Volná diskuse

Na kolik vyjde cestování? (bez letenky:-))

Irena

Ahoj,

už delší dobu mne láká cestování, hlavně Asie, Oceánie apod. Chtěla bych cestovat na vlasní pěst, bez cestovky.
Nemám však vůbec žádnou (ani přibližnou) představu, na kolik taková cesta může vyjít.
Vím, že je to různé, ale zajímalo by mne to aspoň přibližně – kolik by mne např. stála měsíční cesta po Indii, Thajsku apod., s tím, že bych chtěla vidět co nejvíce, co se týče dopravy, jídla i ubytování se dokážu uskromnit (sním prakticky cokoliv, na spaní stačí karimatka a spacák).

Než začnu plánovat, kolik bych tak asi měla mít ušetřeno v kasičce?? 😀 😀

Díky za názory zkušenějších, kterým zatím jen tiše závidím 🙂

Zkušenosti čtenářů

Vlaďka

Ahoj, například letošní třítýdenní cesta po Filipínách bez letenky/ cestování Cebu, Bohol, Leyte, Samara, Luzon/ vyšlo cca 650dolarů na osobu a to jsme nijak nešetřili- ponory, výlety atd./ Indonesie je levnější, Vietnam možná taky, ale tam jsme dost utratili za přesuny. Když se koukneš na diskuzi Baťůžkářem po 40, jsou tam lidi, kteří možná nejsou tvoje věková kategorie, ale mají projetou Indii, Thajsko atd. jenom s baťůžkem. Přeji hodně nových cestovatelských zážitků

aja

ahoj, aktuálně letošní cesta Thajsko, Kambodža 5 týdnů 14 tis a to jsme pořád jedli, někam jezdili, vůbec jsme nešetřili, občas využili nějakých výletů na potápění a jsou v tom i vstupy do památek – např. AngkorWat v Kambodži 40USD. V Indii jsem byla před 10ti lety a průměrné náklady tehdy byly 150USD na měsíc. Teď už to ale bude podstatně jiné. Indonésie je zhruba stejně jako to Thajsko.

Martin

Ahoj,
já byl letos měsíc v Indii, lezli jsme po horách a památkách, žili jsme si jako králové (kromě vstupů, ty jsou pro cizince docela drahé), je to velmi levné. A to jsme najezdlili tisice a tisice kilometrů. Já za ten měsíc utratil cca 10000 a to jsem si domu přivezl ještě dvě gore-texové bundy (u nás vyjde každá tak na 6-8 tisíc, tam za 800Kč). Prostě balada.

jeff
Martin:

sorry, ale jenom hlupák si může myslet, že třeba např. nepalskej goráč je srovnatelnej s třívstvým xcr goráčem vyrobeným na západě.

MartinT.

Moc záleží, kam přesně jedeš (nejen země, ale někdy i oblast či provincie), jak moc se lokálně přesunuješ, piješ pivo, jíš maso, jíš v turistických restauracích apod. Ubytování může být za 5-10 USD za pokoj, nebo i méně, často ale posun do drobet vyšší kategorie přinese i větší pohodlí, zdi jsou suché, špíny je méně a tak. Spaní ve stanu je velký nesmysl mimo hory a přírodu obecně, i v pralese bývají přístřešky, mnohé se dá řešit na místě. Karimatka se může hodit – já jsem pohodlný a vozím nafukovačku. Pro začátek by nebyla špatná například Malajsie – jestli můžu radit. Vše víceméně funguje, je levno, při dobrém plánování doprava levná, včetně letecké. A dá se „odskočit“ třeba na Sumatru. (K Indonésii mám v rukávu samozřejmě desítky rad a tipů, ale nechci to protahovat). Indii bych nechal až na další návštěvu, případně bych zvolil třeba jen hory – podle zájmů a aktivit.

Jenda
MartinT.:

Musím souhlasit s MartinemT. a jeho tipem na Malajsii. Jestli jsi zatím neopustila Evropu, je Indie opravdu dost šok. Jestli ti stačí něco blíž v Asii, tak napoprvé nepřekračuj hranici Írán – Pákistán, páč tam podle mně hraničí Evropa s Asií. Takové Turecko není špatné, ještě se ten standard dá s evropským žaludkem, zadečkem … vydržet, ale už poznáš asijské triky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: