Jižní Amerika

PERU – spolucestovani

Michaela

Ahoj,

nebude nekdo v kvetnu v Peru nebo neplanujete tam nekdo cestu ?Hledam nejake nadsence,kteri by se chteli pridat.Jsem sama. Chtela bych odjizdet nekdy v pulce kvetna, asi tak na mesic, mozna i vic. Predbezny plan je: Lima -Arequipa – Chivay (Udoli Colca) – Croix du Condor (Canyon de Colca) / Puno -Lac Titicaca : ostrovy Uros – Cusco – Machu Picchu/ Posvatné udoli- Puerto Maldonado – Lodges – a nakonec dat severni plaze.

Dejte vedet na mp********@se****.cz

Misa, 29

Zkušenosti čtenářů

Jilta

Ahoj Míšo,
vybrečel jsem si u zaměstnavatele dva tři měsíce volna během léta na cestování „za indiány“. Láká mě nízkonákladové cestování bez přesného plánu a hlavně někam mimo prohnilou západní civilizaci nebo civilizaci vůbec …prostě hlavně příroda. Dovedu se alternativně stravovat z toho, co je a nebo dovedu být i měsíc bez jídla. Kdyby jsi měla podobné „úchylky“, rád třeba i jenom pokecám 🙂 Ovšem prosím komunikuj způsobem, kdy uvidíš vlastní odpověď, tzn. forum nebo nástěnka. http://www.lide.cz/teeepack

Jilta:

..jsi zvláštní chlapík podle toho ujetýho profilu na těch lidé..a vyvěšovat si tam sprosťačiny, že je někdo pi…trošku rasismu..hm, s tebou tak někam jet..

Dominika

Hola,

ráda bych se v září nebo říjnu podívala do Peru ( klasika 🙂 Lima, Cuzco, MACHU PICCHU, Titicaca, Puno)a části Bolívie (La Paz a hlavně Salar de Uyuni). S ohledem na práci můžu na cca 20 dní. Zatím jsem sama. Přidá se někdo?
Španělsky trošku umím:-)

Dominika (30)
do*********@ce*****.cz

Jirka
Dominika:

Ahoj, také se chystáme na podobnou akci…ale možná termín o trochu déle co ty na to …??? Jsme manželé kolem 40 let…:-))

Dominika
Jirka:

termín je určitě na dohodě a nebude problém se domluvit:-)

blahoš- vendy
Jirka:

ahoj Jirko už jsem se jednou ozýval, jsme taky manželé a hledáme někoho jako spolucestujícího do Peru říjen listopad, když tak se ozvěte, jestli je to ještě aktuální

Milan

Minulý týden se známí vrátili z Peru a Bolivie, přemýšlím také o takové cestě..jen sehnat nějaké spolucestovatele..a doladit to časově..jel bych taky tak do 20 dní nejvíc…

Michaela

Ahoj,

Do Limy dorazim 8. kvetna ( navrat 11. cervna), tak kdybyste se nekdo chtel pridat na cestovni dobrodruzstvi, dejte vedet..

Pavel Zlatuška

Ahojte cestovatelé,

jedu přes Argentinu do Peru (projíždím tedy i Bolívií) a to v srpnu. Nemáte někdo cestu? Chci od L. Titicaca na Machu Picchu a pak přes Limu do Chiclaya…

Budu rád za nějakého kolegu
Pavel

bara
Pavel Zlatuška:

Ahoj pavle,

mam podobny plan, aj ked by som mala v plane vyrazat najskor v zari. ak sa stale chystas na cesty, daj mi pls vediet na mail> ba*******@gm***.com

b.

Erik

Ahoj,
Chtel bych poznat skutečnou svobodu (žádné musíš platit,daně,poištení a podobně)žít s indiány,poznávat skutečnou realitu,hodnoty,sebe sama.Zahodit naprogramované vzorce atd.Dejchat čistý vzduch,pít čistou vodu,jíst čistý jídlo a být svobodný..Jestli to čte někdo,kdo ví očem píši,může se mi ozvat..
Děkuji hezké dny přeji 😉
ho*******@se****.cz

Libor

To zní sice hezky, ale je to naprosto nereálné. Většina obyvatel oblastí džungle v Peru a Ekvádoru jsou kolonisti a sami si tak i říkají. Ti, kteří žijí původním způsobem života, nestojí ani o turisty a určitě ne o to, aby přijali mezi sebe nějakého nezkušeného bělocha. Možná by tě i hned zabili, protože by tě považovali za hledače zlata či ropy, jejichž těžba jim tam ničí jejich lesy a zamořuje vodu rtutí a ropou. Sám tam bez zkušeností nepřežiješ. Také jsou limity na pobyt v těchto zemích. Jo a peruánský berní úředník není klidná starší dáma či mladík jako u nás. Jeden přišel k hotýlku, když majitelé nebyli doma. Vypadal jako černý šerif a měl velkého černého pick-upa. Tvářil se drsně, ale já mu neotevřel.
Jestli chceš poznávat skutečnou realitu, hodnoty, sebe sama můžeš dlouhodobě nízkonákladově cestovat a občas si něco přivydělat, pokud to půjde. Na mnoha místech budeš mít i to čisté jídlo, vodu a vzduch (to spíš v té Jižní Americe než v JV Asii). Budeš mít i tu svobodu. Pokud nechceš platit daně a zdravotní pojištění (jiné není nutné), můžeš být bezdomovcem bez práce a živit se vyhozeným jídlem u supermarketů a svobody bude ještě víc. Určitě víc než u Indiánů, kteří se musí hodně snažit, aby si obstarali jídlo z pralesa, kde už moc zvířat nežije a kde půda není moc úrodná.

Alice

Dobry den Libore. Moc pekne napsane. Mam nektere predstavy jako Erik. Chci jit Svatojakubskou cestu, dojit az k mori, tam najit praci na lodi a prejet do Peru…Vidim, jak se smejete…Budite dojem zkuseneho a znaleho…Svatojakubska cesta je celkem realna, ale jak se clovek muze dostat mezi indiany do Peru? Kdyz treba posloucham pana Poltikovice, Jaru Duska nebo Igora Chauna hned bych se za nima rozjela, aby me vzali s sebou:). Vite o nejake chystane vyprave,nebo mate kontakty? Dekuju…

Libor
Alice:

Ahoj, já jsem neslyšel o nikom, komu by se takto podařilo dostat pracovně na lodi do Jižní Ameriky, ale při velkém štěstí to asi možné je. Nebo pokud má člověk zkušenosti, které jsou pro práci na lodi potřeba. Jen jsem mluvil s jednou paní, co jela na nákladní lodi z Evropy do Buenos Aires a stálo ji to přes 100 USD denně, v podstatě jako by byla v hotelu s plnou penzí. Některé země mohou taky při vstupu vyžadovat letenku (z té země nebo z jiné země Jižní a střední Ameriky). Mezi Indiány žijícími původním způsobem života jsem nebyl, s tím nijak nepomohu. Zaměřuju se hlavně na přírodu. Zkus Yardu, ale počítej, že to nebude nic levného. Z Compostely a Finisterry jsem se před pár týdny vrátil, na tom není nic nereálného, na Svatojakubské cestě putuje spousty mladých holek. Tam ale žádný velký přístav není, to bys musela hledat jinde.

Yarda

Hola amigos:-) jezdim do jungle letajak ke kmenum kteri ziji tradicnim zpusobem tak kteri jiz ziji moderneji a zatim me zadni indiani nezabili 🙂 Zde v Peru muzes zit daleko klidneji a svobodneji nez na jinem kontinente:-)
Jediny co musis dodrzovat mistni imigracni politiku, dodrzet vizum, zda je tursticke nebo pracovni. Berni urednici jsou lidi:-) a korupce zde v Peru je minimalni. Mate -li zajem o info o Peru tak se mi klidne ozvete. Zdar Yarda

Libor

Pokud přijedeš k těm, co jsou na turisty zvyklí nebo kamkoliv běžnou lodní linkou či letadýlkem, samozřejmě zabití nehrozí. Byly ale případy, kdy zabili někoho, kdo se potloukal v místech, kde se lidi běžně nevyskytujou. Možná to bylo v Ekvádoru nebo Brazílii. Ale ani se jim nedivím, na nelegální těžaře zlata, kteří zabíjí nepřímo okolní obyvatele, nic jiného neplatí.

Yarda

🙂 amigo Libore letadylkem po jungli neletam:-) never tomu, ze Te tam nekdo bezduvodne zavrazdi. Vetsi pravdepodobnost mas v Liverpolu, Budapesti nebo v Bucuresti:-) Nestras lidi chlape:-) PS ke kmenum kteri ziji v izolaci se jen tak jako turista sam ani nahodou nedostanes 🙂

honza
Yarda:

Yardo, s bezpečností a skoro vším, co píšeš, máš pravdu. Ale s tou korupcí??? 🙂 V tomto ohledu – zlaté Česko.
Ale k věci: až Erik pozná, jakým způsobem žijí dnes „indiáni“, tak bude asi hodně zklamaný… Dostat se polo- nebo nekontaktovaným kmenům je nereálné.

Libor

V Ekvádoru a Kolumbii se letadýlky létá k některým odlehlým obyvatelům džungle, ale samozřejmě to nejsou izolované kmeny. Turistům nehrozí, že by se dostali na taková místa, o kterých jsem psal. Pokud by ale někdo na vlastní pěst hledal odlehlé Indiány, vyloučit se to nedá. Jiná rizika pro život by byla v tomto případě jistě větší než zabití od Indiánů. K izolovaným kmenům se dostane oficiálně tak maximálně vědecká výprava s povolením od vlády (aspoň v Brazílii) a je to tak správně. Bohužel se k nim ale někdy dostanou nelegální těžaři.

Yarda

🙂

Erik

ok,
líbí se mi,jak to vše máte zmáknutý ;-)já nepsal o izolovaném kmenu ;-)Jinak co ktomu dodat,myslím,že to zvládnu,jistě né sám,ale zvládnu,jestli mně tam někdo zabije,to neřeším,je mi to jedno ;-)Jsem plodožravec a listožravec,takže problém s jídlem až tak velkej nebude ,mám za sebou pár delších půstů,piju jen destilku,nebo si dám deštovou vodu,ke všemu přistupuji s láskou a pokorou,takže jedinej problém bude řeč,proto by se hodil někdo ,kdo mluví španělsky.

Yarda

Eriku, urcite to zvladnes s pomoci cloveka ktery se tam dokaze orientovat. S pokorou bysme meli zit vsichni . Zdar Yarda

Libor

Yardo, sám píšeš o nutnosti dodržování imigrační politiky a z Erikova příspěvku vyplývá, že by tam chtěl žít déle než půl roku. Jediná možnost pak je asi najít si tam místní manželku, ne? To už pak ale nebude taková svoboda 🙂
Nechci někoho odrazovat od jeho snů, třeba to vyjde v trochu jiné než původně zamýšlené podobě, ale pokud je to opravdu sen, bylo by dobré pro to něco udělat a naučit se aspoň základy španělštiny. Je to pro nás asi nejlehčí jazyk kromě slovanských.

Tomasius
Libor:

ahoj kluci, s tou spanelstinou ma Libor pravdu…clovek by mel neco udelat se sebou a naucit se jazyk neni tak tezke, ja zacinal od nuly a par lekci z knizky a za tri mesice v jizni americe jsem se domluvil, a to bez pouzivani slovniku a ucebnice. Spanelstina je opravdu krome anglictiny asi nejjednodussi v evrope…a mistni k vam pristupuji uplne jinak, kdyz s nimi prohodite aspon par vet…bez toho se asi nikam moc nedostanete…Jinak ja si myslim, ze nejdulezitejsi je odhodlani a rozhoudnout se jet, pak se clovek uz nejak protluce a nauci…tak hodne stesti

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: