Střední Amerika, Mexiko a Karibik

nakrajsie miesto karibiku

Ivana DEMETZOVA

Zaujimalo by ma kde je najkrajsie miesto v karibskom mori chceli by sme s manželom straviť par dni na nejakom ostrove kde je kľud a krasna priroda v krasnom hoteli.Pozerala som katalog z cestovky,ale nic ma tam nenadchlo Prosim poradťe mi ak ma niekto z vas skusenosti s pobytom v Karibiku.DAKUJEEEEM

Zkušenosti čtenářů

Daniela

Ahoj,ja ziju v Mexiku,je tady krasne,libi se mi Playa del Carmen a Cozumel,na Cozumel se jezdi vetsinou potapet.Ale nejsou tady takove ty typicke palmy naklanejici se nad vodou.Manzel byl na vice mistech v Karibiku,jeste nez jsem ho poznala a rikal mi,ze se mu libila Aruba a St.Martin.

michaela
Daniela:

ahoj, ziju v Kalifornii a chystam se procestovat tento rok stredni ameriku, belize, mexiko a guatemalu na vlastni pest, nemas nejake typy? Rada bych vyuzila autobusu, vlaku atd., nevim yda koupit listek na cestovani temito prostredky jiy ted nebo ay na miste, take jak s ubytovanim, hostel a podobne, trasu ti muzu poslat, dekuji

Kacica
michaela:

Mexiko, Belize i Guatemala – autobusy naprosto v pohodě, lístky pořídíš na místě, popř. na mexický busy to jde i přes internet (mex. busový společnosti se daj vyhledat na netu, jízdní řády třeba ticketbus.com.mx). Ubytování – levné hotely a hostely taky vyřídíš na místě. Jestli chceš poradit s cestou, tak sem hoď nějakej konkrétnější dotaz, odkud kam pojedeš, co už máš v plánu…

Kvetka & Ales
Daniela:

klidny a nadherny souostrovi mini ostruvku v karibiku..je cayos cochinos u hondurasu, ale spise bych vam doporucila tobago..bezpecny,pohodovy, bez turistu a nadherny..lidi pratelsky a vstricny..

martin

zdravím, mohu doporučit Venezuelske Los Roques, to je pres dvestepadesat ostrovu a ostruvku s nadhernym bilim piskem, uzasny podmorsky zivot a luxusni ubytovani s plnou penzi, yachty k pronajmu, zkratka vse co si budes prat.
martin

Jan

Projel jsem pár ostrovů v Karibiku a vřele doporučuji nizozemskou Sabu. Panenská příroda, pěkné cesty na výšlapy a za hotel doporučuji Eco Lodge.
http://www.sabatourism.com/
http://www.ecolodge-saba.com/

Marty
Jan:

No a celej tenhle tebou doporučenej hotel je teď na prodej, tak kdyby měl někdo z českých investorů přebytečných 850kUSD a zájem se usadit v Karibiku:

Rainforest Ecolodge Rendezvous Hotel & Restaurant – $850,000
Established Hotel consisting of 12 private cottages in the rainforest, pool & sauna located on the Mt Scenery Trail above Windwardside Plus the most unique restaurant on the island, Rainforest Restaurant is the largest building on the property and can seat 30. Well established Restaurant serves breakfast, lunch & dinner daily.
Sale includes all property, buildings, equipment, ATV, & furniture.
For more information visit our website: http://www.ecolodge-saba.com
Eamil sa**********@***il.com
Tel: +599-416-3348

Vesmířan

No určitě bych si nepředstavoval pod nejkrajsim miestom karibiku nejakou zapráskaný tourist resort. To kura můžete grilovat klobásy na Lipnu.

Jedeme s kamarádem letos na zimu, čím více mimo civilizaci, tím lépe. Přílet do Belize, potom aklimatizace na pobřeží, potom více do vnitrozemí a poté se vydat na sever Latinskou amerikou až do Mexika. Kdo by měl zájem se potkat či přidat, detaily můžeme probrat osobně.

PaV

Nejlepší poměr cena/výkon má podle mne Sint Maarten, kde ještě o něco vyšší level je jeho francouzská část Saint Martin.
1) Je celý (holandská i francouzská část) největším duty free na světě.
2) Nejde se tam nudit: každodenně se dá přeskakovat hranice z jedné strany na druhou – a žít (užívat si) buď po „americku“ v holandské části – anebo „po francouzsku“ v luxusu, ale patrně za nejlepší ceny komplexního francouzského luxusu na světě.
3) Je tam všechno: romantické pláže na francouzské straně, včetně po celé (nejen západní hemisféře) vyhlášené FKK v Baie Orientale resp. i oficiální nudistický pohodový resort Club Orient. Kdo se by se časem nudil, může si zablbnout v casinech na holandské straně nebo fotit obří dálková letadla přistávající přes pláž Maho Beach.
4) Komu ani to nestačí, může za pár dolarů doletět nebo doplout na sousední superluxusní ostrov Saint-Barthélemy, kde jsou ale ubytování s ještě jednou přidanou nulou na konci:-) A zaměřený je jen na nejvyšší příjmové kategorie.
5) Další možností je rozptýlit se na britské stejně vzdálené Anguille, která je ale proti jak Saint Martin, tak Saint-Barthélemy šedivější příbuznou. A jsou i další variace např. Saba, St. Kryštof a Nevis atd. atd.
6) Obrovská výhoda Saint Martinu je v tom, že je bezvízový a bezcelní. Proto je neskutečně levný, v porovnání úrovně služeb i bezpečnosti (ve srovnání např. s Jamaicou nebo Dominikánskou republikou atd.). Místní nejvíce vydělávají na obřích výletních lodích a na ostrově ubytovaní turisté jsou tam tedy jako v bavlnce a hýčkáni. Místní mají vyšší životní úroveň, nežli jejich sousedé a tak má turista klid na pozorování a soustředění se sám na sebe. Na ostrov je špičkové spojení jak z Evropy, tak i přímo ze Severní Ameriky i Karibiku. Přitom, kromě letiště a nejbližšího okolí, to není turistická velkotovárna, ani jeden obří nevěstinec, jako jiné zejm. anglojazyčné ostrovy.
Každý, kdo vyráží do Karibiku napoprvé, by měl začít právě na Saint Martin. A teprve poté s ním srovnávat další okolní destinace. Obvykle pak bude jimi spíše zklamán. Saint Martin je takový All-in-One:-) A ještě jedna přednost: přestože na ostrově žije v obou částech přes cca 100 národností a platí se tam několika měnami současně, není tam slyšet čeština a české cestovky tam díky absenci továren na ubytování nemají do čeho Čechy i další Východoevropany, co by případně dělali ostudu, ládovat:-) Čech tam určitě není nějaká nižší kategorie pro kohokoliv!

skipper
PaV:

Ahoj,
Tvuj prispevek ohledne St. Maartenu je velmi zajimavy a v mnoha vecech naprosto vystizny. Na druhou stranu urcite nemuzu souhlasit ze jde o pomerne dobry cena/vykon nebo o dobre zivotni urovni.
Veskere ceny potravin, sluzeb i nemovitosti jsou vice nez drahe. Diky duty free zone si muzeme uzivat alkoholu a cigeret. To je ale vse. Predevsim ubytovani v hotel je zde vice nez predrazene. Naopak dobrou volbou je napriklad pronajem apartmanu v nektere z lokalit na holandske casti ostrova (napr. Cupecoy). To bohuzel ale cestovni kancelare nenabizeji a vyhledani je tak pomerne tezke.
Zivotni uroven mistnich je dost diskutabilni a vice mene 50 na 50. Sehnat praci neni lehke a platy sly v posledni dobe hodne dolu.
Spojeni z Evropy jsou 2 lety denne z Parize a Amsterdamu. To je stejne jako na spousty jinych ostrovu za srovnatelnou cenu.
Plaze, restaurace ci kriminalita jsou pochopitelne velkym pozitivem predevsim ve srovnani s jiznejsimi ostrovy.
Muj prvni vstup do karibiku pred lety byl na francouzky Martinik a nemuzu rici ze by byl vyrazny problem v orientaci v mistnim prostredi. Francouzka cast ostrova zde je velmi obdoba.
A doporuceni tezko existuje bez zadani predstav o dovolene. Ja napriklad preferuji dovolenou v lux bungalovech ci apartmanech v divocejsich castech karibiku jako sv. Lucia, Vincent, Grenadines.
Luxusni hotelove resorty na BVI jsou naprosoto uzasne stejne jako robinzonska dovolena na malych ostrovech.
A cestina? Ano ta tu opravdu slyset neni 🙂

PaV
skipper:

Právě, protože původní tazatelka chtěla jen nádherný hotel v krásné přírodě (a žádný z katalogů cestovek ji nevyhovoval) napsal jsem o Saint Maarten. Tam, i kdyby netrefila z nějakého důvodu hotel, zůstane ji velice různorodá příroda.
A to nejdůležitější – není tam téměř masový turismus. I když je letiště cca 10 nejvíce frekventované v Karibiku, rozplynou se turisté po dalších okolních ostrovech a ostrůvcích. Už to dvojstátí a dvojkultura je světový unikát na tak malém území. Proto se nelze prakticky v ničem zklamat – vždy ujet ujet pár km – a octnout se prakticky v jiném světě.
Domácí tam mají skutečně (zejm. na francouzské straně) daleko vyšší životní úroveň široko daleko. Proto nejsou naprosto vůči cizincům dotěrní, natož nebezpeční.
Všude jinde, kde jsem kdy byl, nudil jsem se od 2-3 dne – díky monotonnosti danéá lokality a velikosti území. Ze Saint Martin jsem i opakovaně nadšený.
Nedokážu posoudit, kde se hůře shání práce, protože jsem hodně na místě s mojí prací nezávislý. Ale žádné zevlouny nebo sociální vyděděnce na Saint Martin nepotkáš. Proti např. Jamaice je to v tomhle ohledu ráj na zemi.
Bydlení začíná na pár desitkách USD/noc a končí v nekonečnu – i přes 1.000 USD je k mání. Takže si najde každý podle svého gusta a peněženky. Nenašel jsem jediný druh služeb, který by byl předražený. Místní jsou hodně závislí na připlouvajících obřích parnících – a kdyby přepálili ceny, brzy by je míjely oklikou nebo by tržili daleko méně. Např. ceny za půjčení auta mi připadají jedny z nejnižších nejen v Karibiku, ale i na světě. To samé platí o ostatním. Málokdy musím zkoumat jídelní lístek, právě už jen díky tomu, že ceny jsou vyladěné, aby neodradily proplouvající turisty. Řešil jsem tam už i pár krajnějších situací – a vždy to bylo v pohodě a za naprosto férovou cenu kdekoliv. Nikdy jsem si tam nepřipadat jako trhací kalendář ani jako chodící bankomat.
Uznávám, že existují tajná a superluxusní místa. Často okolo mnohých z nich proplouvám. Ale kdyby mne tam někdo vysadil s vědomím, že je to na několik dnů bez možnosti úniku a změny, bral bych to spíš za trest. Už jenom fakt, že mohu na Saint Martin přiletět přes Paříž, Severní Ameriku nebo i Amsterdam, hodně o mnoha chutích relativně malého ostrůvku napovídá. Ani vzhledem k miniaturní velikosti soustátí jsem si tam nepřipadal nikdy jako na konci světa. A ten duty free ráj všude okolo!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: