Nový Zéland

Poradte vybaveni na treky

gambacchcem

Ahojte, Planujem ist v Novembri na NZ na treky. V com vaham je oblecenie (vrchna vrstva). Mame na plane Milford, Kepler, Routebourn treky + 1 dnove vystupy na sopky. Planoval som zobrat si 1 vrstvovu softshal bundu, na to v pripade dazdu poncho ktore zakrije aj rupsak. Boty su garmonty, tie su v poho. Co dalej vaham su nohavice. Ake by ste odporucili? Su vazne potrebne nepremokave nohavice, aktualne pozeram nohavice zo Zaja, 3 vrstvove, 30 000 nepremokavost, 25000 priedusnost (rozmyslam ze pod nimi sa urcite clovek aj tak spoti) alebo postacia vodeodpudive rychloschnuce mamuty(nieco ako softshell). Dalej na boty planujem nepremokave navleky. Dajte prosim vediet ake ste vy mali skusenosti, a co by ste odporucili, moc dakujem:)

Zkušenosti čtenářů

Ivan

ahoj, tyhle turisticke treky maj tak upravene cesticky, ze se tve nohavice mokre travy ani nedotknou. Zvladnes to urcite i bez nepromokavych kalhot, slapou to stari americani se vsim moznym vybavenim a vedle nich mladi nemci v teniskach.
Poncho bude v pohode. Jestli jdes jen tyhle great walky, tak toho opravdu moc nepotrebujes.
Hlavne na Zelandu koupit repelent proti sandflies a udelat si rezervace na chaty. Rozhodne doporucuji zvazit sve schopnosti a napriklad routebourn dat jen s 1 noci a ne se plhocit dele. Usetreny den si muzes treba vyslapnout Gertrude saddle na ceste na Milford, takto zjistit realny cas i u ostatnich treku.. jelikoz to slape naprosto kazdy, tak doporucenou dobu zbytecne natahuji.
Uzivej.

Libor

Ahoj, když budeš spát na chatách, tak pončo na vícedenní treky stačí. Na kratší výlety (které na NZ dáš asi také) ale není ideální, membránová bunda by byla lepší a při stanování zrovna tak. Membránové kalhoty jsem nikdy neměl a nescházely mi (a mám za sebou asi 20 vícedenních treků na NZ a mnoho dalších jinde), ale je fakt, že já se řídím předpovědí počasí, trek třeba odložím a mám i štěstí na počasí. Při vícedenních silnějších deštích, které někdy na západním pobřeží Jižního ostrova a v okolních horách bývají (7-15 m deště ročně oproti 0,5 m v Praze, někdy i přes 200 mm za den), by se hodilo mít kvalitní nepromokavé vybavení, zvlášť když v listopadu je o něco chladněji než v létě. Problém je, že budeš mít drahé rezervace, které nejde posunout ani při špatném počasí. A pokud rezervaci na Milford Track nemáš, tak už je plno až do 30.3.2016. Také doporučuju 4-6 h. trek Gertrude Saddle (lze i výše než to sedlo, ale pak už je sníh), třeba i jako částečnou náhradu Milford treku spolu s trekem v lese v údolí Milford Sound (Tutuko Valley Route cca 5 h. tam a zpět).
 
Kepler vznikl uměle pro odlehčení okolním atraktivním trekům, takže bych ho za ty peníze (54 NZD za noc) ani nedoporučoval, pokud půjdeš Routeburn. Já jsem šel jen tu nejhezčí část Kepleru na Mount Luxmore za 1 den (je to asi 18 km tam a 18 km zpět, převýšení 1270 m, nebo aspoň na Luxmore Hut 14 km 1 směr). Na NZ je tolik krás v různých oblastech, že mi přijde hloupé se zdržovat jen v těch 2 oblastech, které jsou jedny z nejturističtějších. Výstup na Ruapehu a Ngauruhoe tedy tak plný není, ale jestli jdeš jen Tongariro Crossing, tak to je masovka.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: