Ahoj všem cestovatelům,
jsem momentálně na Zélandu a nějak koncem června a začátkem července bych ráda na nějaké pacifické ostrovy. Budu mít na ně cca 10-15 dní, nechci se jen válet ale i poznávat, ale zase nechci tam nechat majlant – prosím doporučujte – Tahiti vs. Cookovy ostrovy vs. Tonga vs. Vanautu vs. Tuvalu vs. Samoa vs. Fidži:) Vím že je to rozsáhlé ale snad mě reakce dokopou k nějakému konkrétnímu rozhodnutí:) Díky
Ahoj Terezo,
před rokem a půl jsem s přítelkyní řešil stejný problém a protože jsme nevěděli kam, nakonec jsme jeli na 3 měsíce po 6 ostrovech v jižním Pacifiku, takže snad jsem kompetentní k tomu, abych ti poradil. Fidži je nejlevnější a je toho tam ale nejmíň k vidění, za to super jídlo a cena letenky z NZ. Samoa, Tonga a Cookovy ostrovy mají občas super ceny letenek z NZ a všechny tři země bych ti doporučoval. 10 až 15 dní se tam nudit nebudeš. Za to na Tuvalu zapomeň, není tam nic. Tahiti zní skvěle, ale není tam nic. Např. Bora Bora je oblíbené, ale nic, co bys neviděla na jiných ostrovech – např. na Cookách. Podobná krajina, hory, moře, stavby. A o hodně levnější. Vanuatu je bomba, ale na hlavním ostrově Éfaté nebudeš mít za 4 dny co dělat, takže bys musela odletět na jiný ostrov (např. Espíritu Santo) a to tě bude stát hodně peněz. Já bych si na tvém místě vybral Samou nebo Cookovy ostrovy. Mrkni na naše stránky http://www.radoalin.estranky.cz/
Ahoj Radku,
jé tak to moc děkuji – no popravdě tak nějak jsem si říkala bud Samoa nebo Cookace popr. Tahiti, tak si mi rozodovani castecne ulehcil:) Dekuji moc:)
Ahoj Terezo,
loni jsem Oceánii trochu probrázdil. Z těch zemí, které dáváš do výčtu byla pro mne nejzajímavější právě Samoa. Vanuatu je také zajímavé, hlavně ostrov Tanna, kde se pasou divocí koně a je tam aktivní vulkán Mt. Yasur. To je opravdu nejhlubší zážitek z Oceánie, který ve mně zůstal. Na Tonze je zase možnost podívat se zblízka na velryby, ale na to teď není sezóna.
Víc najdeš na blogu: http://blog.hedvabnastezka.cz/JanPodany/Tichomori-2011
nebo
http://www.fsid.cvut.cz/~podanjan/CESTOPISY/2011TICHOMORI.htm
Přeji výborné zážitky!
PS Fidži mě zklamalo, třebaže je opravdu nejlevnější.
U mě v Tichomoří jasně vede Vanuatu, a to hlavně ostrov Tanna, i když na Espiritu Santo je to taky super. Jsou tam nejlepší lidí na světě! Je tam ale dost draho a z ostrova na ostrov doporučuji letadlo, ledě jsou pomalé a nespolehlivé. Jako druhou nejhezčí bych viděl Novou Kaledonii. Nádherná země, hlavně se mi líbil NP Riviere Blue. Nová Kaledonie je asi nejhezčí, co jsem viděl, přírodně. Lidi jsou tam taky super, ale to všude v Oceánii, i na Fidži, Samoi, Tahiti. Přírodně moc krásný je také ostrov Moorea, mnohem lepší než sousední Tahiti. Naopak mírné zklamání pro mě byla Tonga (obzvláště hlavní ostrov Tongatapu je nudná placka) a Velikonoční ostrov (kromě soch nic moc extra). Celkově k Oceánii: nejúžasnější v Oceánii jsou lidé, byli skvělí všude bez výjimky. Přírodně to zase tak zajímavá oblast není, pouze pro potápěče je to ráj. Pokud máte čas, jezděte stopem a místní dopravou (ta ale všude nefunguje), poznáte místní lidi mnohem víc, často Vás pozvou k sobě domů, popovídají si s Vámi… Kdežto když si najmete auto s řidičem nebo budete spát v resortu, asi tu pravou Oceánii nezažijete. Oceánie je pro autostop jako stvořená – vzdálenosti jsou většinou malé a jako bílé exoty Vás vždycky někdo vezme. A všude jsem se cítil naprosto bezpečně. Všude v Oceánii je ale hodně draho. Potraviny (kromě těch místních – kokosy, taro apod.) jsou daleko dražší než v Evropě. Jednoznačně nejlevnější je Fidži, které má navíc nejlepší dopravní infrastrukturu.
Více postřehů z Oceánie najdete v příslušných článcích v této rubrice:
http://www.kompas.estranky.cz/clanky/clanky—australie_-oceanie-a-antarktida/
Pokud je tvym zajmem potapeni, pak Fidzi je fantasticke, dále Tonga, uzasne potapeni hlavne na Vavau a sezone srpen zari keporkaci.
Na Cookovych ostrovech neni potapeni nic moc, snad jedine na Aitutaki.
Ahoj.potrebujem poradit nejake lacne ubytovanie na vanuatu.alebo sa da spat aj v stane,prip.v hamaku?a nie je tam ohrozenie nejakych zvierat?tvoj blog si citam stale dokola,vanuatu nakoniec vyhral nad mojou dilemou medzi tongou a samoou
Ahoj Terezo, naprosto nejlepší byla pro mne Nová Kaledonie – jak i píše podobně nadšeně Petr. Je naprosto vyjímečná a lišící se od např. od Austrálie a Nového Zélandu, ale i ostatních ostrovů Oceánie. Ty mi naopak připadají téměř totožné a přelétávání mezi nimi nemá skoro pro mne dál smysl.
Ale Kaledonie je doopravdy skvost a lišící se vším. Je i pro svoji vyjímečnost nazývána „šestým světadílem“.
Navrhuju Ti ji zkombinovat s jakýmkoliv dalším jedním jediným souostrovím např.: Vanuatu, Fidži, Samoou, Tahiti – a o nic pak už nepřijdeš! Kaledonii ale určitě nevynechej.
Dobrá kombinace je: Kaledonie + Fidži + ostrůvky východně od Fidži. Zažiješ tak 3 v jednom:
1) Kaledonie = unikát.
2) Fidži (hlavně Viti Levu) reálný život Polynésanů
3) ostrůvky a souostroví východně od Viti Levu = barvotisková romantika, ale za nepřestřelené ceny (oproti např. Tahiti, Vanuatu apod.)
Pokud bych měl poslat do Oceánie někoho jen na 10-15 dnů, jako máš Ty sama, přesně takhle bych mu to doporučil naplánovat!
Zdravím, nechci zbytečně opruzovat, jen kdyby mi někdo tady mohl poradit, který ostrov/země v Oceánii by byla nejvhodnější pro dlouhodobý/trvalý pobyt pro českého důchodce. Myslím, kde by nevznikal problém s úřady při překročení povolené délky pobytu (? 90 dní ?) a nebo kde je možné požádat o trvalý pobyt. „Špatně snáším zdejší zimu, která přichází z Kremlu“!!! To ale vy mladí poznáte až posléze …
Předem moc děkuji.
Jenda,
je*****@ce*****.cz
P.S.
Myslím to vážně, není to provokace.
Díky cestovatelům za dobré čtení. Poraďte mi – březnové počasí v Oceánii? Byl jsem na Nové Kaledonii v řijnu pár let na zpět, takže počasí nebyl problém. Teď mám možnost v závěru března 2013 na Fidži. Ten kraj moooc láká….
Ale ty statistiky březnové, co se týká srážek nejsou moc happy. Díky Pavel
SUKI,
to je trochu složitější. Záleží, na kterém ostrově právě budeš a u těch větších záleží i přímo na lokaci. Některé části Viti Levu leží v tzv. srážkovém stínu. Obecně platí, že východní strana ostrova Viti Levu je srážkově vydatnější než západní.
Ahojky,
můžete mi někdo poradit: máme letenky na Tongu, nevíte někdo zda vyměnit peníze už před odletem (Auckland) nebo na místě (směnárna) nebo vybrat peníze z bankomatu (NZ – ASB)??? Pak přiletíme na Tongu až kolem 8-9 p.m, jak se dostaneme z letiště (bus, taxi a cca cena). A poslední otázka: nějaký super bungalov za dobré peníze :-)))) děkuji dekuji všem, co poradí….
Ahoj,
možná už si užíváš na Tonze, ale kdyby ne, mám tip:
http://www.tonisguesthouse.com/
lze si domluvit i transfer z letiště (pěšky je to do města dáááleko 🙂 )
Jirko – děkuji.
Nakonec jsme tento guesthouse využili, nejenom na transfer ale bydleli jsme u Toniho celých 14 dní. Prvních pár dní v guesthousu u hl.města a další dny v druhém hned u moře – za super ceny – doporočuji :-))))paaaa
Ahojte, mal by som záujem ísť do oceánie na Cookové ostrovy. A chcel by som sa Vás opýtať aku cestovnú kanceláriu, doporučujete. Veľmi ďakujem vopred za odpoveďe.
Slovakotour
Na to cestovku vubc nepotrebujes. Akorat te to bude stat vic a budes bez jakekoliv flexibility.
Na Cookovych ostrovech jsem byl a vse zaridil behem jednoho dne pres internet, zbytek na miste bez problemu – hlavne lety na okolni ostruvky.
jak je to s vizem?
Tip měsíce: Etiopie
Mezi vlky a vrcholy: výprava do jedinečné přírody Bale Mountains
Cesta časem: Kmeny a tradice Údolí řeky Omo
Prořezané rty, skarifikace i deformování lebek. Význam tělesných modifikací u etiopských Mursiů
Knižní tipy
SOUTĚŽ: Co je nového v JOTA, aneb cestování s knihou. UKONČENO
Časopis Travel Life píší cestovatelé pro cestovatele, tak CESTUJ!
Nové články
Neznámá Mauritánie
Vánoční trhy od Brém až po Berlín.. a mnohem dál
Playa del Carmen
Vybavení na cesty
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.