Spolucestování Afrika

Nejaka zajimava zeme v Africe (2015)

jiri (28)

Ahoj!

Par mist na ruznych mistech planety jsem uz procestoval, ale nikdy jsem nebyl v Africe (nepocitam severni pobrezi). Rad bych se tam podival, protoze tam existuje uplne jiny zpusob zivota nez u nas. Volno si mohu udelat asi kdykoliv, ale rad bych to stihl jeste letos.

Konkretni zeme pro me neni nijak dulezita, protoze je stejne moc neznam (samozrejme ale nechci prijet do obcanske valky:-). Vhodna se mi zda nektera ze zemi kolem Tanzanie.

No a pisu sem proto, ze bych rad poznal nekoho pohodoveho a spolecenskeho, kdo by uvazoval vydat se tam se mnou. Takze mi treba napiste – dik:)

Zkušenosti čtenářů

Andrea

Ahoj Jirko,

pokud jsi ještě v Africe nebyl, tak bych Ti doporučovala vše v jednom – Keňa! Safari, kmeny, typická africká příroda, bílé pláže s kokosovými palmami, potápění, lezení po horách, poušť, jezera, kmeny atd. Ale budeš si muset připravit více peněz na safari – 90USD je běžná cena parku na osobu a den…

Z jižní Afriky bych doporučovala Zimbabwe – také je tam různorodá příroda, krásné národní Parky – Mana Pools, Gonarezhou, Viktoriiny vodopády, Chizarira – kopcovitá krajina, Matopos – skalní kresby, kmeny, vstřícní lidé a pohoda s úředníky i na hranicích. Potápět se dá také, rybaření na přehradě Kariba atd atd! Aktivit mraky včetně raftu na Zambezi.

Botswana a Namibie je také krásná. Namibie na super offroad mim hlavní trasy, kmeny a safari. Botswana je na tom s kulturou kmenů trochu hůř, tam se spíš jezdí do parků a na offroad poježděníčko.
Vyrážíme téměř každý rok na jih Afriky a je tam stále co objevovat nového nebo jiného… letos jedeme hlavně Zambii, kam se fakt těším.

Co se týče černé a arabské kultury, pyramidy, chrámy, hrobky, super potápění, 700 etnických skupin, krásné pouště, okouzlující údolí Nilu, malebné vesničky Nubie, příjemní, vstřícní a velmi pohostinní lidé – tak doporučuji z celého srdce SUDÁN. Turisté tam nejezdí, je to spíš pro dobrodruhy a ty co mají rádi klid a nepoznané. Kromě nákladů na pronájem auta je tam celkem levno. My už jsme tam byli 3x a chystáme se znovu na přelomu roku do další čáasti téhle obrovské země.

Potřebuješ-li nějakou motivaci skrz fotografie nebo zápisky, tak se podívej na náš FB https://www.facebook.com/#!/anythinginafrica?fref=ts
nebo http://www.divokaafrika.cz

Ať se rozhodneš pro jakou zemi chceš, věř že se Ti tam bude líbit. Afrika je nádherná 😉

Krásnou a pohodovou cestu

Andrea

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: