Ahoj, za několik dní se chystám asi na 2 týdny do New Yorku. Individaálně, bez cestovky. Bohužel ale nemluvím anglicky. Zajímalo by mě, jestli je to nějaký velký problém při pohovoru s imigračním úředníkem? Máte někdo podobné zkušenosti? Jak takový pohovor probíhá a tak? Děkuju moc za informace. Ahoj Petr
Pohovor může být nepříjemný, záleží vysloveně na úřednici nebo úředníkovi a jestli se jim bdeš líbit a jakou budou mít náladu.
Mám v pase víza z arabských zemí a Íránu a v prosinci to chlapíka nezajímalo, zatímco v únoru – při pouhém tranzitu na cestě zpět – jsem ale narazil na omezenou úřednici absolutně bez známky zdvořilosti, která se mě opravdu vyptávala ve stylu „co jste to za zrůdu, že jste byl v Íránu, takové tady nechcem“ a beze slova mě pak odvedla na nějaký další pohovor do samostatné kukaně. Měl jsem sebou dvě malinké děti, mimochodem.
Takže taková nepříjemnost (nebo ještě horší – nevpuštění do země) se může stát a raději bych se na to trochu připravil, přinejmenším být schopen vysvětlit proč jedu a co tam budu dělat a že mám dost peněz.
Nic neobvyklého, narazil’s na horlivou aktivistku či plničku nějaké denní statistické kvóty harassovaných cizinců v rámci Homeland Security. http://en.wikipedia.org/wiki/Homeland_security
Setkat se s takovými lidmi je současně úsměvné a mrazivé.Jsou to novodobí fašisti.
tak takovy lidi jako je ta tva imigracni urednice me dokazou rozcilit do nepricetnosti…asi bych ji poslal do prdele, i kdyby me meli za to deportovat…presne kvuli takovym lidem a takoveho americkeho pristupu me do usa nikdo nedostane..
Mám dojem, že některé lety DELTA nabízejí pohovor v češtině.
Jinak mám čerstvou zkušenost s imigrační na Britských panenských ostrovech. Nic nenašla, ale 7 Čechů, co si rajzují po Karibiku si prostě do země nevpustí, a ani nemusí udat důvod, což je fakt. Poprvé jsem byl nevpuštěn do země a je to fakt ponižující a odporné. Bohužel pro ně, mají na to právo. Proto se snažím cestovat do zemí, kde turisty obtěžují přiměřeně. Držím palce.
Ahoj, chystam se do USA na turisticke visum na pet mesicu.
Nevite nahodou jak moc zkoumaji moje vztahy k CR – zamestnavatele ? Jedu tam za svym kiwi pritelem a pak zpatky na NZ si zazadat o NZ residenci, tim padem vztahy k CR zadne a navic bez prace….
Lidicky diky moc za nazory :-]
Dobry den, jsem mama dvou deti v soucasne dobe na rodicovske dovolene. Do USA jedeme navstivit meho pritele a otce mych deti. Je cizinec a v USA pracuje legalne. Jelikoz on nemuze prijet za nami, jedeme tedy mi za nim. Bojim se pohovoru u imiracniho urednika, ze by nas mohl poslat zpet. Poradite mi prosim jake dokumenty ci papiry vzit s sebou, ktere by mi pomohly pri vstupu do USA. deti jedou na ESTU ja mam jeste platne turistic.vizum z drivejsi doby. Mockrat Vam dekuji.
Jak to tak čtu, vstup do USA je tvůj nejmenší problém.
Mam par rad a tipu. Nejdriv, ale potrebuji vedet jake statni obcanstvi ma Vas pritel, zda ma Green Card a proc nemuze vycestovat z USA.
Já jsem „pohovor“ absolvoval na letišti ve Washingtonu D.C. Bylo to úplně v pohodě. Ptali se mě i na zaměstnání a na jak dlouho tam jedu, jinak to bylo celé velmi krátké a v poho. Oni ani nemají moc času se prát, když se tam tvoří dlouhé fronty. Jinak se samozřejmě ptajíá anglicky, takže bez znalosti jazyka to asi bude problém….
Tak tos měl štěstí, že se neptali, kde sis na to vyžebral.
Priste uz neprojde…
Ahoj,
přiletěl jsem na letiště do San Francisca. Chlapík posílá turisty k jednotlivým imigračním úředníkům, takže nemáš moc možností si vybrat podle sympatií. Pohovor proběhl tak, že se mne zeptal jestli sem jedu na dovolenou. Pak ukázal, abych si oskenoval prsty a to bylo vše. Letadel tam přistává spousta po sobě, tak se s tím moc nezdržují.
Neznalost angličtiny není důvodem pro nevpuštění – to je jejich problém,né návštěvníka.Nejběžnější otázky jsou :Co je důvodem vaší cesty/dovolená,zábava Jak dlouho setrváte v USA/dle pravdy. A někdy i -Co je vaše zaměstnámí/dle pravdy.Tyto jednoduché otázky a odpovědi se zvládne naučit každý.Na ESTU se už příletová bílá karta nevyplnuje,jen modrá-celní prohlášení.Mimo zákl. os. údajů na všechny otázky zaškrtněte NE .Kartu předložíte imigračnímu úředníkovi,ten ji parafuje a pak úplně na konec ji odevzdáte celníkovi,ten se max zeptá :nějaké potraviny ?a Amerika má otevřeno.Potraviny opravdu nevozte,tabulka čokolády a pod. nevadí,ani třeba láhev Becherovky jako dárek.Léky mějte v orig. obalu.Celní karta stačí 1 na rodinu,máte li jiná jména,vypište každý svou.Kartu dostanete v letadle ,nebo jsou před frontou na imigrační.
Ahoj všem,
chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s příjezdem do USA lodí (např. zaoceánským parníkem atd.). Není tam jiná situace s imigračními úředníky (např. že by byli podezřívavější apod.)?
Nie je sa coho bat,ja som sa pred dvomi dnami vratila z Usa.Tlacivo sme dostali v lietadle to sme vypisali a na colnici pri vstupe do krajiny sa ma opytali na dvovod cesty do usa adresu na ktorej sa budem zdrziavat a do kolkeho mam spiatocnu letenku.to bolo vsetko.su tam dost dlhe rady takze ani nemaju cas pokial mozno nie je clovek niecim podozryvy debatovat.cele to trvalo mozno 2 minuty zatial co sa pytala tak mi zobrala odltacky prstov a odfotila ma.Dala razitko do pasu a bolo to.
Máte někdo sepsané případné otázky úředníka v angličtině?
Díky Zuzana
Minulý rok jsme přiletěli mezinárodním letem do Vancouveru, a kanadský imigrační úředník se nás ptal: “So, what brings you to Kanada?” Já na to: “Airbus 320!” 🙂
Ne, neporučoval bych to dělat s Americkými úředníky.
Letel jsem do USA nekolikrat od roku 93 a rekl bych ze ty pohovory jsou vic v poho nez to bylo v tom roce 93. Asi bych se na to moc nepripravoval to je vetsinou kolaps. Nechal bych tomu volny prubeh. Posledni muj vstup do USA duben letosni rok a uplne v poho.
V květnu jsem přistál v Minneapolis , kromě velké fronty tak bylo vše v pohodě , kamarád který jel se mnou a neumí anglicky , tak mu úředník dal možnost mluvit rusky , docela uměl. Hlavně na všechny otázky odpovídat po pravdě. Neznalost angličtiny není závada , když je problém skoro vždy seženou někoho kdo umí nějaký slovanský jazyk. Je dobré naučit se nějaké zdvořilostní fráze.
Jsem už starší ročník, anglicky tedy neumím. Moje dcera ale žije 15 let v NY a pokaždé, když za ní letím, tak úředníkovi na letišti řeknu anglicky, že „nemluvím anglicky“ a ještě nikdy to neřešili. Většinou se usměje a pokyne, ať jdu dál. A to jsem tam vezla i dvě štěňata a chtěli to nějak řešit, ale když jsem jim statečně opakovala, že nemluvím anglicky, bezradně pokrčili rameny a pustili mne dál. Za tu dobu už samozřejmě pár vět umím, určitě bych se s nimi nějak domluvila, ale je to tak pro mne i jednodušší a hlavně rychlejší. Takže opravdu pro letiště angličtina není podmínkou a nutností. Vím, že je nás víc, co anglicky neumíme, proto to píšu, abych takové povzbudila, aby se toho nebáli.
Daso- takova otazka….
Po novem roce chci odletet do USA nejspis si koupim letenku do New Yorku protoze se zda nejlevnejsi. Mam pejska ktery vazi 30kg jeste nikde na internetu sem nesehnala odpovedi ktere by me uspokojili…ptam se.
Jaka ockovani potrebuje? Potrebuje nejake specialni povoleni? kazda letecka spolecnost me necha vzit sebou psa? Kolik me to bude stat? dekuju za odpoved.
ahoj, mam koupenu letenku
berlin – mexico city a zpatecni mam san francisco – berlin s iberii.
do san francisca priletim z mexika na jednosmernou letenku s united. v friscu budu celkem 4 dny a pak odlitam smer berlin.
budu pro imigracni v USA nejak podezrely? mam cekat problemy? diky, karel
Pokud jim ukazes letenku zpatky do Evropy, neni duvod, proc by delali problemy.
Anglicky umět nemusíte, obyčejní američani jsou velmi tolerantní jako co se týče neznalosti nebo nedokonalosti angličtiny. Horší je to bohužel už s úředníky a emigračníma obzvláště ….padnete li za oběť černý, prdelatý celnici s pěticentimetrovýma na rudo nalakovanýma nechtama. Hodně si jich léčí svůj černej komplex na bílejch, taky mi říkal kámoš, že v Miami po přistání a vystání asi hodinové fronty na něj spustila nějaká kubánka španělsky a když jí nerozuměl tak zavolala jinýho úředníka, normálně neuměla anglicky. Taky jestli jste si přečetli na žádosti o vízum, která se typicky americky vydává jako bezvízová, tak je tam napsaný, že imigration officer vás nemusí vpustit do země bez udání důvodu, stává se to ale velmi zřídka.
Proto je třeba chodit k bílejm imigračním úředníkům. Moje zkušenost je velmi podobná. U bílých to mělo vždy výrazně hladší průběh než u těch, kteří sami před půl rokem přelezli v El Pasu plot a teď se chovají přesně podle hesla poturčenec horší turka.
Já měl v roce 2013 úředníka černocha a byl naprosto v pohodě 🙂 Neměl žádné otázky jen mě 3x za sebou přivítal v USA já mu 3x poděkoval s úsměvem. Usmál se, dal mi razítko, vyfotil vzal otisky a šel jsem dál :). Spíš je to o člověku než o barvě pleti.
Ahoj, s manželem (Američan) letíme do USA na Vánoce k příbuzným (na 8 dní). Já budu v té době na začátku 5.měsíce těhotenství. Zatím jsem nikde nedokázala dohledat odpovědi, zda když se mě zeptají na těhotenství ho mám zapřít nebo přiznat (podle bříška to bude takové sporné – není ani velké, ani malé) a zda by to mohlo být důvodem pro nevpuštění do země. Jinak já pojedu na ESTA.
Rozhodně nemáme v úmyslu tam zůstat – máme veškeré zázemí v ČR (tzn. práce, dům atd.)
A jak je to s tou hotovostí? Já budu mít svoji kartu s nějakou výplatou – musím mít i hotovost? Předpokládám že v USA se budou řešit většina plateb přes manžela.
Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky
Vas manzel (American?) je asi dusevne nemocny. Prosim o vysvetleni treba se mylim. Diky.
Ahoj Evita, klamat určite netraba v žiadnom prípade, može sa ti to vypomstit, čo sa týka letu a tehotenstva tak odporučam kontaktovat priamo letecku spoločnost ktorou budete letiet pretože od určitého mesiaca musiš mat povolenie od doktora na vycestovanie lietadlom ako tehotná osoba, viem že čo sa týka bezpečnostnej kontroly ta nie je pre tehotne ženy nebezpečna, prechádzaš v podstate len cez detektor kovov… čo sa týka povolenia esta usa to si prever taktiež priamo na stránke tohoto povolenia ;).
Ahoj.
Já tam byl letos v dubnu. Žádný pohovor s imigračním úředníkem jsem neabsolvoval, na nic se mně neptal. Jenom chtěl vidět pas, sejmul otisky prstů a vyfotil mne. Toť vše. Ale může to být jak kdy. Každopádně v letadle musíš vyplnit formulář a to bez základní znalosti Aj asi nedáš.
Uč se, co se dá.
David