Zdravím, příští týden jedu do Thajska a Kambodži a teď jsem se dočetla, že je tam doporučováno očkování proti vzteklině…myslíte že to má ještě cenu? nikde na internetu totiž nemůžu dohledat, za jak dlouho to začne účinkovat
a taky bych se chtěla zeptat, zda byste doporučili antimalarika (na stránkách očkovacích firem jsou takové mlhavé infromace)
předem děkuji za odpověď
Na vzteklinu je jiz pozde, ale malarika berte jiz ted preventivne.
A nevíte, zda jdou malarika běžně koupit v lékárně?
V kazde lekarne
Děkuji…..s tou vzteklinou mě to mrzí ale tak budu se snažit vyhýbat zvířatům
Vzteklina se hodí, všude je spousta psů. Antimalarika jsou podle mě a mojí doktorky na očkování zbytečné..stačí dobrej repelent s vysokým obsahem deet a tykový ty jejich zápalný antikomárový tyčinky. Jinak břišní tyfus a žloutenky je klasika do Asie.
Vzteklinu už bohužel nestihnu, mám sice objednaný termín očkování, ale bohužel pozdě (2 dny před odjezdem), takže vakcína nezačne být funkční
Malárie se neočkuje (jak někdo výše naznačil), může se brát preventivně.
Očkovat vzteklinu na turistickou dovču je nesmysl, v případě pokousání vakcína dává akorát více času, dokdy je třeba dorazit do nemocnice. Pro turistu, který nikdy v odlehlé oblasti nebude je to blbost.
Podobné je to s malárii. 99% turistů ji nedostane, to by musela být smůla. Já si léčil malárií 11, ale pohybuji se ve velmi odlehlých oblastech, ne turistických centrech. Pokud člověk je v malarické oblasti, je lepší malárii dostat a léčit, než brát prophylaxii, která má spoustu vedlejších účinků. A taky vytváří nebezpečné rezistence, takže od propylaxie se dost upouští (ale ještě nedávno to bylo běžné). Bez zkušeností si malárii nevyléčite, a tak když dostanete horečku, běžte k doktorovi.
http://vanishingworldphotography.com/cs-index.html
Zajímavé je, že bývalá přítelkyně, ač cestovala se mnou 9 let, malárii dostala jen jednou a to ještě jen možná – dost se ukazuje, že chování to dost ovlivní. Např na expedicích, když jsme došli k domorodcům, ona trávila večer více času s ženskými u ohně, a já zase s chlapama venku (a fotil). 11 malárií vs možná jedna…
tebe taky pokousal pes?
Mě? Ne, proč? S čím to souvisí? Ale ve 2013 mě v Indii škrábl rhesus macaque, a tak jsem si dal kolečko po místních nemocnicích (je třeba 4 dávky během měsíce). Vakcína proti vzteklině byla dostupná všude, čerstvá a správně skladovaná. A stálo to pár rupek. To že ti tady odepisuji na nesmysl je důkazem, že to fungovalo…
Rhesus Macaque je druh psa nebo co?
Ty neznáš Google? Navíc, když píšu, že mě nekousnul pes, asi to nebude druh psa. Zbytečně a hloupě likviduješ tu diskusi o očkování – někomu se mohlo moje info a mnoho let zkušeností hodit.
Zdravím, chtěla bych se zaptat na očkování a jiná doporučení…. . Co s sebou za léky v Čechách dostupné, nebo co si na místě pro jistotu pořídit? Za dva měsíce odcestuji do Kambodži a nebudu pouze v turistických destinacích a na pláži. Potom mě čeká Malajsie, konrétně Lankawi. A Singapur, ale tam to bude v poho., doufám. Případně pak ještě při cestování na Srí Lanku.
Děkuji za odpověd. Andrea
Antimalarika pro cestu do Thajska jsou zbytečné. Celá země je prakticky nemalaraická oblast a hlavní turistické oblasti 100%
Vážně ne? A proč?
Tak to jsem teď smutný, když mi to napíše hedvábnostezkový prudič.
Co se takhle realizovat někde jinde, co? Třeba pro změnu, „Libore“?
Tahni do p ici
besnotu si urcite daj. Neviem kde budes vecer zhanat na vzdialenom ostrove vakcinu, ak nemas ziadne ockovanie, riziko infekcie je umerne poexpozicii v hodinach. Vygugli si desiatky pripadov ktore skoncili tragicky.
Ak si das doma len prve davky, dalsie mozes dokoncit aj v Thajsku na pevnine, Verorab zozenies. V statnej nemocnici len par bathov, v sukromnej si trochu doplatis.
nahoda je blbec. vlastna skusenost.
Žiji v Kambodži více než deset let. Za tu dobu jsem potkal jednoho člověka, který zde dostal malárii. To samozřejmě není důkaz toho, že by v Kambodži malárie neexistovala, ale jak popisuje Jirka o něco výše, museli byste se pohybovat někde v džungli a v odlehlých oblastech.
Běžný turista do džungle nejezdí, co by tam taky dělal. Ve městech malárie skutečně neexistuje. Pokud se týká žloutenky, podle mého názoru stačí rozumná hygiena, prostě si před jídlem, nebo po použití záchodu umyjte ruce. Vzteklina hrozí snad jen ve velmi výjimečných případech. S tyfem jsem se nesetkal. Častější je horečka dengue, ale ta je nebezpečnější pro lidi s oslabenou imunitou, malé děti, případně hodně staré lidi. Pro většinu lidí je to nepříjemnost, podobně jako silná chřipka. Očkování proti ní neexistuje.Nechci nikomu radit, jak má zacházet se svým zdravím, to je odpovědnost každého z nás, takže se každý musí rozhodnout sám, zda podstoupí nějaké očkování nebo ne.
Osobně proti ničemu, kromě tetanu, očkován nejsem. Jako průvodce v Kambodži se setkávám často s lidmi, kteří si ruce myjí nějakým antibakteriálním gelem. Pokud jste v místech, kde není vodovod, může to být užitečná náhrada.
Více informací nejdete zde: http://otaphototours.com/cesky-pruvodce-specialista-na-angkor-vat/
Pieses „Thajsko a Kambodza“, ale viac by sa hodilo popisat co tam presne ides robit… Pokial nejdes pracovat niekde so zvieratami, alebo nejdes trekovat na dva tyzdne do dzungle tak by som si osobne nic nedaval. Mozno okrem HepA+B, to je na zvazenie. Nutne nie je nic.
presne,zadny antimalarika ,tyfusy….mam dozivotno AB a kazdy rok sem v Asii 3-4 mesice a neni problem,jen me ted kluci na vychodni Jave rekli,ze tam radi horecka Dengue,tak sem se splichl komarakem,jinak taky uz ne……nic se nema prehanet
A nějaké speciální vyavení do lékárničky do Kambodže?
Vezmi základní , co vozíš běžně, lékárny tam vybaveny vším, pokud budeš trochu v civilizaci.Vozím širokospektrál. ATB, osvědčila se ( zánět moč. cest) . Doporučuji Jodisol ve spreji, postříkat i komáří štípance , trochu působí i přes kůži.
Pokud bude někdo potřebovat info, jaké očkování do exotické země, tady je přehledný výpis do nejoblíbenějších asijských, afrických i amerických destinací https://www.etravel.cz/novinky/296-ockovani-do-zahranici
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
SOUTĚŽ: Co je nového v JOTA, aneb cestování s knihou. UKONČENO
Časopis Travel Life píší cestovatelé pro cestovatele, tak CESTUJ!
Nové články
Eva Schrollová: Sama 3000 km po Te Araroa a ještě dál
Co jíst pro celodenní energii? Potraviny, které vás udrží plné síly i na dlouhé túře
Berlín si připomene 35 let od pádu Zdi
Vybavení na cesty
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru