnit na pohovoru (když už k němu dojde).
nicmene je podstatne hur placena,nez prace rukama ve vetsine treba i nekvalifikovanych jobu.S tim nenadela nic ani teorie zapsklych jedincu.Ono je job a job…urednicka vkladajiciho data do systemu delat lze bez problemu,kvaliikovasneho inzenyra cehokoliv delat nebudes ani za deset let pobytu a co by jedinec v office budes delat s bidou za dvacku na hodinu,a jako delnik na stavbe,pomocnik u svarecu,ridic 5tunovyho trucku,ale i betonar chodniku budes delat minimalne za 25$/h a jeste s benefitama,o kterym se manikovi v kanclu ani nezda.Na dobre placenou praci v administrative jako cizinec nenarazis,vzdycky to bude za podstatne min,nez bude brat kanadsky kolega,prave proto,ze z toho duvodu si tam cizince s prac.povolenim vezmou.A pokud se ti neco nebude libit,tak na tvoje misto hrave najdou filipinku,ktera bude jeste levnejsi a zarucene pracovitejsi,nez evropan.
bez kanadsky experience proste praci v administrative nenajde ani buh.A to zadny kecy nejsou,ale hola realita.
Radši napiš normálně „zkušenosti“ místo „experience“. Tady nikoho oslňovat svým dvojjazyčným textem nemusíš. 🙂
Vubec se nedivim, ze radeji zamestnaji pracovitou filipinku nez liny ksindl z vychodni Evropy.
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Nové články
Dokonalé holení nejen na cestách
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Vybavení na cesty
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.