Práce v zahraničí – nabídky neziskových organizací

Peter Marshall farm 2014

davod

cau lidi jedete take nekdo na tuto farmu me se uz ozvali emailem diik snad nebudu sam cech 😀

Zkušenosti čtenářů

klos

Taky se mi dneska ozvali. Kdyztak se mi ozvi na mail,taky jsem rad,ze nejsem jedinej cech 😉

mikro

Ahoj, taky mi psali, že mě berou 🙂 Pokud jedete někdo první týden v červnu, tak by bylo super jet hromadně. Piště na mail: ja*************@se****.cz a domluvíme se!

Lada

Ahoj ráda bych taky vyrazila, dneska jsem psala email tak doufám, že to klapne, když tak pak ozvu,zatím ahoj

Jirka

Ahoj lidičky ,tak jak jsem koukal na spoty ,tak to nemusí být až tak špatná práce.Jsme tří.Já a dvě mooooooooooc krásné holky co by jsme jeli ,pozor jsou svobodné a ani jedna není moje .Je tu někdo kdo by také jel?Jenom nevím jak se přihlásit.Jsme z Jižních čech.Díky za odpovědi.Jirka

klos

Ted uz je pozde hledat praci na farmach,uz je to vsechno rozebrany. Jedine to zkuste naslepo a treba neco najdete.

Romana

ahooj děcka, já mám potvrzený termín příjezdu 15.-20.5.2014. Pokud jste na tom někdo stejně a chtěl byste letět se mnou, napište mi mail na er****@se****.cz, budu jedině ráda 🙂 Mějte se krásně, Romča

alena

Dobry den reagujem na vasu ponuku prace an farme je este volne miesto dakujem pekny den

Dano Drevo

Čáute lidi, tak dneska nám odepsali, že nás berou, s příjezdem 23-30.6. takže supeeer!!:D

Patrik Přadka

čaute, nevíte o nějakém volném místě na farmě za slušné peníze někde v UK chceme tam jet s kámošem ale vždy nám napsali že už je obsazeno 🙁 doufám že nám to vyjde… letos rad bych byl kdyby jste se někdo ozvali na email: to*************@gm***.com
budu rád za každou nabídku 🙂
Přeji všem hezký den

davod

jo nepsali vam treba ze napisou na prolu brezna dubna jeste kvuli instrukcim ?..me napsali toto jinak ze termin priletu by mel bejt mezi 25 az 30.5 tak mam strach aby mne jeste odepsali 😀

Dano Drevo

Neboj tak nám napsali, že nám v prolomu března a dubna pošlou inf.ohledně fota do databáze atd..neboj ozvou se ti 🙂 My jinak máme nastoupit mezi 23-30.6. takže se tam asi potkáme možná 😀

davod

ty kokos no mam respekt nevim nic hlavne odkud letet a jak presne se tam dostat 😀

R.
davod:

a kdy máš termín odjezdu? da*****@at***.cz

Dano Drevo

Jo kdy máš odjet? 🙂 My jedeme 25.6. takže tam dorazíme toho 27. protoze jedem busem 😀

davod

prosimte napises mi na email podrobnosti ohledne cesty autobusem a mohl bych se pridat taky mam toho 25.6 dekuji tz**@se****.cz

tony

kurde tes mam intervalus 25.5 do 30.5, a ze mi poslou mezi brezne ma dubnem vyplnovacku k prilozeni fota , takze ja sem z ostravy kdo ma ten samej termin ? je mi 24 som chlapec :-d a budu rad abych nahodou se nekam nezatulal, dejte mi nekdo vedet a dame vseci jeden termin pokud to vsme zapada do toho 21 az 30.5 ,vytvorime jeden tym :-d muj mail me************@ou*****.cz a nebo Fíbičko 😀 meixo van cottie , lidi ozvete se mam vas rad, uz predem se tesim jak malej johan kurdebeles :-d

Kejt
tony:

Kde nebo jak jste se přihlásili na farmy? a kdy je nejlepší to udělat? Kdyby mi chtěl někdo poradit, nechť se ozve….díky dík 🙂 Kačka

tony
Nicol
tony:

myslíte,že by me ješte vzali ? když to odešlu dnes,??:))

Svatava

Ahojte, kolik vás jede na tu farmu do Anglie? Vzali byste ještě jednoho člověka? Platí se něco za zprostředkování?
A nějaká přihláška nebo něco? Dík za info. Svatava

Terka

Ahoj, taky bych to ještě chtěla zkusit.
A je tady někdo, kdo s touto farmou má zkušenosti? A kolik si tam tak vydělám, prosím?
Díky za info. 🙂 ho************@se****.cz

Tomáš

Čus,
chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte termín příjezdu 15-22 červa. Jedu poprvé a sám, takže kdybych se mohl k někomu přidat, byl bych jenom rád.

Radim

Ahoj, chtel bych odcestovat duben, kveten, ale zatim nic nemam, kdyby jste meli nekdo volneho fleka, budu rad…planuji odcestovat na delsi dobu, jsem pohodar a ferovy kluk,
Zkusim napsat na farmu….
Muj email : ho*****@gm***.com

danodrevo

Lidi chtěl bych se zeptat, jestli si dáváte cestovní pojištění a nebo ne? Zvažujeme právě 🙂 Dík moc za odpověď Danek

danodrevo

Lidi chtěl bych se zeptat, jestli si dáváte cestovní pojištění a nebo ne? Zvažujeme právě 🙂 Dík moc za odpověď Danek

danodrevo

Chtěl bych se zeptat, už někomu poslali smlouvy a nebo nějaké další info? 🙂 já už jsi dneska objenal jízdenky tak doufám, že se ještě ozvou 😀

davod

cus jeste nic neposlali ..

danodrevo

Už jsem se lekl 😀 protože už jsme si včera koupili jízdenky 🙂 tak doufám, že na nás nezapomenou 😀 🙂

danodrevo

Už jsem se lekl 😀 protože už jsme si včera koupili jízdenky 🙂 tak doufám, že na nás nezapomenou 😀 🙂

Pavel

Zdravím , přišli už někomu ty smlouvy a pod. co mělo být posláno na přelomu března a dubna ?? Mám od nich příslib, ale zatím nic nedošlo…

danodrevo

Ne ještě nikomu nepřišli, to bude chíli trvat 🙂

Mato

Ahojte mame 2 volne miesta z Edinburgu na farmu. V edinu budeme 7. Červen okolo 15:30 a potom autom na farmu ak ma niekto zaujem piste 🙂

Lucie
Mato:

Ahoj měli bychom s přítelem zájem. Mohl bys poslat bližší informace o farmě, místě, platu a tak?:D Díky moc:)

Tomas

Ahoj,
asi tak pred mesicem jsme vyplnovali online prihlasku a zatim nam zadny potvrzovaci mail nedosel. Prosim Vas, ma nekdo stejny problem anebo bych tam mel radeji napsat primo?

Vojtěch H.

Všem kdo chtějí jet na Marshall farmu :

Nejezděte sem. Proč? Dozvíte se v řádcích níže.

Zažil jsem na jordanstone pár hodin a stačilo…

Vedení je české a taky to tak vypadá.

Ani 6 hodin po příjezdu mi vedení nebylo schopno obstarat klíče od karavanu.

Karavan nebyl pro nás vůbec připraven. Na podlaze hlína, záclony roztrhané, vše špinavé, zatuchlé. V karavanech není voda, plyn, lednice, elektřina a dokonce ani postele!!! V oněch formulářích co vyplňujete či podepisujete, není napsáno, že v žádném karavanu nejsou služby uvedeny výše, ale že pokud nejsou k dispozici v karavanu, pak můžete využít prostor pro to vytvořená (jako společná kuchyně, wc, sprchy…). A za to „nic“ platit v přepočtu 4500CZK na osobu za měsíc???!!! No asi z nás dělají srandu.

Ve společných prostorech a kempu jako takovém je nehorázný bordel. Přeplněné (nevysypané) koše, neumyté nádobí, posrané záchody, v umyvadle špína a brouci, všechno se tam rozpadá a člověk má pomalu strach na něco sáhnout.

Chvílemi se mi opravdu zdálo, jakoby tu nežili lidé, ale zvířata.

Teď k úrodě. Napíšou přijeďte práce je dostatek, nýbrž opak je pravdou. Ve sklenících byly zelené maliny. Bylo mi řečeno, že schválně nabíraji více, poněvadž vědí, že až 50% lidí z tama ihned odejde, max. do týdne. Dále o tom kolik jste si vydělali nemáte ihned žádné informace.

Závěrem bych chtěl zmínit, že zapomeňte na procvičení angličtiny jako takové. V kempu je 90% cizinců (ať už poláku, maďarů, slováků, čechů…)

Milí uchazeči je to jen pouze další sprostý český ojeb jak z vás dostat peníze a parazitovat na vás. Nebuďte blbí a myslete mozkem a né prdelí.

Všem co tam pojedou poprvé R.I.P.

Nebál bych se to přirovnat ke ztrátě peněz, které jste do toho vrazili za cestování.

P.S.
Opravdu si to rozmyslete a přestaňte je v tom podporovat dalšími příjezdy neznalých lidí. Pokud byste se chtěli ještě na něco zeptat, milerád odpovím či přiložím i nějaké foto, které jsem vlastoručně vyfotil.

Nemo
Vojtěch H.:

Bohužel naprostý souhlas s kolegou.

Farmu vedou víceméně češi a je to vidět. Moje osobní zkušenost je taková, že po příjezdu na Jordanstone mi nebyla paní v kanceláři schopná po několik dní sehnat odpovídající místo na některém karavanu. Místo toho jsem byl odbyt tvrzením, že venku prší a ať si ho tedy najdu sám. Nakonec jsem tuto snahu vzdal. Vím i o případu, kdy dvě holčiny spaly ve skladišti protože jim ta samá osoba nebyla schopná sehnat místo na karavanu. Co je nejvíc alarmující je skutečnost, že v době mého příjezdu bylo(jak jsem později zjistil) několik karavanů prádných.

Na obou kempech to vypadá jako v cikánském táboře. Karavany jsou staré, špinavé, bez elektriky, vody či plynu. A to věru za cca 35liber týdně. Společné prostory jsou taktéž špinavé. Pokud by jim tam přišla hygiena, musela by celý kemp zavřít. Vtip je v tom, že za úklid těchto prostor jsou odpovědni samotní pickeři. Takže po 12h na poli se vám může stát, že budete ještě večer až přijdete stahaní z pole drhnout hajzly. Vše pod pokutou 10liber pokud to neuděláte.

Další kapitolou samou pro sebe je systém placení. Po minulém roku, kdy byla farma zažalována za nevyplácení minimální mzdy a tento spor pochopitelně prohrála byla letos zavedena minimální hodinová mzda která je dána zákonem.
Bohužel se znovu projevil obrovský chaos který na této farmě panuje. Z pole mělo být vyhazováno určité množství nejpomalejších pickerů. Leč stávalo se, že na karavan šel picker, který měl nasbíráno víc než člověk který na poli zůstal.

Nakonec se farmář rozhodl, že radši bude riskovat žalobu a zavede v podstatě nezákonný systém z minulých let a bude platit pouze to co nasbíráte. OK, proč ne, to je přeci fér.
Fér už mi ale nepřišlo, že jste sbírali pole kde byly špatné jahody či maliny a když jste po 10h práce oznámili supervizorům, že pro dnešek končíte, tak vám bylo vyhrožováno atd. Navíc čeští supervizoři na checku až na světlé vyjímky naprosto tragičtí.

Toto vše píšu po zkušenostech z více farem ve Skotsku. Dokonce i na víceméně rumunské farmě na které jsem měl možnost minulým rokem být to nevypadalo tak chaoticky a nefunkčně jako na Marschall farmě. A to jsem čekal, že právě češi se budou snažit ve Skotsku udělat pro své krajany fungující prostředí a příjemnou pracovní atmosféru.

Bohužel tuto farmu vemte obloukem. Pokud nejste alkoholik který si tam může každý večer zakalit s podobně smýšlejícími existencemi a nebo opravdový zoufalec potřebující peníze a přesto chcete jet na farmu, hledejte jinde. Lze najít farmu s funkčím a ochotným vedením a trochu lidským zázemím, nikoliv prasečím chlívem jako na Marschall farmě.

Mějme trochu sebeúcty přátelé a nepodporujme tento český svinčík i v tak krásné zemi jako je Skotsko.

Edit
Vojtěch H.:

Ahoj, to jsi me moc nepotesil, ja se tam pristi rok chystala. Muzu te poprosit o par tech bajecnych fotek? Mej se a dik..

nikola
Vojtěch H.:

ahoj poslal bys mi nějaké ty fotky prosím letos se tam chystáme a tys mě celkem dost vyděsil …:D děkuju na ni*******@se****.cz

Nemo

PS:
Ještě bych doplnil, že na karavanu jste většinou po 4lidech. Karavan má dvě ložnice a jednu společnou místnost. V ložnici se vyspí max. jeden člověk, maximálně pár kterému nevadí se k sobě přitulit. To znamená, že dvě osoby obsadí ložnice a zbylé dvě osoby spí ve společné místnosti na absolutně nevyhovujícím a tvrdém gauči.

Teď si spočítejte, že týdně zaplatíte ve 4 lidech za tento karavan cca 140liber. Měsíčně 560liber.
To vše bez elektriky, vody a plynu což najdete v zaprasených společných prostorách.
Podotýkám, že za 560liber měsíčně lze v kterémkoliv anglickém či skotském městě snad kromě Londýna sehnat slušný a prostorný 3-4ložnicový dům se zahradou, zařízenou kuchyní atd.

Navíc ve Skotsku je voda zdarma.

Takže žijete jako prase v brutálně předraženém karavanu a ještě jste pokutováni za neúklid společných prostor jako někde na dětském táboře.

Je to hamba a neskutečný ojeb. To jen pro neznalé nadšence poměrů v UK obecně kteří by snad přemýšleli, že pojedou další rok právě na Marschalla.

Ozzy95

Zdravím…
Nevím jak vy, ale já byl dost spokojen…
Užil jsem si to tam moc a s karavanem nebyl problém. Bezproblémový úklid cca jednou za týden mě nezabil, občas jsem tam popil a něco si i odnesl. Na rok 2015 tam pojedu znovu a asi bych tam už i zůstal. Když se člověk snaží, tak něco vydělá a těch 4,5 libry mu nepřijde zase tak tolik…
Ale záleží na pohledu jednotlivé osoby. Já o tom můžu vyprávět, ale i ta okolní atmosféra byla pro mě příjemná…
Na závěr chci jen říci, že kdo je zvyklý na vysoký standart, tak ať tam nejezdí, ale pokud žijete tak nějak průměrně, doporučuji jet…

Deni

SOuhlasím, my jsme byli taky spokojeni a moc jsme si to užili. Přijeli jsme asi uprostřed června, takže na farmě moc lidí ještě nebylo. Bylo nás 6 takže jsme dostali karavan pro 7, bylo dost místa pro všechny. Co se týče práce ze začátku toho bylo dost. Pracovali jsme od 6:30 do cca 19. Přestávky je možno si brát jak potřebujete. V červenci už se nepracovalo tak dlouho, jelikož ubývalo úrody. Kuchyně jsou v pohodě, je tam všechno co potřebujete k uvaření normálního jídla, dostatek ledniček, sprchy a záchody taky normální.
Okolí je krásné, zajeli jsme si do místního muzea, parku, do nedalekého města Dundee.
Byli jsme, myslím se, takový průměr a byli jsme skoro týden nemocní a přesto jsme si vydělali docela dost.
Záleží na každém jaké jsou jeho očekávání a podobně, za mě určitě doporučuji, je to skvělá zkušenost a tento rok chceme jet znova.
Protože vím, jak těžké bylo pro mě sehnat před první cestou nějaké informace, natož fotky 😀 tak kdo má zájem, napište, vyfotili jsme co se dalo a infa máme taky dost.

Andrea
Deni:

Ahojda letos tam s kamarádkou jedeme. Odlétáme 16.6.2015. Letíte taky někdo v tomto termínu?? Prosím napište mi na e-mail ka**************@se****.cz
Budu ráda za jakékoliv informace. Díky moc 😉

Lucie
Deni:

Ahoj,chtěla bych poprosit všechny z vás co tam byli,jestli by jste mi nemohli poslat pár fotek,pokud nějaké máte. Můj email je ct******@se****.cz
Díky.

nikola
Deni:

Ahoj prosím tě mohl/a (jak píšeš v množném tak to neodhadnu omlouvám se) bys mi prosím poslat nějaké ty fotky popřípadě informace? Na mail ni*******@se****.cz předem děkuju

DanoDrevo

Na farmě bylo super, letos jedem znova, kdo chce info ohledně farmy tad..ozvěte se na email Gy*@se****.cz

Jiří Kocourek

Kdo maká,vydělá si dost.Kdo jen chlastá a stěžuje si na vše ať sedí doma na zadku.To je vše,co se k tomu dá napsat.

Petr
Jiří Kocourek:

O problém s prací na této farmě nejde. Naopak bych řekl, že systém práce tam je víc v pohodě než na mnoha ostatních farmách a dají se tam vydělat opravdu slušné peníze.

Co je ale smutný fakt, že oba kempy na Marshall Farm jsou dobytčáky kde by se i slušnější cikán zdráhal žít. Navíc když si spočítáš kolik tam pickeři nechají za ubytování(ty čísla jdou do milionů v Kč za sezónu), musíš se logicky ptát sám sebe, jak je možné, že tam žiješ v totální špíně, na karavanu nemáš ani takový základ jako je elektrika, světlo či možnost si uvařit, navíc jsi pokutován za neúklid společných prostor zatímco lidé kteří mají kemp na starosti na všechno serou.

Tohle není o lenosti, stěžování si atd., tohle je o pouhé lidské důstojnosti. A věř mi, že dokážu žít ve spartánských podmínkách a něco jsem zažil. Jen nemám rád, když s tebou někdo zametá a nechává tě žít jako někde v chlívě jenom aby si namastil kapsu, nemám rád aby jsi se po 12h na poli musel starat o čištění hajzlů zatímco se lidé kteří tam pracují v kempu a mají ho na starosti ožírají někde hubu nebo čumí na bednu atd.
Z těch peněz vybraných za ubytko musí farmář uplně v pohodě poplatit energie, voda je ve Skotsku zdarma, pár lidí v kempu kteří tam stejně nic nedělají a bohatě mu zbyde i na někoho kdo by ten kemp aspoň udržoval čistej, uklízel záchody, myl kuchyně atd. Přes to všechno z toho má solidní vejvar.

Jde jenom o princip, nic víc, jinak to špatná farma není a až na tohle bych ji i doporučil.

DanoDrevo

Asi tak by to šlo i napsat 😀

Martin Erik

Ahoj,můžeme poprosit o bližší informace o farmě?
Děkujeme za odpovědi
vo*******@se****.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: