Spolucestování Asie/ Australie

Nepál prosinec 2016 – hledá se parťák na kratší trek

Marcela

Ahoj všem cestovatelům a horalům, budu v Nepálu v listopadu na treku v NP Sagarmatha (Mt. Everest) do cca 26.11., poté bych ráda vyrazila do Pokhary a na cca 7-10 denní trek Annapurna Sanctuary, který je prý také moc pěkný. Nechtěl by se někdo přidat ? Další horské návrhy také příjímám 🙂 V Nepálu prý stojí za to i navštívit NP Chitwan.  Přidá se někdo v prosinci ? Pokud bude přát počasí, mohlo by to být super.
Budu mimo internet od 6.-25.11., můj email :

m.*********@se****.cz












Zdravím a těším se na shledání. Marcela

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Ahoj, kdysi jsme si psali.
Neboj, že bys byla tak dlouho mimo net – do Lukly lítají desítky tisíc turistů, a v Namche Bazaaru byl internet už ve 2003.
ABC (Annapurna Base Camp – Santuary) je nádherné, ale prosinec je dost pozdě, než půjdeš, zjisti si počasí – každopádně bude zima, ve 4000 mrzlo v noci i v květnu, a na Annapurně jsem jednou zasněžil už ve 3500 koncem října. Na Tilichu jsme se tehdy brodili po pás…
Ono i do té Lukly letíš dost pozdě. Dobře se vybav oblečením, a počítej i se sněhem (vem si návleky).
Royal Chitwan je úžasný, ale v posledních letech brutálně zavalený davem turistů – tak nevím, jak moc se to změnilo. Já tam byl za maoistické „stávky“, týden nic nejezdilo (nesmělo), a my jeli 40 km šlapací rikšou – byli jsme tam jediní. Stejně tak jsme byli jedni z jen 6 turistů, co šli ten rok Everest z Jiri. Velmi doporučuji – divoké hory, pralesy, rododendrony a orchideje (obojí kvete v dubnu, ne v listopadu). Nad Luklou není kvůli masovému turismu jediný strom.
Ze všech zmíněných míst najdeš fotky na mých stránkách.
http://vanishingworldphotography.com/obrazky-z-cest.html
Hezký výlet

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: